Skoki narciarskie  RSS
PŚ w Willingen: Kamil Stoch triumfuje w prologu!


Kamil Stoch wygrał piątkowy prolog do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen! Reprezentant Polski triumfował po skoku na odległość 146 metrów. Czwarty był Piotr Żyła (143 m), siódmy Dawid Kubacki (140,5 m), a dziewiąty Paweł Wąsek (140,5 m).

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Willingen: Słowenia nokautuje rywali, Polska szósta


Reprezentacja Słowenii pewnie triumfowała w piątkowym konkursie drużyn mieszanych Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie Austria. Polska została sklasyfikowana na szóstej pozycji.

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Willingen: Lista startowa mikstu, 9 drużyn na starcie

#zrodlo
Już o 16:00 na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen rozegrany zostanie pierwszy w tym sezonie konkurs drużyn mieszanych Pucharu Świata. W rywalizacji weźmie udział 9 zespołów, w tym reprezentacja Polski. Tuż po zakończeniu sesji treningowych trenerzy ogłosili składy ekip.

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Willingen: C. Prevc i Stoch najlepsi na treningu


Cene Prevc był najlepszy w pierwszej serii treningowej przed piątkowym konkursem drużyn mieszanych oraz prologiem Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 149,5 metra. Siódme miejsce zajął Paweł Wąsek (135,5 m). Drugi trening został zdominowany przez Polaków - pierwszy był Kamil Stoch (142 m), a...

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ Pań w Willingen: Yuki Ito wygrywa prolog


Yuki Ito zwyciężyła w piątkowym prologu poprzedzającym sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata pań na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentantka Japonii wygrała dzięki próbie na odległość 139,5 metra.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ Pań w Willingen: Treningi dla Opseth, Rajda w czołówce, 154 metry Ito!


Silje Opseth okazała się najlepsza w sesji treningowej przed prologiem poprzedzającym sobotni konkurs Pucharu Świata pań na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentantka Norwegii poszybowała na odległość 145 m oraz 152,5 m. Jedenaste i dziesiąte miejsce zajęła Kinga Rajda (131 m i 126 m). Nieoficjalny kobiecy rekord skoczni ustanowiła Yuki Ito...

Źródło: www.skijumping.pl

Piotr Żyła z negatywnym wynikiem i prawdopodobnie wystartuje w Willingen!


Wreszcie dotarły do nas dobre wieści w sprawie Piotra Żyły, który od 20 stycznia przebywał w izolacji, po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wczorajszy oraz dzisiejszy test PCR 35-letniego reprezentanta Polski dały wynik ujemny i wszystko wskazuje na to, że będzie mógł wystartować w ten weekend w zawodach Pucharu...

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Willingen: Piątek z mikstem i prologami (listy startowe)


Czas na ostatni przedolimpijski przystanek na trasie Pucharu Świata! Od piątku do niedzieli najlepsi skoczkowie i skoczkinie mają rywalizować na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Zmagania w Hesji może jednak zakłócić wiatr.

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Willingen: Program zawodów. O której konkursy? Gdzie będzie transmisja?


Przed nami ostatnie zawody Pucharu Świata przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Od piątku do niedzieli najlepsi skoczkowie będą rywalizowali w Willingen. Na Muehlenkopfschanze (HS147) rozegrany zostanie mikst oraz dwa konkursy indywidualne.

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

Austriacki debiutant w Willingen, Aigner z pozytywnym wynikiem testu


19-letni Markus Mueller to jeden z reprezentantów Austrii, którzy pokażą się w najbliższy weekend na Muehlenkopfschanze (HS147). W Willingen wystartuje tylko dwóch olimpijczyków powołanych przez trenera Andreasa Widhoelzla. Tymczasem w szeregach jego drużyny pojawił się pozytywny wynik testu na koronawirusa, który uzyskał Clemens Aigner.

Źródło: www.skijumping.pl

Zimowe igrzyska w Hiszpanii? Zdecyduje referendum


8 dni pozostało do otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie. 1471 zostało do rozpoczęcia kolejnej edycji imprezy, którą zorganizuje Mediolan i Cortina d'Ampezzo. Tymczasem, mimo że znany jest już gospodarz letnich igrzysk w 2028 roku, wciąż nie wiadomo kto przeprowadzi igrzyska zimowe w 2030 roku. Wydłuża się droga Barcelony do złożenia...

Źródło: www.skijumping.pl

Norwegowie bez Tandego i Forfanga w Willingen


Reprezentacja Norwegii po raz kolejny pojawi się w zmaganiach Pucharu Świata w nie do końca optymalnym składzie. Weekend w Willingen odpuścić muszą Daniel-Andre Tande i Johann Andre Forfang, którzy nadal otrzymują pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

Włoskie igrzyska z wirusem w tle


Italia miała prawo wystawić w Pekinie dwóch skoczków i dwie skoczkinie, natomiast Giovanni Bresadola i Jessica Malsiner będą włoskimi rodzynkami w rywalizacji skoczków podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dlaczego działacze z Półwyspu Apenińskiego zrezygnowali z dostępnych kwot startowych?

Źródło: www.skijumping.pl

Zawody w Willingen bez Takanashi


Sara Takanashi po raz pierwszy od lutego 2017 roku nie weźmie udziału w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli poświęca zmagania w Willingen na rzecz dopracowania techniki przed kluczową imprezą czterolecia.

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

Dziewiętnastu Polaków na starcie FC na Średniej Krokwi w Zakopanem


W sobotę i niedzielę na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem rozegrane zostaną kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup. Na starcie rywalizacji mężczyzn ujrzymy dziewiętnastu reprezentantów Polski.

Źródło: www.skijumping.pl

Przedolimpijski test Niemców. Horngacher stawia na sprawdzone konie

#zrodlo
Trenerzy Stefan Horngacher i Maximilian Mechler powołali wszystkich olimpijczyków do występu w zawodach z cyklu Pucharu Świata w Willingen. Na Muehlenkopfschanze pokaże się też duet skoczków, którzy ostatecznie nie wywalczyli biletu do Pekinu.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Willingen: Skromna obsada i niespokojna pogoda


Przedstawiciele komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Willingen ogłosili, iż w najbliższy weekend w Hesji pokażą się reprezentanci piętnastu nacji. Niepokój budzą niekorzystne prognozy pogody dotyczące wiatru, który może utrudnić płynną rywalizację kobiet i mężczyzn na Muehlenkopfschanze (HS147).

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

"Staram się ciągle przesuwać granice" - Lukas Mueller 6 lat po tragicznym wypadku

#zrodlo
To było mgliste, styczniowe popołudnie. Sypał gęsty śnieg. Na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf trwał drugi dzień testowania skoczni przed mistrzostwami świata w lotach narciarskich. Jeden z testerów obiektu Lukas Mueller, mistrz świata juniorów z 2009 roku, doznał niezwykle groźnego upadku, który na zawsze zmienił jego życie.

Źródło: www.skijumping.pl

Mika Kojonkoski rozliczył się z Chińczykami. "To cena za milczenie"


To było jedno z najbardziej szokujących i niespodziewanych rozstań w świecie skoków narciarskich w ostatnich latach. Nawet znając nieobliczalność Chińczyków. Na początku października ubiegłego roku budujący tamtejsze skoki od podstaw Mika Kojonkoski został telefonicznie odwołany z funkcji trenera skoczków i skoczkiń z Państwa Środka.

Źródło: www.skijumping.pl

Wicemistrzyni olimpijska z Soczi nie poleci do Pekinu?


Żeńska reprezentacja Austrii może zostać osłabiona tuż przed imprezą czterolecia. ORF informuje o problemach zdrowotnych Danieli Iraschko-Stolz, dla której igrzyska w Pekinie mają być trzecimi w karierze.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami