Golf  RSS
Pierwszy Polak w elitarnym cyklu. "Wychodzić ze strefy komfortu"

— Chcę wychodzić ze strefy komfortu i się rozwijać. Mam nadzieję, że będę potwierdzał umiejętności — mówi Adrian Meronk. Jako pierwszy polski golfista zyskał prawo gry jako stały zawodnik amerykańskiego cyklu PGA Tour, który najczęściej wygrywał słynny Tiger Woods.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Adrian Meronk zakończył sezon na czwartym miejscu. Zagra w PGA Tour

To już pewne. Adrian Meronk będzie pierwszym polskim golfistą w amerykańskim cyklu PGA Tour. Sezon 2023 niżej notowanego DP World Tour zakończył na czwartym miejscu.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Przyjechała z USA, w kadrze zostali parą. Celem są igrzyska

Ona pochodzi z Florydy, on z Lubelszczyzny, a połączył ich sport. Nicole Polivchak i Michał Bargenda są najlepszą polską parą golfistów. Marzy im się wspólny występ na igrzyskach olimpijskich, co dla urodzonej w USA najlepszej polskiej zawodniczki byłoby wyjątkowym przeżyciem, bo celuje w Los Angeles.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Co za uderzenie Adriana Meronka! Dało mu zwycięstwo [WIDEO]

W niedzielę Adrian Meronk wygrał rozgrywany w Hiszpanii turniej Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, który jest zaliczany do cyklu DP World Tour. Polak osiągnął sukces pomimo tego, że po pierwszej rundzie nie był sklasyfikowany wysoko, a ostatnia również nie rozpoczęła się po jego myśli. Oficjalny profil World Touru pokazał na swoich mediach społecznościowych kluczowe uderzenia Meronka.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Adrian Meronk wygrał turniej w Hiszpanii. Co za finisz!

Adrian Meronk wygrał rozgrywany w Hiszpanii turniej Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, który jest zaliczany do cyklu DP World Tour. Polak triumfował, choć po pierwszej rundzie zajmował dalekie miejsce, a ostatnią zaczął fatalnie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Miliony dla Adriana Meronka. Tylko raz wygrał więcej

Adrian Meronk zarobił 602,9 tys. euro, czyli ok. 2,538 mln zł za swoje kolejne zwycięstwo w golfowym cyklu DP World Tour. Polak był najlepszy w Estrella Damm N.A. Andalucía Masters.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polak zdradza kulisy zaskakującej decyzji. "Dla mnie to był cios"

Najlepszy polski golfista Adrian Meronk przyznaje, że bardzo mocno przeżył brak wyboru do reprezentacji Europy na mecz Ryder Cup z Amerykanami. Opowiada nam o reakcjach w środowisku na tę decyzję i tłumaczy pozytywy niekorzystnej sytuacji. Przed nim wkrótce przenosiny do USA, gdzie w PGA Tour ma spędzić następny sezon. Znowu jako pierwszy Polak. Zdradza nam także, że już trwają rozmowy w sprawie organizacji mocnego turnieju w Polsce i wskazuje najlepszego golfistę spośród polskich przedstawicieli innych dyscyplin sportu.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Igrzyska w Paryżu ważnym celem polskiego golfisty. Ma duży atut

Przenosiny do amerykańskiego cyklu PGA Tour i występ olimpijski w Paryżu – tak ramowo wygląda plan najlepszego polskiego golfisty Adriana Meronka na kolejny rok. Na igrzyska pojedzie tym razem w innej sytuacji niż do Tokio.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polak mógł poczuć się jak gwiazda. Sprawdziliśmy, jak dba o następców

On na co dzień gra z czołówką światową i sam do niej należy. Oni na razie o tym tylko marzą, ale on chce być dla nich inspiracją. Odwiedziliśmy najlepszego polskiego golfistę Adriana Meronka na firmowanym przez niego turnieju juniorskim i podpatrzyliśmy jego trening.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Europa w ogniu [FELIETON]

Dlaczego golf ściąga na pola ponad 80 milionów na całym świecie i jest największym sportem indywidualnym? Bo uzależnia, bo do późnej starości można utrzymać podstawowe umiejętności - pisze w felietonie Andrzej Person.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Pominęli Polaka przy wyborze składu, ale i tak wygrali. Amerykanie pokonani

Reprezentacja Europy pokonała drużynę USA 16,5:11,5 w prestiżowym golfowym meczu Ryder Cup, który odbył się w Rzymie. W zwycięskim zespole zabrakło Adriana Meronka, a wygrana Europejczyków niekoniecznie oznacza, że decyzja o jego pominięciu była właściwa.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

"Mają sukces, pieniądze, a nie potrafią żyć. Nie widzą sensu". Gwiazdy coraz częściej w fatalnym stanie psychicznym

Coraz częściej docierają do nas informacje – najczęściej długo skrywane – o kłopotach psychicznych wielkich gwiazd sportu. Wśród tenisistek depresja wydaje się zjawiskiem niemal powszechnym – pisze Andrzej Person w swoim cotygodniowym felietonie dla "Przeglądu Sportowego".

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Znamy ostateczną decyzję w sprawie występu Adriana Meronka w Ryder Cup

Było blisko, ale niestety nie w tym roku. Adrian Meronk nie weźmie udziału w Ryder Cup. Polak nie został wybrany do reprezentacji Europy na rozgrywany w dniach 29 września-1 października w Rzymie prestiżowy mecz z drużyną USA.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Adrian Meronk czeka na ważną decyzję. Szansa na grę w reprezentacji Europy

Adrian Meronk zajął 13. miejsce w Omega European Masters, golfowym turnieju w Szwajcarii, który jest zaliczany do cyklu DP World Tour. Nie wykorzystał szansy, by zakwalifikować się bezpośrednio do reprezentacji Europy na Ryder Cup, ale wciąż ma szansę na zaproszenie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Gwiazdor przegrał 100 mln dol. Aż musiał trafić na terapię

Amerykański golfista Phil Mickelson wyrobił sobie nazwisko, wygrywając do tej pory 41 zawodów z cyklu PGA Tour. Większym echem odbiły się informacje o kwotach, które słynny sportowiec przeznaczył na zakłady bukmacherskie. W sierpniu na półkach księgarni pojawi się książka Billy’ego Waltersa pt. "Hazardzista: Sekrety ryzykownego życia". Autor opowiada o uzależnieniu golfisty. Kwoty robią wrażenie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Zielony sport rośnie w siłę

Polski Związek Golfa obchodzi trzydziestolecie. Po trzech dekadach widać duży postęp.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf a sprawa polska

31 lipca minęło równo 30 lat od założenia Polskiego Związku Golfa, co ma akurat niewiele wspólnego z zainicjowaniem tej szlachetnej dyscypliny sportu na ziemiach polskich. Jest to jednak ciekawy jubileusz.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Była gwiazda NHL zdradza przepis na rewelacyjną formę! "Przechodzimy do 12 km"

Gościem w "Niezatrzymanych Extra" był Mariusz Czerkawski. Były hokeista po zakończeniu kariery poświecił się swojej innej pasji, jaką jest golf. 51-latek mimo upływu lat wciąż potrafi utrzymać rewelacyjną formę fizyczną. — To nie jest tylko tak, że chodzisz do przodu. Dołki to jedno, a pomiędzy nimi jest jeszcze dodatkowa odległość. Zrobić coś takiego trzy razy w tygodniu, to wychodzi około 40 km tygodniowo — stwierdził Mariusz Czerkawski.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Mariusz Czerkawski miał poważne problemy zdrowotne. "Kręgosłup się rozleciał"

Gościem w "Niezatrzymanych Extra" po Piotrze Świerczewski był Mariusz Czerkawski. Były hokeista opowiedział w programie, kiedy zdał sobie sprawę, że musi wrócić do regularnych treningów wzmacniających ciało. — Okazało się, że przez kilka lat grania w golfa w pewnym momencie, kiedy schyliłem się po mojego małego syna, nie mogłem się podnieść. Brak wzmacniania tułowia, mięśni, które wszystko trzymają w ryzach, spowodowało, że mój kręgosłup kompletnie się rozleciał — opowiedział.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Mógł zagrać w golfa z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Żałuje do teraz

W trzecim odcinku "Niezatrzymanych" Mariusz Czerkawski opowiedział o swojej pasji, jaką jest golf. Były hokeista zdradził, że miał kiedyś okazję gry m.in. z byłym już wtedy prezydentem Stanów Zjednoczonych Geraldem Fordem, lecz z niej nie skorzystał. — Postanowiliśmy, że będziemy grać w tenisa, bo Szwed miał problemy z lewym barkiem, więc mógł odbijać tylko prawą ręką. Byliśmy jedynymi, którzy nie grali — wspominał.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami