Skoki narciarskie  RSS
Kulm bez Pucharu Świata. Skoczkowie w cieniu alpejczyków

#zrodlo
Arena tegorocznych mistrzostw świata w lotach narciarskich nie znalazła się w prowizorycznym kalendarzu 46. edycji Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich. O powodach nieobecności Bad Mitterndorf w terminarzu zimy 2024/25 opowiedzieli Austriacy.

Źródło: www.skijumping.pl

Silje Opseth: Latać dalej od mężczyzn. Byłoby wspaniale

#zrodlo
Końcówka minionej zimy miała dla Silje Opseth słodko-gorzki smak. Norweżka ustanowiła w Vikersund rekord świata w długości lotu kobiet, ale występ na mamucie okupiła zdrowiem. Poobijana i ze skręconą kostką musiała odpuścić finał sezonu, lecz w rozmowie ze Skijumping.pl woli skupić się na pozytywach. – Był to ogromny krok naprzód...

Źródło: www.skijumping.pl

Trzy zimowe imprezy mistrzowskie w 2025 roku bez skoków narciarskich

#zrodlo
Wbrew wcześniejszym doniesieniom Zimowe Igrzyska Azjatyckie zaplanowane na przyszły rok w chińskim Harbinie, nie będą posiadać w swoim programie zawodów w skokach narciarskich, które miały gościć na obiektach w Yabuli. Nie jedyna to duża impreza, na której zabraknie naszej dyscypliny.

Źródło: www.skijumping.pl

Wstępne terminarze Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup 2024/2025

#zrodlo
Oprócz Letniego Grand Prix i Pucharu Świata, sobotnie spotkanie komisji FIS ds. planowania kalendarzy w Pradze zajęło się również tematem niższych rozgrywek. Przedstawione zostały proponowane kalendarze Pucharu Kontynentalnego, Pucharu Interkontynentalnego pań oraz cyklu FIS Cup na sezon 2024/2025. Terminarze muszą jeszcze zostać zatwierdzone 8 maja na posiedzeniu głównej komisji skoków...

Źródło: www.skijumping.pl

Proponowane e LGP i PŚ na sezon 2024/2025

#zrodlo
Podczas sobotniego zebrania podkomisji skoków narciarskich FIS ds. planowania kalendarza w Pradze, opublikowane zostały proponowane terminarze Letniego Grand Prix i Pucharu Świata na sezon 2024/2025. Programy zawodów wymagają jeszcze zatwierdzenia, podczas zaplanowanego na 8 maja posiedzenia Komisji ds. skoków narciarskich FIS w Portoroz.

Źródło: www.skijumping.pl

Prezes PZN podsumował sezon. Wyróżnił dwóch zawodników

#zrodlo
Adam Małysz ma za sobą drugą zimę w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Były skoczek – za pośrednictwem mediów społecznościowych – pokusił się o krótkie podsumowanie sezonu, który dobiegł końca niespełna trzy tygodnie temu.

Źródło: www.skijumping.pl

Skocznia w Kuopio grozi zawaleniem

#zrodlo
W listopadzie 2022 roku Fiński Związek Narciarski podpisał umowę z władzami miasta Kuopio dotyczącą przebudowy całego kompleksu tamtejszych skoczni, która miałaby nastąpić w latach 2023-26. Tymczasem jak donoszą fińskie media, wieża obiektu K-92 grozi aktualnie zawaleniem.

Źródło: www.skijumping.pl

Nowe formaty zawodów w Pucharze Świata? "Nie przed igrzyskami"

#zrodlo
W trzeciej i ostatniej części podsumowania sezonu 2023/2024, Sandro Pertile ocenia ostatnie nowe formaty zawodów wprowadzone do Pucharu Świata. Dyrektor cyklu ocenia również decyzję o zmniejszeniu kwot startowych oraz zapowiada możliwe zmiany dla najmłodszych uczestników cyklu.

Źródło: www.skijumping.pl

Nowy rekord świata w Planicy? Wieści ze świata skoczni narciarskich #15

#zrodlo
Po zakończonym sezonie zimowym wracamy do przeglądu wiadomości związanych z tym co dzieje się lub będzie się działo na skoczniach narciarskich, zarówno tych najbardziej popularnych jak i nieco mniej znanych. 

Źródło: www.skijumping.pl

Ostateczne rozstrzygnięcia ORLEN Cup i ORLEN Cup Kids 2023/24

#zrodlo
Polski Związek Narciarski – organizator zawodów ORLEN Cup – podsumował minioną zimę. Tym samym wyłoniono najbardziej wyróżniające się postacie Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza" w sezonie zimowym 2023/24. W zestawieniach ujęto wyłącznie reprezentantów naszego kraju, a w klasyfikacji generalnej ORLEN Cup pod...

