Lekkoatletyka  RSS
MŚ w lekkoatletyce: dzień 9. [RELACJA NA ŻYWO]


MŚ w lekkoatletyce: dzień dziewiąty może przynieść kolejne medale dla Polski. Dzisiaj w akcji zobaczymy oszczepnika Dawida Wegnera i sztafetę kobiet 4x400 m. Czy będziemy się mogli cieszyć z dobrych wyników i medali Biało-Czerwonych? Zapraszamy na relację "na żywo" z tego wydarzenia.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Niesamowity Norweg znów to zrobił! Kolejne złoto MŚ


Norweg Jakob Ingebrigtsen po zdobyciu srebrnego medalu na 1500 m, w niedzielę wygrał bieg na 5000 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Na podium znaleźli się też Hiszpan Mohamed Katir i Kenijczyk Jacob Krop.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Słodka zemsta po roku. Jest nowa mistrzyni świata


Mary Moraa czasem 1.56,03 pobiła rekord życiowy i wygrała finałowy bieg na 800 m w lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Druga Brytyjka Kelly Hodgkinson była wolniejsza o 0,31 sekundy. Brązowy medal zdobyła reprezentantka USA Athing Mu — 1.56,61.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Pech polskiego oszczepnika. Wąski finał był blisko


Dawid Wegner zajął dziewiąte miejsce w finale rzutu oszczepem mężczyzn i nie awansował do wąskiego finału. Zwyciężył Neeraj Chopra z Indii.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Wegner bez ścisłego finału. Zdradza przyczynę


Dawid Wegner nie awansował do ścisłego finału mistrzostw świata i odpadł z rywalizacji po trzech rzutach. Szkoda, tym bardziej że po ostatniej próbie wydawało się, że Polak powoli się rozkręca. — Jest niedosyt, ale to nauka na dalsze sezony. Myślę, że za rok będzie lepiej — mówił po swoim starcie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polki szóste w finale sztafety 4x400 m. Piorunujący finisz Holenderek


Polska sztafeta w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka i Natalia Kaczmarek zajęła szóste miejsce w finale sztafety 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Po złoto sięgnęły Holenderki, a na podium uplasowały się jeszcze Jamajki i Brytyjki.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Piękny koniec MŚ: Kaczmarek nacisnęła na gaz, cudowna Femke Bol! Norweg się odkuł, złota Ukrainka [PODSUMOWANIE]


Polki w sztafecie 4x400 metrów dały z siebie wszystko. Złoto Holenderkom zapewniła wspaniała Femke Bol, z kolei u mężczyzn triumfowali biegnący w mocnym składzie Amerykanie. Jakob Ingebrigtsen trzymał kibiców w niepewności do samego końca, ale wyszarpał upragnione złoto. Dwie wielkie faworytki biegu na 800 m pogodziła brązowa medalistka poprzednich MŚ, a skok wzwyż padł łupem Jarosławy Mahuczich – tak w Budapeszcie zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polacy kończą MŚ ze srebrami. Zobacz końcową klasyfikację medalową


W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Klasyfikację medalową od początku zdominowały Stany Zjednoczone, które zdobyły w sumie 29 medali, w tym aż 12 złotych. Polacy mogą cieszyć się z dwóch srebrnych medali i 24. miejscu w końcowym zestawieniu.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Ukrainka w końcu się doczekała! Nareszcie ma upragnione złoto


Ukrainka Jarosława Mahuczich wygrała konkurs skoku wzwyż podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Medale zdobyły też Australijki — druga Eleanor Patterson i trzecia Nicola Olyslagers. Czwarte miejsce zajęła Brytyjka Morgan Lake.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Co za pogrom w wykonaniu Amerykanów! Z przytupem zakończyli MŚ


Quincy Hall, Vernon Norwood, Justin Robinson i Rai Benjamin z USA czasem 2.57,31 wygrali sztafetę 4x400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Srebrny medal wywalczyli Francuzi, a brąz zdobyli Brytyjczycy.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

MŚ: zdecydowana wygrana Winfred Mutile Yavi w biegu na 3000 m


Winfred Mutile Yavi z Bahrajnu czasem 8.54,29 wygrała bieg na 3000 m z przeszkodami w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Za nią uplasowały się Kenijki Beatrice Chepkoech (8.58,98) i Faith Cherotich (9.00,69).

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Wielki strach, polskie medale, oświadczyny na mecie i wypadek auta z mistrzem sprintu. Takie były 19. MŚ [NASZ ALFABET]


Mistrzostwa świata od A do Z – w Budapeszcie działo się nie tylko na bieżni i w sektorach rzutów, ale i pod stadionem oraz... przy sofie dla "szczęśliwych przegranych". W ciągu dziewięciu dni 19. edycji MŚ nie zabrakło dramatycznych, jaskrawych, ale i bardzo zabawnych momentów, które zapamiętamy na długo. W głównych rolach występowali także Polacy.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Odmieniona sztafeta Polek. Kaczmarek potem wprost: czuję się fatalnie


Polska sztafeta 4x400 m zajęła szóste miejsce w finale mistrzostw świata. — Zostawiłyśmy serce na bieżni, dałyśmy z siebie wszystko — mówiły zgodnie nasze lekkoatletki. — To dobry prognostyk na przyszły rok pokazujący, że dziewczyny są mocne. Mam nadzieję, że dojdzie jeszcze kilka zawodniczek, żeby nie trzeba było biegać dwóch biegów z rzędu. Wtedy będziemy w stanie dużo z tego urwać — dodawała wykończona startami Natalia Kaczmarek.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Najgorsze MŚ dla Polaków od lat. Tego właśnie się spodziewaliśmy


Liczby mówią same za siebie. Dla polskich lekkoatletów były to najgorsze mistrzostwa świata od lat. Czy oznacza to jednak, że dwa medale to duży zawód i rozczarowanie? Niekoniecznie. Właściwie tego tak naprawdę się spodziewaliśmy.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Katastrofa u Niemców! Tak źle nie było nigdy


Po raz pierwszy w historii reprezentacja Niemiec zakończyła występ na mistrzostwach świata w lekkoatletyce bez medalu. Kiedyś był nawet czempionat, na którym nasi zachodni sąsiedzi zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Teraz marzy im się powrót do czołowej piątki, zatrudnili w tym celu nowego dyrektora.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Białorusini uwzięli się na Polkę. "Biegaczka bez mózgu". Ludzie dzwonią do rodziców


— Na Białorusi tak jak piszą o tym, że już skończyłam karierę, nie biegam, tak samo piszą o wszystkim. Kiedyś zadzwoniła moja babcia i pytała, czy chcę, żeby wysłała mi jakieś jedzenie. Zapytałam dlaczego. Okazało się, że w telewizji powiedzieli, że w Polsce nie ma jedzenia, a sklepowe półki są puste — opowiadała podczas spotkania z polskimi dziennikarzami nasza sprinterka Kryscina Cimanouska.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Petruczenko: W Budapeszcie świat nam odjechał [FELIETON]


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma. W myśl tej zasady sympatycy lekkoatletyki w naszym kraju musieli pogodzić się z tym, że zamiast oglądać defiladę polskich zwycięzców podczas mistrzostw świata w Budapeszcie, musieli być głównie świadkami "apelu poległych".

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Mistrz sprintu zaatakował NBA. Został wyśmiany przez gwiazdy


Trzykrotny złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata Noah Lyles zaatakował po swoich sukcesach koszykarską ligę NBA. Na odpowiedź gwiazd tej ligi nie trzeba było długo czekać.

Tagi: NBA
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Tomasz Majewski mocno o Polakach: część brutalnie zderzyła się ze ścianą


Polska zdobyła tylko dwa medale podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Wiceprezes PZLA Tomasz Majewski w rozmowie ze Sport.pl uznał, że jest to wynik spodziewany. O występach niektórych zawodników powiedział, że "Część się brutalnie zderzyła ze ścianą". Nazwiska nie padły.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

PZLA odcina się od głośnego konfliktu. "Sprawy ambicjonalne"


— Zrobiliśmy wszystko tak, jak powinniśmy — powiedział w rozmowie Sport.pl wiceprezes PZLA Tomasz Majewski na temat konfliktu pomiędzy mistrzami olimpijskimi w chodzie Dawidem Tomalą i Robertem Korzeniowskim.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

reklama
Kontakt z nami