Lekkoatletyka  RSS
Joanna Jóźwik mówi pas! "Zbyt długo zwlekałam"


Joanna Jóźwik zakończyła sportową karierę! Medalistka mistrzostw Europy i 5. zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 800 m ogłosiła swoją decyzję w mediach społecznościach — Nagrywam to już, nie wiem, który raz, dlatego, że jest to trudne. Jest to ciężkie do powiedzenia na głos — wytłumaczyła.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Bohater narodowy spadł na dno. "Jesteśmy spłukani. Nie ma nic poza nazwiskiem"

#zrodlo
Gdyby Jim Thorpe startował w dzisiejszych czasach, to nawet koncentrując się na jednej ze swoich dyscyplin, byłby milionerem. Tyle tylko, że on występował na początku XX, a nie XXI wieku. Oprócz chwil chwały przeżył upokorzenie z powodu kuriozalnych z obecnego punktu widzenia przepisów. Dobre imię odzyskał po śmierci.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Istny Dzień Kobiet na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim!


Panie "rządziły" podczas 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Dokonania biegaczek 26 marca w stolicy przejdą na stałe do historii — aż pięć z nich pobiegło poniżej dotychczasowego rekordu imprezy. Zwyciężyła Etiopka, Aminet Ahmed Abde, z nowym najlepszym czasem — 01:07:08. Wśród mężczyzn tryumfował Kenijczyk, Kasongwor Akopesha, który pokonał trasę 21 km 97 m w 01:00:55. Łącznie w półmaratonie oraz New Balance Biegu na Piątkę wzięło udział ponad 13 tys. uczestników!

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Anna Kiełbasińska: na rok odpięłam wrotki


Z Halowych Mistrzostw Europy w Stambule wróciła z dwoma brązowymi medalami i najlepszym wynikiem w sezonie. Anna Kiełbasińska nie zatrzymuje się, chociaż po kontrowersjach w Eugene musiała mierzyć się z krytyką. – W swojej karierze miałam mnóstwo sytuacji, o których się nie mówi i w pewnym momencie coś się przelewa – tłumaczy lekkoatletka w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem. "W cieniu sportu" opowiada, czy ta awantura to już przeszłość, za co podziwia swojego trenera, co ją motywuje i który moment przed startem lubi najbardziej. Bez skrępowania opowiada też o swojej chorobie, o "odpinaniu wrotek" i o kobiecych… wahaniach nastrojów.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Szczere wyznanie polskiej zawodniczki. "Chciało się już wymiotować"

#zrodlo
Anna Kiełbasińska w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem w programie "W cieniu sportu" opowiedziała, jak zmieniła się jako zawodniczka. — Kiedyś nienawidziłam trenować — przyznała lekkoatletka.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polska lekkoatletka chwali Holendrów. "Zabierają ciężki sprzęt na koniec świata"

#zrodlo
Anna Kiełbasińska jest pod wrażeniem warunków, w jakich pracują holenderscy lekkoatleci. — Tam jest pełen profesjonalizm — powiedziała w programie "W cieniu sportu".

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Szczera odpowiedź polskiej mistrzyni. "Masz totalnie rozwaloną gospodarkę hormonalną"

#zrodlo
Anna Kiełbasińska gościła w kolejnym odcinku podcastu "W cieniu sportu". Polska biegaczka została zapytana przez Łukasza Kadziewicza o to, jak profesjonalne sportsmenki radzą sobie z regulacją okresu, aby nie pojawiał się w czasie najważniejszych zawodów.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polka podbiła świat i... "Pół godziny w garażu. Pilnował mnie jakiś człowiek" [PORTRETY]

#zrodlo
Ona chciała być baletnicą, a on – znawca whisky, uwielbiający ptaki drapieżne – wahał się, czy prowadzić córkę. Pia Skrzyszowska i jej tata, zarazem trener, pan Jarosław, opowiadają nam o niełatwej drodze do bycia jedną z najlepszych płotkarek świata.

Tagi: Piast
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Świetny początek roku! W Warszawie padł rekord


Poznaliśmy zwycięzców 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Triumfatorką wśród pań została Aminet Ahmed z Etiopii, która pokonała dystans 21 km i 97 m w 01:07:08 i ustanowiła nowy rekord imprezy! Wśród panów wygrał Abraham Kasongwor Akopesha z Kenii z czasem 01:00:55.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Garcia z rekordem świata, Zdziebło szósta...

#zrodlo
W chodziarskim mityngu w Dudincach mistrzyni świata na 20 i 35 km Peruwianka Kimberly Garcia Leon ustanowiła oficjalny rekord świata na tym drugim dystansie – 2:37:44.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Kluczowa decyzja. Rosjanie i Białorusini nadal będą wykluczeni!


Lekkoatleci z Rosji i Białorusi nadal pozostają wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji ze względu na udział tych krajów w inwazji zbrojnej na Ukrainę — zdecydowały w Monaco władze światowej federacji.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Przełomowa decyzja władz. Chodzi o zawodniczki transpłciowe


Światowa Federacja Lekkiej Atletyki zaostrzyła przepisy dotyczące transpłciowych zawodniczek. Niektóre z nich nie będą mogły startować w kobiecych zawodach lekkoatletycznych.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Mieli HME, teraz czas na światową elitę w Polsce! Pomógł w tym także rekord Duplantisa

#zrodlo
Decyzją World Athletics halowe mistrzostwa globu drugi raz w historii odbędą się w Polsce. Zmagania najlepszych lekkoatletów świata w pierwszej połowie marca 2026 r. obejrzą kibice zgromadzeni w Arenie Toruń.

Tagi: Roma
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Idąc, tęskni za... szpitalem. Zdziebło znów zmierzy się z wielką rywalką, która wygrała z nią w MŚ w Eugene!

#zrodlo
W „złotym” mityngu chodziarzy w Dudincach wystartują w sobotę na 35 kilometrów dwukrotna wicemistrzyni świata Katarzyna Zdziebło oraz nasz mistrz olimpijski Dawid Tomala. Prestiżowe zawody dla polskich chodziarzy będą miał także rangę mistrzostw kraju.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Wielka impreza znów w Polsce! Zorganizujemy mistrzostwa świata


Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata w 2026 r. odbędą się w Toruniu — podała w środę World Athletics. Polska zorganizuje zawody tej rangi po raz drugi. W 2014 r. HMŚ odbyły się w Sopocie. – Jestem przekonany, że w Arenie Toruń zobaczymy najlepsze w historii halowe mistrzostwa świata – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

EPO zamiast szczepionki? Absurdalne tłumaczenia i bezwzględna kara

#zrodlo
Zane Robertson został ukarany aż ośmioletnią dyskwalifikacją. Decyzja związana z nowozelandzkim biegaczem specjalizującym się w długich dystansach wiąże się ze stosowaniem dopingu. Lekkoatleta tłumaczył się, że podczas leczenia na COVID-19 podano mu... EPO. Krajowy komitet olimpijski nie uwierzył w tę argumentację.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Patryk Dobek mocno odpowiada: uznał, że sam wie wszystko najlepiej


W 2021 r. Patryk Dobek został brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Tokio. Dziś znajduje się na zakręcie kariery po rozstaniu z trenerem Zbigniewem Królem. — Trener Król uznał, że sam wie wszystko najlepiej — atakuje szkoleniowca Dobek.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Nikt jeszcze tego nie zrobił. Wzruszające sceny podczas maratonu [WIDEO]

#zrodlo
Niezwykła historia z maratonu w Barcelonie! Alex Roca przeszedł do historii osób z niepełnosprawnością. Jako pierwszy sportowiec niepełnosprawny w 76 proc. przebiegł maraton.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Piotr Lisek: w tym sporcie jesteśmy egocentrykami


Hejterom zamyka usta kolejnymi sukcesami. Ze Stambułu wrócił ze srebrnym medalem halowych mistrzostw Europy, a w podcaście "W cieniu sportu" opowiada o sportowej dumie i życiu na krawędzi, ale też o niecodziennym wsparciu ze strony rywali. – My kibicujemy sobie wzajemnie i to jest naprawdę szczere – opowiada Piotr Lisek. Bo choć przyznaje, że skok o tyczce to dyscyplina egocentryków, jest w niej też miejsce na przyjaźń. Łukaszowi Kadziewiczowi zdradza, czy sukcesy Mondo Duplantisa siedzą mu w głowie, ile czasu poświęca na treningi, czy stać go na spokojne życie na sportowej emeryturze i dlaczego, nie tylko w skoku o tyczce, liczy się… każdy centymetr.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Piotr Lisek: ciężko się czyta niektóre komentarze


Piotr Lisek zbiera dużą krytykę w internecie. — Opinii negatywnych jest dużo, ale jest też gros opinii mi przychylnych. Ciężko się czyta jednak niektóre komentarze — powiedział w programie "W cieniu sportu".

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

reklama
Kontakt z nami