Wiadomości z tagiem Artur Szpilka  RSS
Szpilka otrzymał zapytanie w sprawie walki z Babicem

20.10.2021 7:46


Artur Szpilka (24-5, 16 KO) był jednym z pięściarzy, którzy w ostatnich tygodniach otrzymali zapytanie w sprawie stoczenia walki z Alenem Babicem (8-0, 8 KO), który wróci na ring 30 października na gali organizowanej w Londynie.
Początkowo Chorwat podczas tej imprezy miał skrzyżować rękawice z Lucasem Brownem. Ostatecznie przeciwnikiem 30-latka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Eric Molina.
Szpilka na razie nie podjął decyzji w sprawie sportowej przyszłości, więc zapytanie szybko zostało odrzucone. Pięściarz z Wieliczki wraca także do zdrowia po przebytym po ostatniej walce zabiegu.

Źródło: www.ringpolska.pl

Szpilka o roli trenera, Piotrowskim, powrocie na ring, MMA

18.10.2021 16:20


- Ognia niestety nie ma, mam nadzieję, że Gwiazdka przyjdzie i da ten ogień - mówi pytany o ewentualny powrót na ring Artur Szpilka (24-5, 16 KO), który póki co spełnia się w roli początkującego trenera. 

Źródło: www.ringpolska.pl

Ranking WBC: dziesięciu Polaków, wypadł Kownacki

17.10.2021 12:38


Nazwiska dziesięciu polskich pięściarzy znalazły się w październikowym rankingu federacji World Boxing Council. Niezmiennie najwyżej plasuje się Michał Cieślak, który w wadze junior ciężkiej zajmuje trzecią pozycję.
Wysoko stoją także akcje Łukasza Różańskiego i Macieja Sulęckiego - pierwszy jest czwarty w kategorii bridger i za kilka miesięcy ma przystąpić do walki o mistrzostwo świata, zaś drugi jest piąty w wadze średniej.
Miejsce w rankingu WBC po drugiej porażce z Robertem Heleniusem stracił Adam Kownacki. Z listy zniknął także Nikodem Jeżewski.
Polacy w rankingach WBC: bridger - 4. Łukasz Różański, 13. Artur Szpilka; junior ciężka: 3. Michał Cieślak, 11. Krzysztof Włodarczyk, 18. Krzysztof Głowacki; półciężka - 22. Paweł Augustynik, 23. Paweł Stępień; średnia - 5. Maciej Sulęcki, 19. Fiodor Czerkaszyn, 25. Kamil Szeremeta.

Źródło: www.ringpolska.pl

Szpilka do Kownackiego: mam nadzieję, że się podniesiesz!

16.10.2021 12:45


Artur Szpilka komentuje ostatnie walki w kategorii ciężkiej: Kownacki - Helenius, Fury - Wilder, Usyk Joshua.

Źródło: www.ringpolska.pl

Artur Szpilka - nowa pasja, nowe miejce

15.10.2021 17:30


Artur Szpilka (24-5, 16 KO) póki co nie ma żadnych planów dotyczących powrotu na ring. "Szpila" odnalazł natomiast nową pasję związaną z boksem i próbuje swoich sił w roli trenera. Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej zajęcia prowadzi w warszawskim KSW Cross Fight Gym.

Źródło: www.ringpolska.pl

Nowy rywal dla Jeżewskiego na Gliwice

14.10.2021 21:48


Jeżewski wraca do współpracy z trenerem Kałużnym
Tydzień przed swoim występem na Polsat Boxing Night 11, Steve "USS" Cunningham zgłosił kontuzję barku uniemożliwiającą występ w Gliwicach. Amerykanina, w walce wieczoru przeciwko Nikodemowi Jeżewskiemu, zastąpi Francuz Samuel Kadje.
W czwartek ruszyła sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night, która 22 października odbędzie się w Arenie Gliwice.
Samuel Kadje to 31-letni Francuz pochodzenia kameruńskiego. Zawodową karierę rozpoczął w 2015 roku i w tym czasie stoczył siedemnaście pojedynków, z których wygrał szesnaście i tylko raz wychodził z ringu pokonany. W dorobku ma tytuły międzynarodowego Mistrza Niemiec oraz Belgii i aktualnie zajmuje 12. miejsce w rankingu federacji WBC dla pięściarzy kategorii bridgerweight, a więc tej plasującej się pomiędzy wagą ciężką i wagą junior ciężką. Starcie Samuela Kadje z Nikodemem Jeżewskim odbędzie się w umownym limicie wagowym, wynoszącym 91,7 kg + 1 kg tolerancji. Francuz przez ostatnie tygodnie pozostawał aktywny boksersko. Zaledwie kilka dni temu sparował z Mairisem Briedisem, najlepszym obecnie pięściarzem wagi junior ciężkiej według prestiżowego magazynu The Ring. Kadje imponuje warunkami fizycznymi. Jest wysoki, szybki i muskularny, dzięki czemu aż trzynaście z szesnastu wygranych walk kończył przed czasem. Jego rywal, Nikodem Jeżewski, to czołowy polski pięściarz wagi junior ciężkiej. W dwudziestu dwóch stoczonych pojedynkach doznał tylko jednej porażki, gdy w grudniu ubiegłego roku walczył o pas mistrza świata federacji WBO z Brytyjczykiem Lawrence’em Okolie’em.
Na gali Polsat Boxing Night 11, oprócz wspomnianych Nikodema Jeżewskiego i Samuela Kadje, do ringu wejdą także doskonale zadomowieni w Polsce Youri Kalenga i Siergiej Radczenko. Starcie francusko-ukraińskie z powodzeniem mogłoby stanowić walkę wieczoru niejednej gali bokserskiej. Kalenga to wielokrotny uczestnik walk o mistrzostwo świata i Europy, a Radczenko „na rozkładzie” ma czołowych polskich junior ciężkich, takich jak Mateusz Masternak, Krzysztof Głowacki, Artur Szpilka czy największa obecnie polska nadzieja na mistrzostwo globu – Michał Cieślak. Ciekawie zapowiadają się także występy lokalnych bohaterów województwa śląskiego – Marcina Siwego, Kamila Jenela oraz młodego i niezwykle utalentowanego Kewina Gibasa.
Gala Polsat Boxing Night, która 22 października odbędzie się w Gliwicach, będzie czwartym wydarzeniem zorganizowanym przez Polsat Boxing Promotions, na przestrzeni zaledwie pięciu miesięcy. Powstała w maju PBP, za cel stawia sobie odbudowę potencjału polskiego boksu zawodowego i amatorskiego, a do końca bieżącego roku zorganizuje jeszcze trzy wydarzenia. Najbliższe z nich zagości w drugiej co do wielkości hali sportowej w Polsce - Arenie Gliwice. Sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night 11 ruszyła w czwartek 14 października w serwisie eBilet.pl.

Źródło: www.ringpolska.pl

Artur Szpilka rozpoczyna nowy etap w życiu. Właśnie odebrał papiery

12.10.2021 15:06

Wygląda na to, że Artur Szpilka już ma konkretne plany na przyszłość. Polski pięściarz kariery jeszcze nie kończy, ale widocznie chce wychować swojego następcę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kibice zaczęli pytać Szpilkę o rewanż z Kownackim. Padła konkretna odpowiedź

10.10.2021 14:25

Adam Kownacki po drugiej porażce z rzędu mógłby być idealnym rywalem dla Artura Szpilki. Pięściarz z Wieliczki przy okazji mógłby wyrównać rachunki sprzed lat. Jak on zapatruje się na ten pomysł?

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Tak, to ja". Szpilka pokazał zdjęcie z dzieciństwa

08.10.2021 10:01

Artur Szpilka po raz kolejny zaskoczył swoich fanów w mediach społecznościowych. Tym razem dodał zdjęcie, na którym jest nie do rozpoznania.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dariusz Michalczewski wyśmiał Artura Szpilkę. Uważa, że znokautowałaby go kobieta

08.10.2021 8:23

Dariusz Michalczewski w przeszłości był zaczepiany przez Artura Szpilkę. Teraz były mistrz świata w Kanale Sportowym w swoim stylu uciął dyskusję na temat młodszego kolegi po fachu. Oberwało się także Izu Ugonohowi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama