Lekkoatletyka  RSS
Nie chodzi o to, żeby wszyscy mi słodzili


Joanna Jóźwik powoli przymierza się do życia po zakończeniu sportowej kariery. Planów ma wiele, wie także, co na pewno jej nie pochłonie. - Showbiznes? To nie moja bajka. Nie chcę oczywiście być jakąś hipokrytką, bo pewnie jeszcze niejednokrotnie pojawię się w telewizji, ale moim celem nie jest tylko i wyłącznie chodzić na ścianki i nic więcej sobą nie prezentować. W ogóle mnie to nie kręci. Nie czuję się dobrze w blasku fleszy. Nie umiem nawet pozować - mówi w rozmowie z Onetem.

Źródło: sport.onet.pl

Wiosłujemy w tym samym kierunku


- Wiele rzeczy w Sejmie mnie zaskoczyło. To, jak polityka wygląda od środka, może mimo wszystko zaskakiwać. Wydawało mi się, że złapałem Pana Boga za nogi, a potem okazało się, że mieszkamy w pokoikach, które urągają czemukolwiek i pewnie nawet w latach 70. nie były uznawane za wygodne i ekskluzywne miejsca wypoczynku - mówi Szymon Ziółkowski w rozmowie z Onetem. Mistrz olimpijski z 2000 r. opowiada nie tylko o złocie z Sydney, ale jak na byłego posła przystało zabrał także głos w sprawie obecnej sytuacji politycznej. Nie zabrakło odniesienia do słynnej już imprezy urodzinowej Roberta Mazurka.

Źródło: sport.onet.pl

Wstrząsająca relacja Fajdka z Nairobi. "Jechałem karetką, a z tyłu ktoś umierał. Inni zawodnicy widzieli trupa bez głowy"


Paweł Fajdek w rozmowie ze Sport.pl podzielił się swoimi wrażeniami z mityngu World Athletics Continental Tour Gold w Nairobi, gdzie okazał się bezkonkurencyjny w konkursie rzutu młotem. Brązowy medalista ostatnich igrzysk olimpijskich zdradził wiele ciekawych szczegółów ze swojego pobytu w stolicy Kenii, która w 2025 r. chce zorganizować MŚ.

Źródło: sport.onet.pl

Mityng w Nairobi: Bromell przebiegł 100 m w 9.76, Fajdek najlepszy w młocie


Amerykanin Trayvon Bromell przebiegł 100 m w czasie 9.76 podczas mityngu World Athletic Continental Tour Gold w Nairobi. To najlepszy tegoroczny wynik. Konkurs rzutu młotem wygrał brązowy medalista igrzysk w Tokio Paweł Fajdek przed mistrzem olimpijskim Wojciechem Nowickim.

Źródło: sport.onet.pl

Henryk Olszewski pozostanie prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki


Henryk Olszewski pozostanie prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na kadencję 2021–24 - zdecydowano podczas Krajowego Zjazdu Delegatów w Warszawie. Za dotychczasowym szefem federacji opowiedziało się 88 z 94 głosujących.

Źródło: sport.onet.pl

19. Bieg po Nowe Życie startuje już za dwa dni. Sobota będzie należeć do transplantologii!


To już dziewiąta wizyta wydarzenia w stolicy. Tak jak w zeszłym roku odbędzie się ono w pięknych plenerach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestnicy Biegu po Nowe Życie spotkają się tradycyjnie w marszu nordic walking, marszu sztafetowym, w którym każda z trzech osób z zespołu pokona symboliczny dystans 1 km.

Źródło: sport.onet.pl

Lekkoatletyka: Sensacyjne wieści! Marihuana przestanie być zakazana?


Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) rozważy usunięcie marihuany z listy zakazanych środków. Podczas obrad Komitetu Wykonawczego tej organizacji w Stambule powołano grupę ekspertów, która opracuje stanowisko w tej sprawie.

Tagi: WADA
Źródło: sport.onet.pl

12. Festiwal Biegowy. Prawdziwe święto zawodników


Kilka tysięcy uczestników Festiwalu Biegowego – biegacze, ich rodziny, kibice, osoby towarzyszące i po prostu wielbiciele jaskrawych widowiskowych imprez zapełnili Miasteczko Biegowe również w niedzielę, ostatni dzień biegowego święta. Rywalizacja sportowa, możliwość skosztowania specjałów regionalnej kuchni, ludowe stroje i śpiewy zespołów folklorystycznych, prace merytoryczne podczas paneli dyskusyjnych Salonu Przemysłu Turystycznego – wszystko to złożyło się na niepowtarzalną atmosferę trzeciego dnia imprezy.

Źródło: sport.onet.pl

12. Festiwal Biegowy. Biegi, zawody kulinarne, panele dyskusyjne


Również drugi, słoneczny dzień Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju był pełen atrakcji dla kilku tysięcy biegaczy, osób ich dopingujących i uczestników wydarzeń towarzyszących, rozlokowanych wewnątrz i wokół ogromnych namiotów, rozstawionych na siedmiu hektarach w zakolu górskiego Popradu.

Źródło: sport.onet.pl

12. Festiwal Biegowy. Góry, woda i bieganie


Po raz kolejny na Sądecczyźnie wystartował Festiwal Biegowy, już w 12 edycji. Tym razem centrum Festiwalu przeniosło się do Piwnicznej-Zdroju, gdzie w malowniczej dolinie, otoczonej beskidzkimi górami, stanęło na czas Festiwalu Miasteczko Biegowe. To tutaj znajduje się start i meta większości dystansów, pawilony rejestracji i informacji, depozytów, masaży, punkt medyczny.

Źródło: sport.onet.pl

Próbka B potwierdziła stosowanie dopingu przez wicemistrza olimpijskiego


Próbka B potwierdziła stosowanie dopingu przez brytyjskiego sprintera Chijindu Ujaha, który biegał w Tokio w sztafecie 4x100 m i wywalczył z nią srebrny medal olimpijski. Jego sprawa została skierowana do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Źródło: sport.onet.pl

Nie żyje rekordzista świata w rzucie młotem


Z Francji napłynęła smutna informacja. W wieku 66 lat zmarł rekordzista świata w rzucie młotem Jurij Siedych. To ukraiński lekkoatleta, który startował w barwach ZSRR. Przyczyną śmierci miał być zawał serca.

Źródło: sport.onet.pl

Joanna Fiodorow nową trenerką mistrza olimpijskiego. "To nie była pochopna decyzja"


Joanna Fiodorow we wrześniu zakończyła sportową karierę i chciała wyjechać na stałe do Stanów Zjednoczonych. Jej plany zmienił mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki, który poprosił ją, by... została jego trenerką. - To nie była pochopna decyzja - zapewniła.

Źródło: sport.onet.pl

Mordercze wyzwania w Piwnicznej


Podczas sobotnich zmagań w 12. Festiwali Biegowym w Piwnicznej zawodnicy wzięli udział m.in. w morderczym biegach na 100 km oraz na 61 km w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Tagi: Lechia
Źródło: sport.onet.pl

Poland Business Run 2021 za nami. Firmy pobiegły dla osób z niepełnosprawnościami


W niedzielę, 5 września, odbyła się 10. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run. Na mecie wirtualnej rywalizacji zameldowało się ponad 28 tysięcy biegaczy z przeszło 1300 firm. Oprócz środków z opłat startowych, na rzecz osób z niepełnosprawnościami trafi dodatkowe 82,5 tys. złotych zebrane w akcji "Pomagam Bardziej". Protezy, wózki i rehabilitację otrzyma co najmniej 103 beneficjentów z całej Polski.

Źródło: sport.onet.pl

Mówimy o transplantacjach od 2011, spotykamy się po raz 19. Bieg po Nowe Życie znowu z wami w Warszawie.


Bieg po Nowe Życie upodobał sobie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Osoby po przeszczepieniu, sławy polskiej medycyny transplantacyjnej oraz przyjaciele Biegu po Nowe Życie – osoby znane ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych i kabaretowych, aren sportowych i mediów spotkają się ponownie w miejscu historycznym, chętnie odwiedzanym przez Polaków i nie tylko.

Źródło: sport.onet.pl

Mityng w Berlinie: wysokie miejsce Polaka, pobity 41-letni rekord w rzucie dyskiem


Piotr Lisek skoczył o tyczce 5,71 i zajął szóste miejsce w prestiżowym mityngu Istaf w Berlinie. Wygrał Amerykanin Sam Kednricks - 5,91. Najlepszy tegoroczny wynik na świecie uzyskała w rzucie dyskiem mistrzyni olimpijska Amerykanka Valarie Allman - 71,16.

Źródło: sport.onet.pl

Kamila Lićwinko triumfuje na zakończenie kariery w Opolskim Festiwalu Skoków


Kończąca karierę Kamila Lićwinko wynikiem 1,90 m i Norbert Kobielski - 2,27 m i wygrali 15. edycję Opolskiego Festiwalu Skoków. 35-letnia zawodniczka Podlasia Białystok na obiekcie im. Opolskich Olimpijczyków wykonała ostatnie próby w karierze.

Źródło: sport.onet.pl

12. Festiwal Biegowy w Piwnicznej – nowe miejsce, ale stary dobry klimat


Po 11 latach fantastycznych biegów w ramach Festiwalu Biegowego organizatorzy zdecydowali się przenieść imprezę z Krynicy-Zdrój do Piwnicznej-Zdrój. Biegacze, którzy od piątku uczestniczą w festiwalowych zmaganiach z zaciekawieniem oglądali nowe miejsce i... z uznaniem kiwali głowami. Zawody nie straciły nic ze swej świetnej atmosfery. Tradycyjnie oprócz rywalizacji uczestnicy mogą liczyć na moc dodatkowych atrakcji.

Źródło: sport.onet.pl

To zdjęcie wywołało burzę. "Zajmijcie się sobą"


Prawie 20-letnia Jarosław Mahuczich znowu znalazła się w centrum zainteresowania na Ukrainie. Wszystko za sprawą zdjęcia, do jakiego stanęła na prośbę Kamili Lićwinko. Polka żegnała się z Diamentową Ligą, bo kończy karierę i chciała mieć na pamiątkową fotografię z rywalkami z tych zawodów.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Kontakt z nami