Skoki narciarskie  RSS
"Lodowiec Schwarzwaldu" uratuje PŚ w Titisee-Neustadt


W sukurs organizatorom zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, którzy zmagają się z wiosenną aurą, przyjdzie "lodowiec Schwarzwaldu". I nie chodzi tu o lód, który skuł tamtejsze góry 20 000 lat temu, bo dwa tysiące lat później zniknął. To potoczna nazwa miejsca na górze Hochfirst, na którym od 2013 roku po...

Źródło: www.skijumping.pl

Polki wystartują w Lillehammer


Już w najbliższy weekend skoczkinie wrócą do walki o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet 2022/23. Gospodarzem drugiego weekendu sezonu będzie Lillehammer, gdzie swoje umiejętności zaprezentują dwie reprezentantki naszego kraju.

Źródło: www.skijumping.pl

Andreas Goldberger kończy 50 lat. Bolesne urodziny wybitnego skoczka


Jedna z najbarwniejszych postaci skoków narciarskich ostatnich dekad kończy dziś 50 lat. Andreas Goldberger z okazji urodzin zafundował  sobie wyjazd do Australii na morderczą imprezę sportową Crocodile Trophy, z którą pożegnał się przedwcześnie z uwagi na urazy nadgarstków żeber i liczne otarcia. 

Źródło: www.skijumping.pl

Premierowy konkurs lotów pań coraz bliżej. Znamy program zawodów


Po trzech latach przerwy turniej Raw Air powróci na największą skocznię świata. Zaplanowane na 17-19 marca 2023 roku zawody w Vikersund będą wyjątkowe. Po raz pierwszy w historii rozegrany zostanie konkurs lotów narciarskich pań. Organizatorzy ogłosili program weekendu na Vikersundbakken (HS240).

Źródło: www.skijumping.pl

"Jesteśmy na właściwej ścieżce" - Thurnbichler po weekendzie w Ruce


Biało-Czerwoni po czterech konkursach sezonu 2022/23 zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji Pucharu Narodów. Nasza ekipa traci do liderujących Austriaków 135 punktów. Na czele wyścigu o Kryształową Kulę pozostaje Dawid Kubacki, który zachował pięciopunktową przewagę nad Stefanem Kraftem, jednym ze zwycięzców niedzielnego konkursu w Ruce. Zespół dowodzony przez Thomasa Thurnbichlera zostanie...

Źródło: www.skijumping.pl

Od skoków do skicrossu. Włoski skoczek zmienił dyscyplinę sportu


20-letni były już skoczek narciarski, uczestnik Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym  w 2021 roku Daniel Moroder, zamienił narty skokowe na te używane przez zawodników uprawiających skicross. Reprezentant klubu Sci Club Gardena będzie próbował się spełniać w nowej dyscyplinie.

Źródło: www.skijumping.pl

Nie zaszczepił się przeciwko Covid, na rok wypadł z reprezentacji


Niegdysiejsza podpora reprezentacji Finlandii, Jarkko Määttä, aż do piątku od blisko roku nie pojawiała się w zawodach rangi międzynarodowej. Wśród kibiców pojawiały się spekulacje dotyczące ewentualnej kontuzji reprezentanta Finlandii lub potencjalnego zakończenia przez niego kariery. Przyczyna absencji 61. zawodnika piątkowych kwalifikacji była jednak zgoła inna

Źródło: www.skijumping.pl

"Trochę jestem zły". Kubacki nadal liderem PŚ, Żyła w czołówce


Pomimo że przewaga Dawida Kubackiego nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej stopniała do zaledwie pięciu punktów, to ostatecznie to Polak wystartuje w Titisee-Neustadt w żółtym plastronie lidera. Blisko podium, bo na piątym miejscu w generalce plasuje się po fińskim weekendzie Piotr Żyła.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Ruce: Wspólny triumf Graneruda i Krafta, Żyła i Kubacki w czołówce


Halvor Egner Granerud (139 m i 145 m) i Stefan Kraft (140 m i 147 m) zostali zwycięzcami niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończył Naoki Nakamura, który po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium. Piąty był Piotr Żyła, a...

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Ruce: Granerud bije rekord skoczni w kwalifikacjach, Kubacki piąty


Halvor Egner Granerud wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Ruce. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki próbie na odległość 150,5 metra, czym ustanowił nowy rekord skoczni Rukatunturi (HS142). Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (134 m), a ósmy był Piotr Żyła (133,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Ruce: Już o 7:30 początek kwalifikacji (lista startowa)


Przed nami ostatni dzień rywalizacji w ramach weekendu Pucharu Świata w Ruce. Już o 7:30 czasu polskiego rozpoczną się kwalifikacje do zaplanowanych na 9:00 zawodów nw Rukatunturi (HS142). Na belce startowej zasiądzie siedmiu Polaków.

Źródło: www.skijumping.pl

Granerud: To najgłupsza dyskwalifikacja w moim życiu


Tuż po zakończeniu sobotniej rywalizacji na Rukatunturi na piątym miejscu w klasyfikacji końcowej zawodów figurował Halvor Egner Granerud. Zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2020/21 długo się jednak nie nacieszył wysoką pozycją. Został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon i przesunięty na 30 miejsce w klasyfikacji zawodów.

Źródło: www.skijumping.pl

Stoch i Wąsek z punktami, ale poza czołówką


Sobotnie zmagania w Ruce dały Kamilowi Stochowi oraz Pawłowi Wąskowi kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23. Olimpijczycy z Pekinu po trzech konkursach sezonu zajmują miejsca na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki. Na Rukatunturi lepiej wypadł 35-latek, który znalazł się na 17. lokacie.

Źródło: www.skijumping.pl

20. podium Żyły, Kubacki pozostaje liderem Pucharu Świata


Trzeci konkurs Pucharu Świata 2022/23 przyniósł trzecie podium reprezentanta Polski. Tym razem pośród czołowej "3" znalazł się Piotr Żyła, który w sobotę przegrał tylko z Anze Laniskiem i Stefanem Kraftem. Na czwartej lokacie uplasował się Dawid Kubacki. 32-latek w niedzielę ponownie będzie zamykał listę startową, jako lider wyścigu o Kryształową...

Źródło: www.skijumping.pl

Trzeci konkurs sezonu, trzeci z Polakiem na podium. Thurnbichler o sobotnich skokach w Ruce


Czterech spośród siedmiu reprezentantów Polski zameldowało się w punktowanej "30" sobotnich zawodów w Ruce. Najwięcej uwagi zwrócił na siebie Piotr Żyła, który po raz dwudziesty w karierze wskoczył na pucharowe podium. Fotel lidera Pucharu Świata 2022/23 zachował Dawid Kubacki, który finiszował tuż za podium.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Ruce: Lanisek triumfuje z rekordem skoczni, Żyła trzeci!


Anze Lanisek został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Słowenii w pierwszej serii ustanowił nowy rekord obiektu lądując na 149 metrze, zaś w finale uzyskał 141,5 metra. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzeci był Piotr Żyła. Czwarty Dawid Kubacki utrzymał prowadzenie w...

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Ruce: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi!


Anze Lanisek triumfował w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 142,5 metra. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (143 m), szósty był Piotr Żyła (139 m), a dwunasty Kamil Stoch (139 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Ruce: Sobotni poranek ze skokami (lista startowa kwalifikacji)


Przed nami trzeci w tym sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich! O 7:30 czasu polskiego na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce rozegrane zostaną kwalifikacje do zaplanowanych na 9:00 zawodów. W akcji ujrzymy siedmiu reprezentantów Polski.

Źródło: www.skijumping.pl

"Coś niedobrego w technice" - Kamil Stoch niezadowolony z piątkowych prób


- Pogadałem z trenerem i na szczęście wiem, gdzie leży błąd i co mogę zrobić. Postaram się to poprawić w sobotę - powiedział Kamil Stoch po piątkowych skokach treningowych, które były pasywne i pozbawione właściwej rotacji w pierwszej fazie lotu. 35-latek w najdłuższej próbie dnia doleciał do 132. metra.

Źródło: www.skijumping.pl

Dawid Kubacki zachowuje spokój. "Nie trzeba panikować"


Wprawdzie Polacy nie błyszczeli dziś w seriach treningowych na Rukatunturi, ale liczymy na to, że sobota i niedziela będzie w ich wykonaniu zdecydowanie lepsza. To zdanie podziela Dawid Kubacki, który ma już plan na to, jak poprawić swoje skoki przed rywalizacją o pucharowe punkty.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami