Pływanie  RSS
Pierwsze medale Otylia Swim Cup rozdane! Młodzi pływacy z całej Polski rywalizują na zawodach u Otylii Jędrzejczak

#zrodlo
Blisko pół tysiąca młodych adeptów pływania rywalizuje w zawodach pływackich Otylia Swim Cup, które rozpoczęły się w piątek w Kaliszu. Impreza, organizowana przez Fundację Otylii Jędrzejczak, każdorazowo gromadzi tłumy zawodników z całej Polski.

Tagi: Roma
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Otylia Jędrzejczak organizuje wielkie zawody dla dzieci i młodzieży! W piątek i sobotę Otylia Swim Cup w Kaliszu


Ponad sześciuset młodych pływaków ma wystartować w zawodach Otylia Swim Cup, które w piątek i sobotę odbędą się w Kaliszu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Najsłynniejsi sportowcy w historii - rozpoznaj ich na zdjęciach!

#zrodlo
Mamy dla ciebie kolejną, ciekawą zabawę. Tym razem twoim zadaniem będzie poprawnie rozpoznać na zdjęciach najsłynniejszych sportowców w historii. Proste? Uważaj, by nie popełnić błędu. Powodzenia!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Otylia Jędrzejczak: Trzeba pokazywać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia


- Chcemy pokazać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia. Każde dziecko biorące udział w Otylia Swim Tour otrzymuje koszulkę, na której jest napisane, że może zostać mistrzem. Hasłem przewodnim naszej fundacji jest bowiem "Zostań Mistrzem Życia".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Mistrzynie w Szkołach" wracają po wakacjach! Niezwykła lekcja wychowania fizycznego tylko dla dziewcząt


To będzie trzecia tegoroczna odsłona akcji "Mistrzynie w Szkołach". We wtorek w Markach pod Warszawą w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego tylko dla dziewcząt udział wezmą wybitne mistrzynie sportu z pływaczką Otylią Jędrzejczak na czele.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Osiem miesięcy temu był szok, ale najgorszy scenariusz się nie spełnił. Pływalnia w Szamotułach znów działa


Zimą zamykano ją po 20 latach działalności, teraz na szczęście wróciła do życia. Pływalnia w Szamotułach znów jest otwarta, udało się więc uniknąć najgorszego scenariusza.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Aż trudno uwierzyć w to, jak mieszka. Tylko spójrz na zdjęcie łazienki


Był reprezentantem Polski w pływaniu, a obecnie rywalizuje w programie "Top Model". Filip Krogulski zyskuje popularność w naszym kraju, choć na co dzień mieszka w Danii. W mediach społecznościowych pokazał, jak wygląda jego mieszkanie.

Tagi: WTA Tour
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dopuścili Rosjan, a oni drwią. "To kpina!"


Międzynarodowa organizacja pływacka ugięła się i pod kilkoma warunkami postanowiła dopuścić do udziału w zawodach Rosjan i Białorusinów. Ci jednak wcale nie są z tego powodu zadowoleni i krytykują obostrzenia, jakie wobec nich zastosowano.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kolejna federacja ugięła się. Chodzi o Rosjan


Coraz więcej federacji wyraża zgodę na start reprezentantów Rosji i Białorusi w zawodach międzynarodowych. W tej sprawię ugięła się pływacka organizacja. I to pomimo wciąż trwającej wojny w Ukrainie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

QUIZ: Pamiętasz tych reprezentantów Polski? Rozpoznaj ich na zdjęciu!


Z pewnością wiele razy widziałeś ich występy w reprezentacji Polski, ale czy nadal ich dobrze pamiętasz? Spróbuj rozpoznać byłych kadrowiczów na zdjęciu. To, wbrew pozorom, nie jest takie proste zadanie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Legendy kobiecego sportu - rozpoznaj je na zdjęciach!


Tym razem, w naszym quizie, oddajemy pole paniom, a właściwie wspaniałym sportsmenkom. Twoje zadania jest oczywiste - rozpoznaj je bezbłędnie na zdjęciach. Powodzenia!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Legenda rosyjskiego sportu grzmi! Żąda kuriozalnej rzeczy od MKOl


- W ten sposób albo w żaden inny sposób - grzmi legenda rosyjskiego pływania Aleksandr Popow. Multimedalista najważniejszych światowych imprez grzmi po tym, czego od Rosjan żąda Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Została wyjęta przez ratowników! Przerażająca historia polskiej mistrzyni


Alicja Tchórz opowiedziała mediom o niebezpiecznej i stresującej sytuacji, która przydarzyła jej się w wodach Oceanu Spokojnego.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Był 40 godzin w wodzie. I wtedy podjął taką decyzję


Bartłomiej Kubkowski chciał przepłynąć Morze Bałtyckie. Po 40 godzinach spędzonych w wodzie Polak musiał przerwać wyzwanie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Z tym marzeniem budzę się każdego dnia"


Chwila nieuwagi zmieniła życie polskiego pływaka. Na rehabilitację potrzebuje gigantycznych pieniędzy, a rodzice robią wszystko, by spełnić marzenie o występie na paraolimpiadzie w 2028 roku. Wciąż jednak połowa jego mózgu praktycznie nie pracuje.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Druzgocąca wiadomość. Nie żyje Helen Smart


W Wielkiej Brytanii rozpisują się o tym już wszystkie najważniejsze media. W wieku zaledwie 43 lat zmarła Helen Smart, olimpijka z Sydney, bardzo dobra pływaczka. Wciąż nie są znane przyczyny śmierci.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Druga próba Polaka. Chce przepłynąć Morze Bałtyckie


Nieudana zeszłoroczna próba przepłynięcia Morza Bałtyckiego nie złamała Bartłomieja Kubkowskiego. Polak postanowił po raz drugi podjąć się tego karkołomnego wyzwania. Rozpocznie je we wtorek wieczorem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rosjanie zbombardowali kompleks sportowy. Trenowali tam olimpijczycy


Jeśli ktoś uważał, że sytuacja na froncie w Ukrainie się ustabilizowała, jest w błędzie. W ostatnich godzinach Rosjanie zintensyfikowali ostrzał rakietowy. W mieście Dniepr zniszczeniu uległa m.in. pływalnia, w której przygotowywali się olimpijczycy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Nie mogła mówić publicznie". Rosjanka zmieniła obywatelstwo


Sofia Spodarenko zdecydowała się zmienić rosyjskie obywatelstwo sportowe na kazachskie. 25-latka urodzona w Kazachstanie publicznie poinformowała o tej decyzji dopiero po zakończeniu sprawy.

Tagi: FIA
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wielcy mistrzowie olimpijscy - rozpoznaj ich na zdjęciach!


W naszej najnowszej zabawie przedstawiamy tobie wielkich mistrzów olimpijskich. Twoim zadaniem jest oczywiście poprawnie rozpoznać ich wszystkich na zdjęciach. Prawdziwy kibic nie powinien się pomylić. Powodzenia!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami