Żużel  RSS
Żużel. Były mistrz po raz kolejny wygrywa w Australii Zachodniej. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo


W weekend w Australii Zachodniej odbyła się kolejne impreza żużlowa. W turnieju indywidualnym, w którym rywalizowało siedmiu zawodników, najlepszy po raz trzeci w tym sezonie był Daniel Winchester, choć tym razem miał godnego przeciwnika.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Skład skrojony na miarę możliwości. Kolejarz nie licytował na rynku


Taktyka działaczy OK Bedmet Kolejarza Opole nie zakładała oferowania gigantycznych stawek czołowym zawodnikom. Klub postawił na nieco mniej uznane nazwiska za mniejsze pieniądze, jednak wcale nie musi to oznaczać gorszego wyniku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Jego sprawa trafiła do Trybunału PZM. Mówi o długach, zszarganych nerwach i walce o pieniądze [WYWIAD]


- Sezon 2022 miał być moim "być albo nie być" w żużlu. Początek wlał dużo optymizmu, a skończyło się, jak skończyło. Tak naprawdę dalej nic nie wiem - powiedział Marcel Krzykowski w rozmowie z WP SportoweFakty.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Betard Sparta odpowiada na słowa prezesa Mrozka. "Płacenie 50 zł za punkt jest śmieszne"


Paweł Trześniewski zdecydował się na pozostanie w ROW-ie Rybnik. Prezes Krzysztof Mrozek po ogłoszeniu tej informacji skrytykował Betard Spartę, która jego zdaniem próbowała wyrwać zawodnika i namieszała mu w głowie. Teraz głos zabrali wrocławianie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. GKM pochwalił się kolejnymi kontraktami. Utalentowany Australijczyk w końcu trafił do Polski


GKM Grudziądz jest kolejnym klubem, który zdecydował się ogłosić skład na rozgrywki U24 Ekstraligi. Gołębie ściągają do siebie trzy nowe nazwiska, a szczególnie ciekawe wydaje się być pozyskanie Jacoba Hooka.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Kapitan opuścił drużynę. Legenda klubu nie ma wątpliwości, co do jego zachowania


Jednym z najgorętszych hitów ostatniego okienka transferowego było przejście Mikkela Michelsena z Motoru Lublin do Włókniarza Częstochowa. W ostatnich dniach na ten temat wypowiedział się legendarny zawodników mistrzów Polski Marek Kępa.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kobiety mogły korzystać z ulg. Mężczyzna poczuł się dyskryminowany i zgłosił sprawę


Kobietom uczęszczającym na mecze Arged Malesy Ostrów przysługiwały bilety ulgowe. Od przyszłego roku to się zmieni, ponieważ jeden z kibiców zgłosił sprawę do Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Milik z konkretnymi planami na przyszły sezon. Tak ocenił szanse Cellfast Wilków


Vaclav Milik był ważnym ogniwem Cellfast Wilków Krosno w ich drodze do PGE Ekstraligi. Teraz Czech z dużymi nadziejami spogląda w przyszłość, którą ponownie spędzi w najlepszej lidze świata.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Tego brakowało Doyle'owi. "Musiałem to zrobić dla swojej kariery"


Jason Doyle w sezonie 2023 na brak jazdy narzekać nie będzie. Australijczyk podpisał już kontrakty z trzema klubami, a szczególnie cieszy go możliwość dalszych występów na Wyspach Brytyjskich.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Grzegorz Zengota o powrocie do Leszna. To dlatego wybrał Unię


W listopadowym okienku transferowym Grzegorz Zengota zdecydował się na powrót do Fogo Unii Leszno, w której to barwach ścigał się w przeszłości. - Nigdzie nie będzie mi lepiej - przyznał otwarcie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Majewski po rozstaniu z Canal+: "Dla współpracowników to było spore zaskoczenie"


Żużel. Po dziesięciu sezonach w roli szefa działu żużlowego Canal+, Marcin Majewski rozstał się z pracodawcą. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Onet wspominał miłe chwile spędzone w telewizji, ale i te gorsze.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Uwielbiany i wyśmiewany. Ojciec zmarł mu w Boże Narodzenie, a tace fruwały po autostradzie


Potrafi zaskoczyć i zadziwić swą jazdą. Kilka jego brawurowych akcji przeszło do historii światowego żużla, a w Wielkiej Brytanii zyskał status żywej legendy. Medale zdobywał nie tylko w klasycznym żużlu, ale również na trawie i na długim torze. W Polsce często był wyśmiewany, ze względu na mało żużlową figurę i upodobanie do jedzenia hamburgerów. Irytowały też kibiców jego wyniki w indywidualnych mistrzostwach świata, gdzie notorycznie wypadał z cyklu, by dzięki uprzejmości działaczy lub patencie na wygrywanie Grand Prix Challenge, do niego wracać. Chris "Bomber" Harris, jeden z najbardziej rozpoznawalnych żużlowców świata, kończy dziś 40 lat i jak zapowiada, nie powiedział jeszcze w speedwayu swego ostatniego słowa.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Prezes ROW-u wygrał wojnę o 17-latka! Sparta ma problem


Żużel. Prezes ROW-u Rybnik, Krzysztof Mrozek może odtrąbić wielki sukces. Kuszony przez Betard Spartę Wrocław 17-letni Paweł Trześniewski, zdecydował się jednak kontynuować karierę w klubie z Górnego Śląska. Dzięki temu rybniczanie mają gotową skompletowaną formację juniorską na sezon 2023, a marząca o mistrzostwie Polski Betard Sparta Wrocław ma problem. "Dziura" w składzie może ich kosztować tytuł!

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Doyle znaczy fatum! Kocha zarabiać, ale złota nikomu nie dał!


Żużel. Indywidualny mistrz świata z 2017 r. — Jason Doyle, od lat jest czołowym zawodnikiem PGE Ekstraligi, ale ligowych sukcesów nie gwarantuje. Chociaż drużyny, w których się ścigał regularnie wymieniane były w gronie faworytów do drużynowego mistrzostwa Polski, to mistrzem PGE Ekstraligi nigdy nie został, a cały jego medalowy dorobek nad Wisłą, to ledwie jeden brązowy krążek. — Mam nadzieję, że teraz, kiedy zostałem Wilkiem, to się uda — powiedział Australijczyk podczas prezentacji w ekipie z Podkarpacia.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Skład Polski się "posypał". Nie pojedziemy na mistrzostwa świata


Żużel. W 2022 roku doszło do historycznego wydarzenia w sporcie żużlowym. Po raz pierwszy reprezentacja Polski wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w wyścigach na długim torze. Na torze w niemieckim Herxheim zajęła siódme miejsce. Wyprzedziła tylko Finlandię. Liderem naszej ekipy był 45-letni Stanisław Burza.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

FIM wydał szokujący komunikat. Koniec żużla jaki znamy?


Żużel. FIM Speedway (żużel przy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej) dołącza do działań w dziedzinie klimatu przy ONZ. Chodzi oto, aby wpływ uprawiania żużla na środowisko był coraz mniejszy. Główny cel, to wycofane silników na metanol do 2040 roku. Czy to koniec żużla jaki znamy?

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Ma wielką propozycję dla Sparty Wrocław. Rusko nie będzie zadowolony


Żużel. Paweł Trześniewski nie odejdzie z ROW-u Rybnik do Betard Sparty Wrocław. Mediacja w Polskim Związku Motorowym między rybnickim klubem, a zawodnikiem zakończyła się ugodą. Jakiś czasu temu 17-letni Trześniewski — wychowanek ROW-u i wielki talent — mówił, że albo będzie jeździł w Sparcie, albo zakończy karierę. Zawodnik ostatecznie dogadał się z ROW-em.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Szał w Krośnie. "To jest naprawdę możliwe"


Żużel. Sezon 2022, to między innymi popis Cellfast Wilków Krosno, którzy wygrali eWinner 1. Ligę Żużlową i nieoczekiwanie awansowali do PGE Ekstraligi. To spowodowało, że w Krośnie trwa istny szał na punkcie żużla. W okresie transferowym Wilki kupiły m.in. Jasona Doyle'a i Krzysztofa Kasprzaka i wcale nie muszą po roku opuścić elity. To dodatkowo podkręciło atmosferę przed sezonem 2023.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Zawodził w lidze, brylował w Grand Prix. Kibice przecierali oczy

#zrodlo
Żużel. Fredrik Lindgren w 2022 roku zajął w cyklu Speedway Grand Prix 2022 wysokie czwarte miejsce. Szwed w zawodach wyłaniających najlepszego żużlowca na świecie praktycznie do ostatniego turnieju liczył się w walce o medal.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!


Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama