Lekkoatletyka  RSS
Inżynier wychował "królewskie" asy. Wcześniej odmówił Lechowi Wałęsie

#zrodlo
Gdy okryty chwałą wielu pokoleń trenowanych przez siebie biegaczy krakowianin Zbigniew Król rozstał się ze swymi dwoma ostatnimi asami – Adamem Kszczotem i Patrykiem Dobkiem, zmartwiona tym faktem córka zasłużonego szkoleniowca zapytała jego żonę: – To, co tata będzie teraz robić? Na to małżonka odrzekła: – Tym się nie przejmuj, przecież tata ma raka... – odparła. Dopiero po telefonie od ojca okazało się, że chodzi o Filipa Raka, nowego podopiecznego szkoleniowca.

Tagi: Lechia
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Piotr Lisek wygrał cykl World Indoor Tour! Wyprzedził Armanda Duplantisa

#zrodlo
Piotr Lisek wynikiem 5,70 wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu rangi World Indoor Tour Gold w Madrycie. Polski tyczkarz przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej halowego cyklu. Pia Skrzyszowska czasem 7,83 zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m przez płotki.

Tagi: Piast
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Robert Sobera trzeci na mityngu w Berlinie!

#zrodlo
Tyczkarz Robert Sobera wynikiem 5,66 zajął trzecie miejsce w mityngu rangi World Indoor Tour Silver w Berlinie. Triumfował Ernest John Obiena z Filipin przed Amerykaninem Tray'em Oatesem. Nikola Horowska była szósta w skoku w dal.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Zdobyć medal igrzysk i być matką na medal. "Chyba nigdy nie pozbędę się wyrzutów sumienia"

#zrodlo
— Wygrywam eliminacje, biorę telefon do ręki i czytam informację, że Ignacy wymiotuje. Dzwonię. I jedynym, co widzę i słyszę, jest to, że moje dziecko chce się do mnie przytulić, że mnie po prostu potrzebuje. Niby wiesz, że ma opiekę, jest w dobrych rękach, ale nie możesz pozbyć się tej myśli, że twoje miejsce jest przy twoim dziecku — mówi Marika Popowicz-Drapała, mistrzyni Polski w biegu na 400 m.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Znamy kadrę na HMŚ. Swoboda wraca do szczęśliwego Glasgow. "Ekscytujące!" Pobiegną obie sztafety

#zrodlo
Znamy skład reprezentacji Polski na halowe MŚ w Glasgow (1–3 marca). Za liderkę 23-osobowej kadry PZLA śmiało można uznać Ewę Swobodę, która w tegorocznej tabeli światowej biegu na 60 m zajmuje drugą pozycję (7.01; za Julien Alfred – 6.99) i zechce sięgnąć po swój pierwszy w karierze medal tej imprezy.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polski mistrz podjął decyzję. "Od razu pojawiły się komentarze o kasie"

#zrodlo
— Pamiętam, jak pojechałem na swoje pierwsze seniorskie mistrzostwa Europy i byłem najmłodszym zawodnikiem kadry. A teraz jadę na te zawody i nie kojarzę nazwisk czy twarzy, bo pojawiło się tyle młodych talentów. Zderzyłem się trochę z tym światem, bo bardzo szybko przyszedł. Nie zdążyłem się spostrzec, jak zostałem gościem, któremu mówi się dzień dobry — mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Piotr Lisek. Lekkoatleta tłumaczy, skąd wzięła się jego dobra forma, a także opowiada, co nim kierowało, gdy decydował się na udział we freak-fightach.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Sławomir Nitras wyszedł z ukrycia po 70 dniach. Rewolucyjny pomysł


Minister sportu Sławomir Nitras wyszedł z ukrycia po 70 dniach i przedstawił swój program przed sejmową komisją. Nie ma tu jakiegoś wielkiego przełomu, ale jeśli minister zrealizuje swoje obietnice, będzie można uznać tę kadencję za przyzwoitą.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Był wielką gwiazdą. W walentynki nie wytrzymał, wziął pistolet i ją zastrzelił


Od sportowca znanego z przekraczania kolejnych granic do zabójcy miłości swojego życia. Oscar Pistorius zamordował swoją partnerkę w walentynkową noc w 2013 r., oddając cztery strzały. Przez krótki czas opinia publiczna wierzyła, że był to nieszczęśliwy wypadek. Sąd dopiął jednak swego i skazał go na lata więzienia. Wyrok obowiązywał do grudnia 2029 r., ale dzięki zwolnieniu warunkowemu 37-latek wyszedł na wolność 5 stycznia 2024 r. Wstrząsające szczegóły zdarzenia sprzed niemal 11 lat oraz słowa rodziców zamordowanej kobiety budzą wątpliwości, czy niepełnosprawny atleta słusznie wraca do funkcjonowania w społeczeństwie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polskie dzieci są całkowicie uzależnione. Każdy z nas zna lekarstwo

#zrodlo
— Spotkałem się z rezygnacją z klubu judo, z uzasadnieniem, że "dziecko się poci" — mówi Krzysztof WIłkomirski, właściciel klubu judo. Podobnie jak inni eksperci przekonuje, że dzieci nie mają wyboru i sport po prostu muszą uprawiać. Bo takie są czasy.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polak może sprawić miłą niespodziankę na HMŚ. "Liczę na wystrzał"

#zrodlo
Jakub Szymański od początku sezonu jest w znakomitej formie. W weekend w Toruniu sięgnął po złoto mistrzostw Polski, choć wynik, który osiągnął, pozostawił w nim niedosyt. — W sumie nawet cieszę, że na mistrzostwach Polski nie było takich fajerwerków, jakich bym oczekiwał. Na mistrzostwa świata trzeba zostawić sobie zarówno głód psychiczny, jak i fizyczny — mówi. Najważniejsza impreza w sezonie halowym rusza już za niespełna dwa tygodnie, a nasz płotkarz ma wszystko, by w Glasgow sprawić miłą niespodziankę.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Skrzyszowska dalej nie poprawiła rekordu Polski. Ma nad czym pracować

#zrodlo
Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma – tę dawno odkrytą prawdę powtarzałem sobie, oglądając w ostatnich latach mistrzostwa Polski w lekkoatletyce.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

"Dożywotnie zawieszenie". Są nowe informacje po aferze w Toruniu

#zrodlo
Sobotni triumf Ewy Swobody na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski okazał się nie tylko sportowym, ale i mentalnym sukcesem. Złota medalistka nie dała się wybić z rytmu, pomimo nieprzyjemnej sytuacji, która miała miejsce przed finałem. Sprawcy grożą surowe konsekwencje: szef polskich sędziów lekkoatletycznych, Filip Moterski, zapowiedział, że wniesie nawet o dożywotnie zawieszenie Sebastiana Urbaniaka.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Prześladowca Ewy Swobody z zarzutami! Nowe informacje po aferze

#zrodlo
Wyjaśniła się sprawa Sebastiana U., którego w sobotę podczas halowych mistrzostw polski w Toruniu siłą wyprowadziła ochrona i przekazała policji. Mężczyzna był wcześniej zawieszony przez PZLA za nękanie Ewy Swobody. Jak udało nam się dowiedzieć, lekkoatlecie postawiono już zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej członka służby porządkowej. "Nie stosował się do poleceń wydanych przez służbę porządkową, stawiał opór i uderzył jednego z ochroniarzy" — czytamy w oświadczeniu nadesłanym przez sierżanta sztabowego Sebastiana Pypczyńskiego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Chwila zawahania polskiej mistrzyni olimpijskiej. "Miałam takie przemyślenia"

#zrodlo
Justyna Święty-Ersetic wróciła do rywalizacji na bieżni. Ma za sobą udany powrót. W biegu na 400 m zajęła drugie miejsce (52.31). — Miałam takie przemyślenia, czy w dalszym ciągu sprawia mi to frajdę, czy chcę do tego znowu wracać — mówi Przeglądowi Sportowemu Onet mistrzyni olimpijska z Tokio ze sztafety mieszanej 4x400 m. Przypomnijmy, że doświadczona biegaczka straciła ubiegły sezon ze względu na przeciągające się problemy zdrowotne.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Walka o złoto do samego końca. Piotr Lisek "cały czas jest głodny"

#zrodlo
21-letni Jakub Szymański zdobył w Toruniu złoty medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 m ppł. W rywalizacji tyczkarzy najlepszy był Piotr Lisek, w skoku wzwyż Norbert Kobielski. W biegu ma 400 m triumfowała niespełna 36-letnia Marika Popowicz-Drapała.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Femke Bol dała sygnał rywalkom przed HMŚ! Poprawiła własny rekord świata


Holenderka Femke Bol wynikiem 49.24 s ustanowiła nowy halowy rekord świata w biegu na 400 m podczas niedzielnych mistrzostw Holandii w Apeldoorn. Co ciekawe poprawiła swój własny czas, który osiągnęła niecały rok temu.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Nietypowy rekord w Toruniu. A potem: to brzmi jak sen!

#zrodlo
Marika Popowicz-Drapała sięgnęła po złoty medal halowych mistrzostw Polski. Z czasem 51.87 s ustanowiła nowy rekord świata w kategorii masters. — Wiedziałam, że każdy centymetr na tym dystansie jest na wagę tego złotego medalu — mówiła po zakończeniu rywalizacji.

Tagi: Masters
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polka zalała się łzami. Teraz przyznała: to był gwóźdź do trumny

#zrodlo
Po nieudanych eliminacjach biegu na 800 m podczas zeszłorocznych mistrzostw świata w Budapeszcie Anna Wielgosz w strefie mieszanej zalała się łzami. W tym sezonie jest już w zupełnie innym miejscu, a w niedzielę w Toruniu cieszyła się ze złotego medalu mistrzostw Polski. — To był tak naprawdę gwóźdź do trumny. Stawałam na starcie i robiłam, co mogłam, ale po prostu byłam wyczerpana. Nie byłam przetrenowana, tylko po prostu przemęczona psychicznie — wspomina trudny czas.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Kulisy afery w Toruniu. Krzyki! "On bardzo mocno zaczepiał Ewę"

#zrodlo
Nie milkną echa afery, do której doszło podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Ochrona siłą wyprowadziła z hali Sebastiana Urbaniaka, który wcześniej został zawieszony przez PZLA za nękanie Ewy Swobody. O jej kulisach opowiedział Piotr Lisek, który należy do Rady Zawodniczej. — Musimy bić na alarm, bo taka sytuacja jak w sobotę nie może się więcej zdarzyć — mówił lekkoatleta.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Dawny gwiazdor poluje na pedofilów. Wpływają na niego skargi

#zrodlo
Patrik Sjoeberg był w przeszłości znakomitym skoczkiem wzwyż, który zdobywał medale na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Po zakończeniu kariery utytułowany Szwed nie zdecydował się jednak pozostać przy sporcie. Jak przekazała szwedzka telewizja publiczna (SVT), zaangażował się on w proces wykrywania ludzi chcących nawiązać kontakty seksualne z nieletnimi. Mówiąc krótko: stał się łowcą pedofilów.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

reklama
Kontakt z nami