Formuła 1  RSS
Ricciardo wyjaśnił, dlaczego wolał dołączyć do Red Bulla zamiast Mercedesa

#zrodlo
Australijski kierowca wytłumaczył swoją decyzję odnośnie ponownej współpracy ze stajnią z Milton Keynes. Nie ukrywa, że po prostu chciał "wrócić do domu" po kilku latach przeprowadzek.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Newey przyznaje, że się pomylił - praca z nowymi bolidami sprawia mu satysfakcję


Adrian Newey był jednym z głośniejszych krytyków nowych przepisów Formuły 1. Wielu obawiało się, że uzdolniony inżynier, który przez lata narzekał na brak możliwości popuszczenia wodzy kreatywności, definitywnie straci zapał do pracy przy projektowaniu bolidów F1.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Ferrari w ostatnim wyścigu sezonu zdążyło przetestować kluczowe poprawki silnika

#zrodlo
Wygląda na to, że zespół Ferrari jeszcze przed zakończeniem sezonu rozwiązał jeden z kluczowych problemów swojego silnika na co wskazuje zmienna forma bolidów F1-75 w ostatnie części sezonu.

Tagi: Ferrari
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Oficjalnie: Ferrari przyjęło rezygnację Binotto


Zgodnie z zapowiedziami, stajnia z Maranello poinformowała o przyjęciu rezygnacji Mattii Binotto z posady szefa jej zespołu. Mimo to 53-latek pozostanie na tym stanowisku do końca grudnia, a nowy boss zostanie ogłoszony na początku 2023 roku.

Tagi: Ferrari
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Aston Martin porzucił pomysł budowy własnego silnika


Ekipa z Silverstone nie zamierza iść drogą Red Bulla i próbować utworzyć własną spółkę silnikową. Brytyjczycy chcą dalej rozwijać swoją owocną współpracę z Mercedesem.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Co dalej z przyszłością Binotto i posadą szefa Ferrari?


Poniedziałek przyniósł kolejną serię doniesień ws. Mattii Binotto i zamieszania, jakie pojawiło się wokół jego rezygnacji z roli bossa Ferrari. Scuderia wciąż jej jednak formalnie nie ogłosiła, a media podają różne powody takiego stanu rzeczy.

Tagi: Ferrari
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Promotor wyścigu w Dżuddzie poinformował o kolejnych zmianach na torze


Promotor wyścigu w Arabii Saudyjskiej zdradził szczegóły kolejnych zmian na torze Jeddah Cornishe Circiut, które przed przeszłorocznym wyścigiem mają poprawić bezpieczeństwo oraz widoczność, na którą tak bardzo narzekali kierowcy po pierwszych dwóch wizytach na tym obiekcie.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Marko chciałby, aby Vettel przejął jego rolę w Red Bullu


Konsultant Red Bulla zasugerował, że czterokrotny mistrz świata może w przyszłości objąć ważne stanowisko w jego teamie. Najpierw musi jednak definitywnie zakończyć ze startami w F1.

Tagi: Red Bull
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Verstappen zaprzecza, jakoby naciskał na zwolnienie Pereza


Aktualny mistrz świata odniósł się do pogłosek mówiących o tym, że mocno lobbuje za zastąpieniem Sergio Pereza w Red Bulla. Holender naturalnie temu zaprzeczył, podkreślając, iż utrzymuje dobre relacje z Meksykaninem.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Gulf Oil kończy współpracę z McLarenem


Współpraca sponsoringowa McLarena z firmą Gulf Oil nie zostanie odnowiona po sezonie 2022. Obie strony poinformowały o jej zakończeniu.

Tagi: McLaren
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Włoskie media pewne - Binotto podał się do dymisji


Wiele wskazuje na to, że Mattia Binotto w najbliższym czasie faktycznie przestanie pełnić funkcję szefa Ferrari. Świadczy o tym kolejna seria doniesień włoskich mediów, które są przekonane, że 53-latek sam podjął decyzję o rezygnacji z takiego stanowiska.

Tagi: Ferrari
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Horner: sukcesy Red Bulla bolą naszych rywali


Christian Horner uważa, że sukces jaki Red Bull odniósł w sezonie 2022 "boli jego rywali", ale jednocześnie przestrzega swój zespół przed popadaniem w samozadowolenie.

Tagi: Red Bull
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Ujawniono pensje 10 najlepiej zarabiających kierowców F1 w sezonie 2022


Magazyn Forbes ponownie podzielił się informacją odnośnie najlepiej zarabiających zawodników w tegorocznej stawce F1. Po wielu latach z piedestału został zdetronizowany Lewis Hamilton, którego wyprzedził Max Verstappen.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

FIA zablokowała sprytne rozwiązania techniczne Mercedesa i Astona Martina


Ekipy z Brackley oraz Silverstone nie będą mogły już korzystać ze swoich ciekawych rozwiązań technicznych, jakie pojawiły się w sezonie 2022. Jest to pokłosiem doprecyzowania pewnych punktów regulaminowych przez FIA przed następnym rokiem.

Tagi: Mercedes, FIA
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Verstappen zostaje przy mistrzowskiej "jedynce"


Max Verstappen nie zamierza rezygnować z przywileju korzystania z numeru #1, który przeznaczony jest dla urzędującego mistrza świata.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Perez senior pewny wypełnienia całego kontraktu z Red Bullem przez Sergio


Antonio Perez odniósł się do sugestii mówiących o tym, że jego syn może nie wypełnić umowy z Austriakami, która wygasnie po sezonie 2024. Przy okazji Meksykanin zmienił też nieco swoją retorykę na temat ostatnich wydarzeń wokół Sergio i Maxa Verstappena.

Tagi: Red Bull
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Szafnauer: skład kierowców Alpine na sezon 2023 jest lepszy niż zakładano


Szef Alpine pokusił się o ciekawą opinię dotyczącą przyszłorocznego składu swojego zespołu. Zdaniem 58-latka, jest on nawet lepszy od tego, gdyby ostatecznie udało się wygrać sprawę Oscara Piastriego.

Tagi: Piast
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Wolff nie rozumie krytyki Steinera w związku z rozwojem kariery Schumachera


Szef Mercedes skomentował krytyczne głosy, jakie pojawiły się pod adresem Guenthera Steinera w obliczu wypadnięcia ze stawki Micka Schumachera. Austriak wziął w obronę swojego kolegę po fachu, podkreślając w ironiczny sposób, że każdy boss ma swój styl zarządzania zespołem.

Tagi: Mercedes
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Oficjalnie: Ricciardo trzecim kierowcą Red Bulla w sezonie 2023


Stajnia z Milton Keynes oficjalnie potwierdziła to, o czym spekulowano od paru tygodni. Po czterech latach wraca do niej Daniel Ricciardo. Australijczyk będzie formalnie pełnił obowiązki trzeciego kierowcy zespołu.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

FIA ogłosiła odejście byłej prawniczki Mercedesa (akt.)


Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała środowego poranka o zakończeniu współpracy z Shailą-Ann Rao. Piastowała ona stanowisko tymczasowej sekretarz generalnej ds. sportów motorowych.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami