Skoki narciarskie  RSS
"Koniec z piłką nożną" - Maren Lundby idzie w ślady Tandego

#zrodlo
- Nigdy więcej piłki nożnej - powiedział przed dwoma miesiącami Daniel Andre Tande, opowiadając o kontuzji, której doznał podczas treningowej gierki piłkarskiej. Bliska tego, by pokrzyżować sobie za sprawą futbolu plany na najbliższe miesiące była też jego rodaczka, Maren Lundby.

Źródło: www.skijumping.pl

Zografski spotkał się w Zakopanem z bułgarską minister turystyki

#zrodlo
Świetnymi występami w tegorocznym cyklu Letniego Grand Pix Władimir Zografski zwrócił na siebie uwagę nawet bułgarskich polityków, choć skoki w jego kraju nie były dotąd szerzej rozpoznawalną dyscypliną. W czwartek spotkał się z minister turystyki swojego kraju, Zaricą Dinkovą.

Źródło: www.skijumping.pl

Loutitt z nagrodą dla sportowców wywodzących się z rdzennych ludów Ameryki

#zrodlo
Każdego roku pięciu lub sześciu kanadyjskich sportowców posiadających korzenie wywodzące się z rdzennych ludów Ameryki otrzymuje nagrodę Bitove Indigenous Award i 5 tysięcy dolarów, mających pomóc w pokryciu kosztów treningu i rywalizacji lub wspierać inicjatywy, do których sportowcy ci przyczyniają się w swoich rdzennych społecznościach. W tym roku takie wyróżnienie...

Źródło: www.skijumping.pl

Marusiak bliski podium LGP. "Trochę byłem rozczarowany"

#zrodlo
Jewhen Marusiak bije w tym roku wszelkie możliwe rekordy jeśli chodzi o wyniki osiągane w historii ukraińskich skoków. W ostatnią sobotę został pierwszym reprezentantem swojego kraju, który znalazł się w czołowej dziesiątce konkursu LGP, a przy odrobinie szczęścia to wszystko mogło się skończyć jeszcze lepiej.

Źródło: www.skijumping.pl

Lista zgłoszeń na LGP w Hinzenbach

#zrodlo
Już w najbliższy weekend na skoczni w Hinzenbach rozegrane dwa konkursy indywidualny tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Jak informują organizatorzy, do rywalizacji na Aigner-Schanze (HS90) ma przystąpić 59 zawodników.

Tagi: NBA
Źródło: www.skijumping.pl

Kamil Stoch nie wystartuje w Hinzenbach


Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na nadchodzące konkursy z cyklu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. W Górnej Austrii pokaże się pięciu członków Kadry Narodowej A – bez Kamila Stocha w szeregach drużyny.

Źródło: www.skijumping.pl

Krajobraz po powodzi: trwają prace na skoczni w Ljubnie, Puchar Świata niezagrożony

#zrodlo
W sierpniu tego roku Słowenię nawiedziła największa powódź w historii niepodległego kraju. Wielu ludzi straciło dobytek całego życia. Oprócz domów, ulic, mostów ucierpiała też infrastruktura sportowa. Wciąż trwają prace naprawcze na skoczni w Ljubnie, która w styczniu ma gościć najlepsze skoczkinie w ramach Pucharu Świata. 

Źródło: www.skijumping.pl

Mico Ahonen wygrywa w Lahti, podium Songa Qiwu

#zrodlo
W miniony weekend skocznia w fińskim Lahti była areną krajowej potyczki. Ze zwycięstwa mógł się cieszyć Mico Ahonen, syn legendarnego Janne. Z dobrej strony pokazał się trenujący znów pod okiem Miki Kojonkoskiego Song Quiwu.

Źródło: www.skijumping.pl

Za nami przedostatni etap letniego cyklu ORLEN Cup

#zrodlo
W minioną niedzielę na kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha dokończono III letnią edycję cyklu ORLEN Cup. W deszczowym Zakopanem wyłoniono zwycięzców w pięciu kategoriach. Ostatni etap tegorocznego sezonu letniego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza" zaplanowano na 7-8 października, także...

Źródło: www.skijumping.pl

W Oslo odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata Weteranów

#zrodlo
W ubiegłym tygodniu na kompleksie Midtstubakken w Oslo odbyły się kolejne letnie Mistrzostwa Świata Weteranów. Jedną z najliczniejszych ekip stanowili  Polacy, którym do statusu weterana jest jednak daleko.

Źródło: www.skijumping.pl

Daniela Iraschko-Stolz kończy karierę

#zrodlo
Jedna z najbardziej utytułowanych skoczkiń narciarskich w historii, Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz ogłosiła zakończenie kariery sportowej. Informację o rozbracie niespełna 40-letniej zawodniczki ze skokami ogłosił w mediach społecznościowych Austriacki Związek Narciarski.

Źródło: www.skijumping.pl

LPK w Klingenthal: Zwycięstwo Kosa, Wolny piąty

#zrodlo
Lovro Kos wygrał niedzielny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Słowenii oddał skoki na odległość 146,5 m i 143,5 m. Drugie miejsce zajął Benjamin Oestvold, a trzecie Pius Paschke. Piąty był Jakub Wolny. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.

Źródło: www.skijumping.pl

AC w Kanderstegu: Repellin górą w serii próbnej

#zrodlo
Ari Repellin okazał się najlepszy w serii próbnej przed niedzielnym konkursem Alpen Cup w Kanderstegu (HS106). Reprezentant Francji poszybował na odległość 104 metrów. Najlepszy z Polaków, Łukasz Łukaszczyk zajął czternaste miejsce.

Tagi: Alpen Cup
Źródło: www.skijumping.pl

LGP w Rasnovie: Triumf Zografskiego, trzech Polaków z punktami

#zrodlo
Władimir Zografski wygrał niedzielny konkurs indywidualny Letniego Grand Prix na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Reprezentant Bułgarii oddał skoki na odległość 96 m i 97,5 m. Drugi był Szwajcar Gregor Deschwanden, a trzeci - jego rodak, Remo Imhof, dla...

Źródło: www.skijumping.pl

LGP w Rasnovie: Deschwanden najlepszy w serii próbnej

#zrodlo
Gregor Deschwanden okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej niedzielny konkurs indywidualny Letniego Grand Prix na skoczni w Rasnovie (HS97). Reprezentant Szwajcarii poszybował na odległość 92 metrów.

Źródło: www.skijumping.pl

AC w Kanderstegu: Kesseli wygrywa niedzielny konkurs, Szozda dwunasty

#zrodlo
Szwajcar Juri Kesseli został zwycięzcą niedzielnego konkursu Alpen Cup na skoczni w Kanderstegu (HS106). Zawodnik gospodarzy oddał skoki na odległość 104 m oraz 109 m. Drugie miejsce zajął Jannik Faisst, a trzecie Johannes Poelz. Najlepszy z Polaków, Wiktor Szozda zajął dwunaste miejsce. Pucharowe punkty zdobył również dwudziesty szósty Łukasz Łukaszczyk.

Tagi: Alpen Cup
Źródło: www.skijumping.pl

LGP Pań w Rasnovie: Kriznar wciąż niepokonana, słoweńskie podium


Nika Kriznar niezwyciężona. Słowenka odniosła szóste zwycięstwo w szóstym tegorocznym konkursie Letniego Grand Prix pań. Triumfatorka cyklu tym razem wygrała w Rasnovie po skokach na odległość 95,5 m oraz 89,5 m. Drugie miejsce zajęła Ema Klinec, a trzecie Nika Prevc. Najlepsza z Polek, Nicole Konderla była dziewiętnasta. Punkty zdobyły również...

Źródło: www.skijumping.pl

AC w Kanderstegu: Steinberger najlepszy, dwóch Polaków z punktami

#zrodlo
Simon Steinberger wygrał sobotnie zawody cyklu Alpen Cup na skoczni w Kanderstegu (HS106). Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 99,5 m oraz 103 m. Drugie miejsce zajął Fabian Held, a trzeci był Jannik Faisst. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyło dwóch Polaków - osiemnasty Łukasz Łukaszczyk i dziewiętnasty Wiktor Szozda.

Tagi: Alpen Cup
Źródło: www.skijumping.pl

LPK w Klingethal: Paschke liderem na półmetku, Wolny drugi! [TRANSMISJA]

#zrodlo
Pius Paschke prowadzi po pierwszej serii niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Niemiec lideruje po skoku na 136 metr. Drugi jest Jakub Wolny (143 m), a ósmy Maciej Kot (131 m). Awans do finału wywalczyło pięciu Polaków.

Źródło: www.skijumping.pl

LGP Pań w Rasnovie: Kriznar i Prevc najlepsze w serii próbnej


Nika Kriznar (92,5 m) i Nika Prevc (98 m) wygrały ex aequo serię próbną przed niedzielnym konkursem indywidualnym Letniego Grand Prix pań na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie. Najlepsza z Polek, Natalia Słowik zajęła 21. miejsce.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami