Pływanie  RSS
Spektakularny sukces Otylii Jędrzejczak. Zmiażdżyła konkurenta


Wielkie zmiany w Polskim Związku Pływackim! Nowym prezesem została Otylia Jędrzejczak, która na tym stanowisku zastąpi krytykowanego Pawła Słomińskiego. W wyborach zdystansowała konkurencję.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wielki pech mistrzyni olimpijskiej. Trafiła do szpitala z powodu COVID-19, choć była zaszczepiona


Madison Wilson święciła swoje chwile chwały podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Zdobyła tam złoty medal i była na ustach wszystkich. Teraz Australijka trafiła do szpitala z powodu COVID-19 i to pomimo tego, że była zaszczepiona.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Jest drugi rekord Polski na krótkim basenie w 2021 roku i kolejne zwycięstwo


Katarzyna Wasick poprawiła rekord Polski na 100 metrów kraulem podczas siódmych zawodów Międzynarodowej Ligi Pływackiej (International Swimming League) 2021 na krótkim basenie w Neapolu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Aż tylu Biało-Czerwonych w zawodach ISL jeszcze nie było. Są polskie zwycięstwa!


Katarzyna Wasick i Alicja Tchórz zwyciężyły podczas siódmych zawodów Międzynarodowej Ligi Pływackiej (International Swimming League) 2021 w Neapolu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tą aferą żyła cała Polska. Już wiadomo, czego domagają się pływacy, którzy nie wystąpili w Tokio


Przez wpadkę działaczy wyjechali z Tokio bez jednego występu. Zapowiadali, że nie zostawią tego zaniedbania. Widać, że przeszli od słów do czynów, o czym informuje Radio Zet.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pierwsze polskie indywidualne zwycięstwo w International Swimming League 2021


Katarzyna Wasick wygrała rywalizację na 50 metrów kraulem podczas zawodów z cyklu International Swimming League 2021 w Neapolu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Czarna seria. Polska tonie!


167 - tyle osób utonęło w Polsce od początku czerwca do końca sierpnia. Lwia część przypadków była związana z alkoholem czy kąpielą w miejscu zabronionym. Zaczęły się ciepłe dni. Zróbmy wszystko, aby wrzesień nie był miesiącem kolejnych tragedii.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Bardzo ważna decyzja Otylii Jędrzejczak. Ogłosiła ją w social mediach


Złota medalistka olimpijska (z Aten, 2004), wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy zdecydowała się kandydować na stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. "Potrzeba zmiany jest widoczna" - napisała na Facebooku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Paraolimpiada w Tokio: znów mamy powody do radości! Brązowy medal pływaczki


Na igrzyskach paraolimpijskich jest po raz trzeci i... po raz trzeci wróci z imprezy z medalem. Po srebrze w Londynie i brązie w Rio de Janeiro Oliwia Jabłońska w Tokio także wywalczyła miejsce na podium.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Stop niekompetencji". Polscy pływacy znów uderzają w związek!


Polscy pływacy nie składają broni i żądają zmian w Polskim Związku Pływackim. Po skandalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozpoczęli akcję "Czas na zmiany". Nasi zawodnicy w oświadczeniu przyznali, jakie osoby chcieliby zobaczyć w federacji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rodzice przywiązali bombę do jej ciała. Oni zginęli


Gdy Haven Shepherd miała 14 miesięcy, jej rodzice chcieli popełnić samobójstwo. Do ciała dziecka przywiązali bombę i trzymali córkę. Oni zginęli, ona cudem przeżyła, ale musiała przejść amputację nóg. Teraz rywalizuje w paraolimpiadzie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Drugie podejście Polaka! Chce pobić ekstremalny rekord świata


Ten rekord świata jest nie lada wyzwaniem dla Krzysztofa Gajewskiego. Polak chce przepłynąć 170 kilometrów wpław bez przerw i snu. Do jeziora Mamry niedaleko Węgorzewa na Mazurach wszedł w poniedziałek punktualnie o piątej rano.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polski paraolimpijczyk mówi, że rywal to oszust. "Najbardziej podła forma dopingu"


Wojciech Makowski podczas igrzysk paraolimpijskich Tokio 2020 będzie rywalizować w pływaniu dla niewidomych. Polak jest przekonany, że jego rywal jest oszustem i ma dowody na to, że Holender tylko udaje, że nie widzi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Kochajmy się wszyscy. W takim zwykłym, codziennym życiu". Cytaty igrzysk w Tokio


Dawid Tomala tak bardzo nie dowierzał w swój sukces, że na mecie nazwał go "beką". Paweł Fajdek wyznał, że jako medalista olimpijski wreszcie zaśnie bez stresu. A Katarzyna Zillmann zaapelowała, żebyśmy tak po ludzku się kochali.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tokio 2020. Stali na podium regularnie. Rekordzista zdobył więcej złotych medali od Polaków


Aż 180 sportowców wyjedzie z Tokio z przynajmniej dwoma medalami. W tym gronie znalazło się sześciu Biało-Czerwonych. Zwycięzca klasyfikacji indywidualnej wywalczył natomiast więcej złotych krążków niż... cała reprezentacja Polski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polska olimpijka oczarowała zdjęciem. Zakryła bardzo niewiele


Internauci z pewnością są zachwyceni. Paulina Peda oczarowała ich odważnym zdjęciem. Na fotce pozuje w biustonoszu i mocno wyciętych majtkach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tokio 2020. Niemiec wyszedł z basenu i wygrał maraton


Złoto dla Niemiec w maratonie pływackim mężczyzn. Rywalizacja została zdominowana przez Floriana Wellbrocka. Pięć dni wcześniej cieszył się ze zdobycia brązowego krążka w basenie olimpijskim.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Ból doskwiera przez kilka godzin". Kobiety-sportsmenki mimo tego zdobywają medale olimpijskie!


Wiele razy sportowcy udowadniali, że mimo problemów zdrowotnych, można osiągać sukcesy. Pokazały nam to też panie, które zmagają się z endometriozą. Choroba narządów płciowych i ogromny ból nie przeszkodziły im w walce o medale.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Białoruski reżim nie odpuszcza. Trzykrotnej medalistce olimpijskiej grozi więzienie!


"Podjęła się działań mających na celu naruszenie bezpieczeństwa narodowego Białorusi" - pod takim pretekstem białoruskie władze chcą na pięć lat posłać do więzienia pływaczkę Aleksandrę Herasimienię.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Multimedaliści olimpijscy - rozpoznajesz ich na zdjęciach?


Medale olimpijskie to zdecydowanie najcenniejszy dobytek w dorobku każdego sportowca. Czy jesteś w stanie rozpoznać bezbłędnie na zdjęciach zawodników, którzy mają ich cały bagaż? To zadanie pozornie proste. Powodzenia!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami