Skoki narciarskie  RSS
LPK w Klingenthal: Fettner wygrywa, Wolny drugi i powiększa limit startowy w PŚ dla Polski!


Manuel Fettner został zwycięzcą finałowego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Triumfator całego cyklu wygrał dzięki skokom na odległość 136,5 m oraz 143 m. Drugie miejsce zajął Jakub Wolny, który powiększył limit startowy dla Polski na pierwsze zawody Pucharu Świata. Podium skompletował Lovro Kos. Do finału...

Źródło: www.skijumping.pl

Jakub Wolny pomógł reprezentacji. "Taki był cel"


Jakub Wolny w niedzielę rzutem na taśmę zapewnił naszej reprezentacji dodatkowe miejsce startowe na pierwszy okres Pucharu Świata w sezonie olimpijskim. Polska za sprawą udanych występów 26-latka będzie miała prawo wystawiać aż siedmiu zawodników do przedświątecznych kwalifikacji, co jest maksymalnym limitem. Skoczek urodzony w Bielsku-Białej nie ukrywa, iż był to...

Źródło: www.skijumping.pl

Roman Koudelka bliski powrotu na skocznię


Najlepszy w ostatnich latach czeski skoczek narciarski Roman Koudelka po wielu miesiącach zmagań z problemami zdrowotnymi wrócił na moment do zawodów w Pucharze Świata ostatniej zimy. W kilku konkursach nie przebrnął kwalifikacji, po czym znów odezwało się jego kontuzjowane kolano i wymusiło na nim tym samym kolejną przerwę. Podopieczny Vasji...

Źródło: www.skijumping.pl

Znamy skład polskiej kadry mężczyzn na finał LGP w Klingenthal


Trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na finałowy konkurs tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, który zostanie rozegrany 2 października w Klingenthal (HS140). Na starcie rywalizacji w Niemczech ujrzymy sześciu Biało-Czerwonych.

Źródło: www.skijumping.pl

LPK w Klingenthal: Fettner liderem po I serii, Wolny czwarty


Manuel Fettner prowadzi na półmetku finałowego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Austrii lideruje dzięki próbie na odległość 136,5 metra. Czwarte miejsce zajmuje Jakub Wolny (133,5 m), a ósmy jest Stefan Hula (133 m). Do finału awansowało pięciu Polaków.

Źródło: www.skijumping.pl

LPK w Klingenthal: Fettner górą w serii próbnej, Murańka czwarty


Manuel Fettner okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego 2021 na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Lider cyklu oddał skok na odległość 130,5 metra. Czwarty był Klemens Murańka (126,5 m), a siódmy Stefan Hula (126 m).

Źródło: www.skijumping.pl

FC w Lahti: Fussenegger ponownie zwycięski, Habdas trzeci!


Andre Fussenegger wygrał niedzielne zawody FIS Cup na skoczni Salpausselka (HS100) w Lahti. Reprezentant Austrii zwyciężył dzięki skokom na odległość 101 m oraz 97 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Felix Hoffmann, a trzeci był Jan Habdas.

Źródło: www.skijumping.pl

FC w Lahti: Seria próbna dla Hoffmanna, Habdas trzeci


Felix Hoffmann był najlepszy w serii próbnej przed niedzielnym konkursem cyklu FIS Cup na normalnej skoczni Salpausselka (HS100) w Lahti. Reprezentant Niemiec oddał skok na odległość 93,5 metra. Trzecie miejsce zajął Jan Habdas (90,5 m).

Źródło: www.skijumping.pl

Przełamanie Kacpra Juroszka


Kacper Juroszek, który jest najmłodszym członkiem kadry narodowej na sezon olimpijski, pozytywnie zaskoczył w Hinzenbach (HS90). 20-latek z Wisły zamknął w Górnej Austrii drugą dziesiątkę zawodów z cyklu Letniego Grand Prix, co zapewniło mu dożywotnie prawo startu w Pucharze Świata.

Tagi: NBA
Źródło: www.skijumping.pl

Sfrustrowany Stoch. "Nie poszło, zacząłem kombinować"


Sezon 2021/22 nie przyniósł wyczekiwanego przełamania w kontekście występów Kamila Stocha w Letnim Grand Prix w Hinzenbach. Trzykrotny mistrz olimpijski, którego najlepszym wynikiem w Górnej Austrii jest 6. lokata z 2015 roku, tym razem został sklasyfikowany na 18. miejscu. Zawód 34-latka potęguje fakt, iż na półmetku zajmował on 7. miejsce...

Tagi: NBA
Źródło: www.skijumping.pl

Odczucia Michala Doležala po powrocie Polaków do rywalizacji


Sobotnie popołudnie w Hinzenbach przyniosło siódme miejsce Piotra Żyły i ósmą lokatę Dawida Kubackiego. Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2021 - tuż przed finałowymi zmaganiami w Klingenthal - zdobyli Kamil Stoch i Kacper Juroszek. Paweł Wąsek i Andrzej Stękała nie znaleźli drogi do drugiej serii. Finał cyklu...

Źródło: www.skijumping.pl

LGP w Hinzenbach: Pierwsze zwycięstwo Yukiyi Sato, Żyła i Kubacki w dziesiątce


Yukiya Sato triumfował w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix na Aigner-Schanze (HS90) w Hinzenbach. Reprezentant Japonii odniósł zwycięstwo dzięki skokom na odległość 91 m oraz 87, 5m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Karl Geiger. Siódmy był Piotr Żyła, a ósmy Dawid Kubacki. Do finału awansowało czterech Polaków.

Źródło: www.skijumping.pl

LGP w Hinzenbach: Seria próbna dla Aschenwalda, Stoch i Żyła na drugim miejscu


Philipp Aschenwald był najlepszy w serii próbnej przed sobotnim konkursem Letniego Grand Prix na Aigner-Schanze (HS90) w Hinzenbach. Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 90 metrów. Drugie miejsce zajęli ex aequo Kamil Stoch (90,5 m) i Piotr Żyła (86,5 m).

Źródło: www.skijumping.pl

LPK w Klingenthal: Triumf Kahofera, Hula piąty


Timon-Pascal Kahofer prowadzi po pierwszej serii sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Austrii lideruje po skoku na odległość 138,5 metra. Siódmy jest Stefan Hula (136 m), a ósmy Jakub Wolny (134,5 m). Polacy w komplecie awansowali do finału.

Źródło: www.skijumping.pl

LPK w Klingenthal: Fettner i Oestvold najlepsi na treningu


Manuel Fettner okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej przed sobotnim konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 138 metrów. Czwarty był Jakub Wolny (137 m), piąty Aleksander Zniszczoł (133,5 m), a szósty Stefan Hula (135 m). W drugiej rundzie pierwsze...

Źródło: www.skijumping.pl

FC w Lahti: Fussenegger wygrywa, Habdas tuż za podium


Andre Fussenegger został zwycięzcą sobotniego konkursu FIS Cup na skoczni Salpausselka (HS100) w Lahti. Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 95 m oraz 94,5 m. Drugie miejsce zajął Felix Hoffmann, a trzecie - Janni Reisenauer. Jan Habdas był czwarty, zaś Adam Niżnik siódmy.

Źródło: www.skijumping.pl

LGP w Hinzenbach: Początek konkursu o 15:30 (lista startowa)

#zrodlo
Czas na przedostatni konkurs Letniego Grand Prix 2021. Na 15:30 wyznaczono start zawodów na Aigner-Schanze (HS90) w Hinzenbach. W gronie 50 uczestników znajduje się sześciu reprezentantów Polski.

Tagi: NBA
Źródło: www.skijumping.pl

FC w Lahti: Serie przedkonkursowe dla Reisenauera i Hoffmanna, Polacy w czołówce


Janni Reisenauer był najlepszy na pierwszym treningu przed sobotnim konkursem cyklu FIS Cup na normalnej skoczni Salpausselka (HS100) w Lahti. Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 95,5 metra. Piąty był Jan Habdas (89,5 m), a siódmy Adam Niżnik (89 m). W drugiej rundzie górą był Niemiec Felix Hoffmann (93,5 m)....

Źródło: www.skijumping.pl

Stoch szuka patentu na skocznię w Hinzenbach. "Czegoś brakuje"


Moim zadaniem i głównym celem jest oddanie naprawdę dobrych skoków na tym obiekcie. Na tym opiera się całe założenie. Nie będę przeliczał tego na punkty i miejsca - zapowiada Kamil Stoch, którego najlepszym wynikiem w historii występów w Hinzenbach jest 6. miejsce. W piątek nasz reprezentant, który przystępuje do zmagań...

Źródło: www.skijumping.pl

LGP w Hinzenbach: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie


Ryoyu Kobayashi triumfował w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Letniego Grand Prix na Aigner-Schanze (HS90) w Hinzenbach. Reprezentant Japonii wygrał dzięki próbie na odległość 90,5 metra. Polacy w komplecie awansowali do zawodów. Najlepszy z nich, Piotr Żyła (85,5 m) zajął trzynaste miejsce.

Tagi: NBA
Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami