Pływanie  RSS
Ależ niespodzianka! Polacy z medalami MŚ w pływaniu


17-letni Ksawery Masiuk sensacyjnie sięgnął po srebro na MŚ w pływaniu w Budapeszcie. Na podium stanęła też Katarzyna Wasick.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kasia, coś ty zrobiłaś?! Jest nagranie całej sytuacji


Katarzyna Wasick zaprezentowała kapitalną formę i awansowała do finału na 50 metrów stylem dowolnym na mistrzostwach świata w Budapeszcie. W półfinale zdołała pobić rekord Polski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Trener musi powstrzymywać 17-latka. "Chciał startować prawie 20 razy w sześć dni"


Ksawery Masiuk w kilka dni stał się liderem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w pływaniu. 17-latek przebojem wdarł się do światowej czołówki, a plany ma tak ambitne, że głównym zadaniem trenera staje się... torpedowanie jego pomysłów.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wstrząsająca tragedia na Mazurach


Napływ turystów przeszedł oczekiwania nawet ratowników wodnych. Fala za falą, karetki wodne nawet na chwilę nie zatrzymują się w portach. W końcu tragedia. I to taka, która boli najbardziej - ginie dziecko. Tak jak w przypadku ośmiolatki w Tałtach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Katastrofa na mistrzostwach świata. To koniec pewnej ery?! Kawęcki wysłał trenerowi wiadomość


Trwające mistrzostwa świata w Budapeszcie mogą stać się symbolem wymiany pokoleniowej w polskim pływaniu. Wiadomo już, że zmagania w fatalnym nastroju zakończy Radosław Kawęcki, który w eliminacjach 200 m stylem grzbietowym zajął dopiero 20. miejsce.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Utalentowane kobiety w sporcie - rozpoznaj je na zdjęciach!


Panie, które trafiły do naszego quizu, są bardzo utalentowane i utytułowane. Twoim zadaniem jest rozpoznać je poprawnie na zdjęciach. W kilku przypadkach możesz mieć małe problemy. Powodzenia!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Cztery medalistki olimpijskie wzięły udział w niezwykłej lekcji wf dla dziewcząt w Kołobrzegu


Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka – cztery medalistki olimpijskie wzięły udział w akcji "Mistrzynie w Szkołach", która odbyła się w Kołobrzegu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Cztery medalistki olimpijskie odwiedzą Kołobrzeg


Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka - cztery medalistki olimpijskie wezmą udział w Kołobrzegu w akcji "Mistrzynie w Szkołach", organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Spuścizna. Zmarły Przemysław Regulski wciąż ratuje życie


30 marca, Władysławowo. Niemy tłum podąża za trumną. Przemek miał 35 lat. Ale dla ludzi zrobił tyle, ile wielu nie jest w stanie w ciągu całego życia.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Medalistki olimpijskie odwiedzą Kołobrzeg


Cztery medalistki olimpijskie, a wśród nich aż trzy złote wezmą udział w Kołobrzegu w akcji "Mistrzynie w Szkołach", organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Była wstrząśnięta po słowach trenera w USA. "Przez 20 lat ani razu tego nie usłyszałam"


Otylia Jędrzejczak to jedna z najwybitniejszych postaci polskiego sportu, która jak sama przyznaje, poza medalami, chce pozostawić po sobie dziedzictwo i dać przykład kolejnym pokoleniom Polaków. Specjalnie dla nas mówi, jak chce tego dokonać.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rzecznik PZPN pokazał, co zrobiła żona. Fani o mało nie zemdleli


Agata Załęcka nie przestaje zadziwiać świata. Tym razem zawodniczka w monopłetwie zanurkowała na głębokość ponad 45 metrów!

Tagi: PZPN
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Melbourne zastąpi Kazań. Rosja traci kolejne mistrzostwa świata


Światowa Federacja Pływacka przyznała Melbourne organizację mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie. Impreza odbędzie się w grudniu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nie żyje legendarny Ukrainiec. Miał zaledwie 33 lata


Jeszcze w 2020 roku Denis Dubrow został nagrodzony Ukrainie honorowym tytułem Mistrza Sportu. Teraz wszyscy opłakują jego śmierć. Miał 33 lata.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rosyjski sportowiec nie obchodził Dnia Zwycięstwa. Podał powód


Kontrowersyjny dwukrotny mistrz olimpijski Jewgienij Ryłow nie obchodził rosyjskiego Dnia Zwycięstwa. Pływak napisał powód w mediach społecznościowych. Jego słowa mocno zaskakują, ale przede wszystkim smucą.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Blisko 100 uczestników ćwiczyło z Otylią Jędrzejczak


- Kolejny raz jesteśmy w nowym mieście i kolejny raz zainteresowanie naszymi zajęciami jest ogromne. Bardzo się cieszę, bo to pokazuje, że jest wielu młodych pasjonatów pływania, którzy chcą się szkolić - mówi Otylia Jędrzejczak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kolejna odsłona Otylia Swim Tour!


Blisko stu młodych adeptów pływania weźmie udział w drugiej odsłonie tegorocznej edycji akcji "Otylia Swim Tour". Otylia Jędrzejczak wraz ze sztabem swojej fundacji będzie szkolić młodych pasjonatów pływania w niedzielę w Lubartowie koło Lublina.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Co za debiut! Znana aktorka z medalami mistrzostw Polski


Udany weekend ma za sobą Agata Załęcka. Żona rzecznika prasowego PZPN wystartowała w Basenowych Mistrzostwach Polski we Freedivingu, z których przywiozła dwa medale.

Tagi: PZPN
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dziecko płakało, a ojciec czekał aż wyparują promile. "Dramat"


- Raz policja znalazła na plaży kilkulatka. Ojciec słyszał informacje przez megafon, ale uciekł do domu letniskowego, by wyparowały promile - mówi Dawid Góra, dziennikarz WP SportoweFakty i autor książki "WOPR. Życiu na ratunek".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pięćset uczennic na niezwykłej lekcji WF u Otylii Jędrzejczak


Blisko pięćset uczennic wzięło udział w pierwszej tegorocznej edycji akcji "Mistrzynie w Szkołach".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami