Lekkoatletyka  RSS
Sofia Ennaoui: osiem miesięcy walczyłam o powrót do sportu

Specjalistka od biegów średniodystansowych Sofia Ennaoui w niedzielę wylatuje do Kenii na pierwszy obóz przygotowawczy do kolejnego sezonu. — Przez osiem miesięcy walczyłam o to, aby po kontuzji w ogóle wrócić do sportu — przyznała w rozmowie z PAP.

Źródło: sport.onet.pl

Nie żyje Stanisław Grędziński. Były mistrz Europy miał 77 lat

W wieku 77 lat w środę zmarł Stanisław Grędziński, mistrz Europy z 1966 r. w biegu na 400 m, uczestnik igrzysk olimpijskich w Meksyku - poinformował w czwartek Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA).

Marcin Lewandowski wspomina trudne chwile z Tokio. "Wtedy bym umarł"

Marcin Lewandowski w rozmowie ze Sport.pl wspomina swój występ na igrzyskach w Tokio. Mówi o tym, jak ciężka była dla niego wiadomość o śmierci bliskiej osoby. Dodaje również, ile mogła go kosztować zakrzepica łydki. – Nie wygrałem w Tokio medalu, na który ciężko pracowałem, ale bardzo możliwe, że wygrałem życie – twierdzi.

Nie żyje lekkoatleta Deon Lendore. Medalista olimpijski z 2012 r. zginął w wypadku samochodowym

W wieku 29 lat zginął w wypadku samochodowym Deon Lendore, utytułowany lekkoatleta z Trynidadu i Tobago. W 2012 r. wywalczył brązowy medal olimpijski w sztafecie 4x400 metrów, a w mistrzostwach świata 2015 zajął w tej konkurencji z kolegami z reprezentacji drugie miejsce.

Mamy oświadczenie Pawła Fajdka. Mistrz świata nie zgodził się z wynikiem plebiscytu

Paweł Fajdek wywołał burzę, komentując na Twitterze wyniki Plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem był zbulwersowany wynikami, według których Robert Lewandowski wyprzedził Anitę Włodarczyk. Sportowiec przysłał nam oświadczenie w tej sprawie. Oto cała jego treść:

Sztafeta mieszana i salwa śmiechu. "Opłacało się wysyłać na siebie SMS-y"

- Cieszę się, że mogę tę statuetkę trzymać, opłacało się wysyłać na siebie smsy! Pragnę podziękować wszystkim kibicom, naprawdę doceniamy wasze wsparcie - powiedział w imieniu całej grupy Kajetan Duszyński.

Maria Andrejczyk podbiła serca fanów! "Bez kibiców nie ma sportu"

- Chciałabym podziękować fantastycznym kibicom, którzy mnie wspierali. W Tokio fanów niestety nie mogło być, ale wtedy zrozumiałam, jak bardzo są oni ważni - stwierdziła nasza srebrna olimpijka Maria Andrejczyk po zajęciu 6. miejsca w Plebiscycie "PS"!

Dawid Tomala zażartował na Gali Mistrzów Sportu. "4. miejsce? Słabo"

Dawid Tomala został wybrany czwartym sportowcem w Polsce w 2021 r. Polak podczas igrzysk olimpijskich w Tokio sensacyjnie zdobył złoty medal w chodzie na 50 km. Podczas Gali Mistrzów Sportu zażartował sobie ze swojego miejsca. - Liczyłem na więcej - zaśmiał się.

Wzruszający moment na Gali Mistrzów Sportu. Róża Kozakowska z nagrodą!

Róża Kozakowska w życiu przeszła bardzo ciężkie chwile, ale one też ukształtowały jej charakter – osoby, która się nigdy nie poddaje. Jako dziecko była potwornie maltretowana przez ojczyma. Później przyszło jej się zmierzyć ze skutkami neuroboreliozy stawowo-mózgowej, z którymi walczy do dziś. Teraz została laureatką w kategorii "Sport bez barier” podczas 87. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego”

Piotr Małachowski: kończę karierę na swoich warunkach

- Łzy szczęścia. Kończę karierę na swoich zasadach, na najlepszym stadionie na świecie, na jednych z najlepszych zawodów na świecie przy pełnych trybunach. To dla mnie najważniejsza statuetka - mówił w wywiadzie po odebraniu Superczempiona na Gali Mistrzów Sportu Piotr Małachowski.

Anita Włodarczyk na Gali Mistrzów Sportu: dla mnie to zamknięcie "pierwszej" kariery

Trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk zajęła drugie miejsce w 87. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. – Dla mnie to zamknięcie pierwszej kariery Anity a rozpoczęcie drugiej – mówiła ze śmiechem na scenie Gali Mistrzów Sportu nasza mistrzyni.

Anita Włodarczyk o sobie i "Lewym": pokazujemy, że można przekraczać granice

Anita Włodarczyk zdobyła w 2021 r. trzecie olimpijskie złoto, a w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski zajęła drugie miejsce tuż za Robertem Lewandowskim. Zdaniem naszej mistrzyni oboje są inspiracją dla młodych ludzi i z racji swojego wieku pokazują, że można przekraczać własne granice. Włodarczyk opowiedziała też dziennikarzom "Przeglądu Sportowego" o powrocie do startów po ciężkiej kontuzji i swoich planach na igrzyska w Paryżu.

Plebiscyt "PS": Lekkoatletyczne DME imprezą roku 2021!

Lekkoatletyczne DME zostały wybrane imprezą 2021 r. w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Reprezentacja Polski obroniła w Chorzowie tytuł drużynowych mistrzów Europy. To była bardzo dobrze zorganizowana impreza na Stadionie Śląskim.

Zaprowadził "Aniołki" do sukcesów. Wybrano go najlepszym trenerem [WIDEO]

Aleksander Matusiński został wybrany najlepszym trenerem minionego roku. Trener polskich biegaczek na 400 m miał wydatny sukces przy medalach swoich zawodniczek w Tokio.

Superczempion dla Piotra Małachowskiego

Piotr Małachowski przez wiele lat fundował Polakom wielkie emocje i niezapomniane momenty. W sobotę kolekcja sukcesów wybitnego dyskobola wzbogaciła się o kolejne wyróżnienie. Małachowski otrzymał bowiem statuetkę Superczempiona.

Aleksander Matusiński najlepszym trenerem w 87. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego"!

Aleksander Matusiński został wybrany Najlepszym trenerem 2021 roku! Prowadzone przez niego lekkoatletki sięgnęły na igrzyskach olimpijskich w Tokio po srebrne i złote medale. O takim trenerze sportowcy mogą pomarzyć.

Jej płeć od dawna budzi kontrowersje. Czy wróci jeszcze na bieżnię?

Jest ciągle w świetnym wieku dla sportowca, bo właśnie obchodzi 31. urodziny. Caster Semenya wciąż nie zakończyła kariery, ale zatrzymały ją zmiany w przepisach. Czy jeszcze wróci do wielkich sukcesów?

Wielki gest Dawida Tomali. Chce oddać złoty medal olimpijski

Wielkie serce naszego mistrza olimpijskiego! Dawid Tomala zdecydował się przekazać swój "wychodzony" złoty medal na licytację, by zdobyć środki na pokrycie leczenia chłopca z Żor i spełnić jego marzenie o samodzielnym chodzeniu!

Blondwłosy młodzian oczarował cały świat

Gdy w 1976 r. sięgał po złoty medal w skoku wzwyż na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu, oglądało go półtora miliarda (!) telewidzów na całym świecie. Sześć lat później - w finale mistrzostw Europy w Atenach - Jacka Wszoły nie oglądał już nikt, bo rządzący wówczas sportem w Polsce wojskowy komisarz kazał odsunąć tego niepokornego lekkoatletę od startu. Za zły wybór butów.

Fedorowicz: Prawie wszystkie decyzje rządu mają stworzyć wrażenie. Wielu rodaków się na to niestety nabiera

Kiedy "Solidarność" była nielegalna, a ja starałem się z tym nie zgadzać w sposób czynny, bieganie było moją "wunderwaffe". Esbecy, wbrew krążącym opiniom, które pewnie sami rozsiewali, nie wiedzieli wszystkiego o wszystkich. Miałem dziką satysfakcję, z premedytacją doprowadzając śledzących mnie funkcjonariuszy na granicę zejścia. Nie spodziewali się zupełnie, że chuderlawy inteligencik może w jakiejkolwiek konkurencji mieć nad nimi przewagę – mówi Jacek Fedorowicz, satyryk, aktor, scenarzysta i felietonista oraz przez wiele lat wytrwały biegacz-amator.