Źródło: www.skijumping.pl

David Jiroutek i Radek Žídek rozstają się z PZN

#zrodlo
Kadrę Narodową B w skokach narciarskich mężczyzn czekają spore zmiany. W środę Polski Związek Narciarski (PZN) ogłosił, iż za porozumieniem stron rozwiązano kontrakty z duetem czeskich szkoleniowców, którzy minionej zimy byli odpowiedzialni za zaplecze grupy dowodzonej przez Thomasa Thurnbichlera.

Źródło: www.skijumping.pl

Długa przerwa Mico Ahonena

#zrodlo
Nie tylko Eetu Nousiainen spośród ekipy fińskich skoczków został zmuszony do wielomiesięcznej przerwy od skoków. Pod koniec marca podczas treningu na skoczni normalnej w Lahti groźny upadek zaliczył Mico Ahonen, a jego konsekwencje będą dość poważne.

Źródło: www.skijumping.pl

Doležal opuszcza sztab Horngachera, Kuttin trenerem Niemek


Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował o wiosennych roszadach w sztabach szkoleniowych kobiecej i męskiej reprezentacji w skokach narciarskich. Obie dotyczą trenerów, którzy w przeszłości pracowali z polskimi zawodnikami.

Źródło: www.skijumping.pl

Fatalna zima mistrza świata juniorów


Po sezonie 2022/23, w którym wywalczył w Whistler tytuł mistrza świata juniorów stał się wielką nadzieją fińskich skoków. O ostatniej zimie Vilho Palosaari  chciałby jednak jak najszybciej zapomnieć, a złożyło się na to kilka czynników.

Źródło: www.skijumping.pl

Ruszyła lawina nagród, Kraft z pierwszym wyróżnieniem

#zrodlo
Po tak wybitnym sezonie więcej niż pewne jest, że Stefan Kraft zostanie zasypany statuetkami za zwycięstwa w plebiscytach sportowych z taką gęstością, jak ostatniej zimy zbierał nagrody na skoczniach. W ubiegłym tygodniu otrzymał pierwsze z zapewne wielu wyróżnień...

Źródło: www.skijumping.pl

Puchar Świata powróci do Park City i Ironwood? "Będziemy ciężko nad tym pracować"

#zrodlo
W drugiej części podsumowania sezonu 2023/2024 Pucharu Świata, wspólnie z Sandro Pertile omawiamy poszczególne weekendy minionej zimy. Dyrektor Pucharu Świata ocenia premierowe zawody w Szczyrku, odpowiada na krytykę wobec konkursów w Bad Mitterndorf i Willingen oraz opowiada o planach ekspansji cyklu w Stanach Zjednoczonych.

Tagi: Willingen
Źródło: www.skijumping.pl

Fińscy skoczkowie znów przypięli biegówki. "To było straszne"

#zrodlo
Tradycyjnie już jak co roku kilku fińskich skoczków dało się namówić na występ w mistrzostwach Finlandii w kombinacji norweskiej. Z możliwości startu skorzystali m.in. medaliści piątkowego konkursu, Niko Kytoesaho i Antti Aalto. Po serii skoków zawodników czekał bieg na 10 kilometrów 

Źródło: www.skijumping.pl

"Było wyboiście". Dziwny sezon Karla Geigera

#zrodlo
Zakończony niedawno sezon był co najmniej dziwny dla Karla Geigera. Rozpoczął go z wysokiego c, w drugiej części sezonu sprawiał jednak wrażenie zupełnie zagubionego. O swoich odczuciach dotyczących ostatniej zimy pisze w felietonie dla portalu Sport.de.

Źródło: www.skijumping.pl

Jedne zawody na pięciu skoczniach! Aigro najlepszy w Tromsoe

#zrodlo
Absolutnie niecodzienne zawody rozegrano w w sobotę w Tromsoe. Zawodnicy, wśród których nie zabrakło również i tych dobrze znanych z Pucharu Świata, rywalizowali na wszystkich pięciu skoczniach tamtego kompleksu: K-6, K-15, K-30, K-45  i K-70.

Źródło: www.skijumping.pl

"Myślałem, że to niemożliwe" - rozmowa z Danielem Huberem

#zrodlo
Dwie kontuzje, dwie operacje, dwie długie rehabilitacje, dwa lata oczekiwania na kolejną wygraną…a finalnie aż dwa zwycięstwa na koniec sezonu. Miniona zima była pełną wrażeń dla powracającego po kontuzji Daniela Hubera. 31-letni Austriak przyznał, że tak udane zakończenie sezonu przerosło jego oczekiwania. – Ostatnie tygodnie  były najlepszymi w mojej karierze...

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami