Skoki narciarskie  RSS
W Erzurum znów osunęła się ziemia, tureckie skocznie wyłączone z użytku


Bardzo trudna, kręta i wyboista jest krótka historia skoczni narciarskich znajdujących się w tureckim Erzurum powstałych w 2010 roku. Obiekty częściej bywały niedostępne niż dostępne dla skoczków. Na tę chwilę na  obiekcie Kiremitliktepe znów nie da się skakać.

Źródło: www.skijumping.pl

Rozterki Takanashi. “Nie wiem czy sprostam oczekiwaniom”


Japońska skacząca legenda kobiecych skoków Sara Takanashi nie po raz pierwszy przeżywa rozterki związane ze swoją przyszłością. Dopiero co musiała przełknąć gorzką pigułkę po dyskwalifikacji podczas olimpijskiego konkursu drużyn mieszanych w Pekinie, a już przyszło jej się zmierzyć z nowymi wątpliwościami. Swoimi przemyśleniami postanowiła podzielić się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: www.skijumping.pl

"Robią postępy" - kadra Thurnbichlera wkracza na duże skocznie


Do startu Letniego Grand Prix 2022 pozostał niespełna miesiąc. Zawody w Wiśle-Malince (22-24 lipca) będą pierwszym sprawdzianem dla polskiej kadry skoczków, którą tej wiosny przejął Thomas Thurnbichler. Austriak w minioną sobotę wziął udział w krakowskim zjeździe Polskiego Związku Narciarskiego (PZN), podczas którego doszło do zmiany na fotelu prezesa federacji.

Źródło: www.skijumping.pl

New Star Trophy - nowe szczegóły oraz zmiany w u

#zrodlo
Wielkimi krokami zbliża się premierowa edycja nowego cyklu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS). Mowa o New Star Trophy - imprezie przeznaczonej dla młodych zawodników i mającej przybliżać mniejsze reprezentacje narodowe do czołowych ekip. Portal Skijumping.pl dotarł do szczegółów dotyczących nowego tworu FIS.

Źródło: www.skijumping.pl

Zimowe igrzyska 2030: pozostało tylko dwóch kandydatów


Po rezygnacji Barcelony ze starań o przeprowadzenie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku dość jednoznaczne komunikaty płyną również z Salt Lake City. Wszystko wskazuje na to, że kwestia organizacji imprezy rozstrzygnie się pomiędzy Vancouver a Sapporo, choć i japońska kandydatura nie wygląda już tak kolorowo jak jeszcze do niedawna.

Tagi: Sapporo
Źródło: www.skijumping.pl

Urlop, a następnie powrót do pracy. Apoloniusz Tajner pozostanie w polskim narciarstwie


- Spotkało mnie sporo niespodzianek, o których naprawdę nie wiedziałem, na czele z udziałem Prezydenta RP w naszym spotkaniu - mówi Apoloniusz Tajner o Walnym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym w Krakowie, podczas którego doszło do zmiany na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Ustępujący szef federacji narciarskiej został uhonorowany przez Andrzeja Dudę Krzyżem...

Źródło: www.skijumping.pl

Adam Małysz prezesem PZN, Apoloniusz Tajner odznaczony przez Prezydenta RP

#zrodlo
Już oficjalnie - Adam Małysz przez najbliższe cztery lata będzie sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich był jedynym kandydatem w wyborach przeprowadzonych na Walnym Zjeździe PZN w Krakowie. Po szesnastu latach z kierowaniem związkiem pożegnał się Apoloniusz Tajner, który został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu...

Źródło: www.skijumping.pl

Ostatni etap prac w Hinterzarten - kuriozalna historia przebudowy skoczni


To była jedna z najbardziej kuriozalnych sytuacji w historii stawiania profesjonalnych skoczni narciarskich. Niepasujące do siebie elementy konstrukcji będące skutkiem błędów na etapie projektowania sprawiły, że gotowy już nowy rozbieg skoczni w Hinterzarten trzeba było zburzyć i zbudować od nowa. W tej chwili obiekt jest już na ostatniej prostej drogi...

Źródło: www.skijumping.pl

Kobiety poskaczą na skoczni dużej podczas Igrzysk w Cortinie


Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdza, że kobiety dostaną szansę walki o medale na skoczni dużej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Cortina d'Ampezzo. "To poważny krok ku równouprawnieniu na ZIO" - powiedział przewodniczący Komitetu, Thomas Bach.

Źródło: www.skijumping.pl

Od sensacyjnego podium do reprezentacji Polski. Mathias Hafele trenerem technicznym Biało-Czerwonych


- Uczciwość i bezpieczeństwo w sporcie zawsze są dla mnie na pierwszym miejscu - mówi Mathias Hafele, który tej wiosny został włączony do sztabu reprezentacji Polski. 38-letni Austriak od wielu lat jest związany z naszym krajem, a w ekipie Thomasa Thurnbichlera pełni rolę trenera technicznego. To w rękach Tyrolczyka i...

Źródło: www.skijumping.pl

Najmłodsi uczestnicy walczyli o medale LOTOS Cup Kids


Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum oraz trasach biegowych na Jonidle odbyła się pierwsza letnia edycja zawodów LOTOS Cup Kids, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Najwięcej medali zdobyli reprezentanci miejscowego klubu, którzy siedmiokrotnie stawali na podium zawodów,...

Źródło: www.skijumping.pl

Trwa modernizacja Vogtland Areny. Polacy muszą poczekać


Vogtland Arena w Klingenthal przypomina obecnie wielki plac budowy, na którym praca wre od rana do wieczora. Przearanżowaniu ulegnie teren wokół skoczni, ale przede wszystkim najazd obiektu, na którym zainstalowane zostaną nowe tory najazdowe.

Źródło: www.skijumping.pl

Kontuzja Lisy Eder


Lisa Eder, która minionej zimy zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich, doznała poważnego urazu kolana. Austriaczka podczas czerwcowych przygotowań zerwała więzadło krzyżowe przednie.

Źródło: www.skijumping.pl

Nowy narybek, skoki ze spadochronem i letnia absencja, czyli co słychać u Chińczyków


Po obozach przygotowawczych w Szkole Sportów Lotniczych Anyang oraz Instytucie Wychowania Fizycznego w Tianjin w pierwszej połowie czerwca chińscy skoczkowie, skoczkinie i kombinatorzy norwescy powrócili do swojej stałej bazy w Laiyuan, gdzie odbywają codzienne treningi na skoczni oraz w tunelu aerodynamicznym.

Źródło: www.skijumping.pl

Finowie z ministerialnym stypendium


Fińskie Ministerstwo Edukacji i Kultury wskazało grono 90 przedstawicieli zimowych dyscyplin, których wsparto poprzez stypendium sportowe. Suma przeznaczonych środków przekroczyła 850 000 euro. W wyróżnionym gronie znalazło się trzech skoczków narciarskich.

Źródło: www.skijumping.pl

Sebastian Colloredo: Kruczek to jeden z najlepszych trenerów na świecie


Minęły prawie trzy lata od zakończenia kariery przez Roberto Cecona, a na firmamencie włoskich skoków trudno było wypatrywać nowej gwiazdy, która mogłaby choć po części wypełnić lukę po najlepszym skoczku w historii Półwyspu Apenińskiego. I wówczas pojawił się młodziutki 18-letni zawodnik, który rozpoczął swoją przygodę z Pucharem Świata od zajęcia...

Źródło: www.skijumping.pl

Barcelona rezygnuje ze starań o zimowe igrzyska w 2030 roku


Jak poinformował portal Gamebids.com powołując się na hiszpańskie media, tamtejszy komitet olimpijski podjął decyzję o wycofaniu kandydatury Barcelony do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku. Decyzja oficjalnie ma zostać ogłoszona dziś wieczorem podczas konferencji w Madrycie.

Źródło: www.skijumping.pl

Zaskakująca rola Halvora Egnera Graneruda


Choć do nowego sezonu Pucharu Świata mamy jeszcze trochę czasu, jeden z najbardziej utytułowanych norweskich skoczków kolejny raz zdążył zaskoczyć swoich fanów. Tym razem fani 26-letniego zawodnika mogli obserwować go nie na skoczni, a na stadionie piłkarskim.

Źródło: www.skijumping.pl

Słoweniec trenerem Ryoyu Kobayashiego


Jak podaje japoński dziennik sportowy Hochi, Matjaz Zupan został nowym trenerem Tsuchiya Home Ski Club. Pod okiem Słoweńca będą pracować między innymi Noriaki Kasai czy Ryoyu Kobayashi - najlepszy skoczek minionej zimy.

Źródło: www.skijumping.pl

Słoweńska sauna Biało-Czerwonych


Kadra Thomasa Thurnbichlera trenuje w Planicy. Polacy w iście wakacyjnej aurze szlifują umiejętności na arenie przyszłorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Za miesiąc ekipę dowodzoną przez austriackiego fachowca czeka test przed wiślańską publicznością.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami