Golf  RSS
Wielkie wyróżnienie dla Meronka. Zagra w reprezentacji Europy Kontynentalnej

Adrian Meronk znalazł się w składzie reprezentacji Europy Kontynentalnej na golfowy mecz Hero Cup z zespołem Wielkiej Brytanii i Irlandii. Spotkanie odbędzie się w dniach 13-15 stycznia w Abu Zabi.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Nieudany finisz pierwszego turnieju Meronka w nowym sezonie

Dopiero 34. miejsce zajął Adrian Meronk w pierwszym turnieju nowego sezonu golfowego cyklu DP World Tour. Polak wystąpił w Fortinet Australian PGA Championship w Brisbane.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Meronk w Australii rozpoczął nowy sezon. Nieprzespana noc przez... mecz piłkarzy

#zrodlo
Ledwie kilka dni po udanym zakończeniu sezonu 2022 Adrian Meronk rozpoczął nowy cykl zawodów DP World Tour. Najlepszy polski golfista jest w Australii, gdzie gra, ale także śledzi występy rodaków na mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Ponad 10 mln dla Meronka. Mniej niż Iga Świątek, ale jest potencjał na więcej

#zrodlo
Ponad 10 mln zł zarobił w sezonie 2022 cyklu DP World Tour najlepszy polski golfista Adrian Meronk. To dużo mniej niż tenisistka Iga Świątek, ale gdyby byli na podobnym poziomie sportowym, to mógłby liczyć na więcej.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

"Meronk robi wrażenie mocnego psychicznie". Najlepszy sezon Polaka okiem eksperta

– Nie zdziwiłoby mnie, gdyby w przyszłości z perspektywy lat Adrian Meronk za najbardziej pamiętny moment tego sezonu uznał wspólny trening z Tigerem Woodsem na The Open – mówi Jacek Person, komentator Golf Channel Polska. Meronk zakończył sezon 2022 DP World Tour na 8. miejscu w klasyfikacji końcowej, ma na koncie jeden wygrany turniej Irish Open. – Robi wrażenie mocnego psychicznie. Nie widziałem jeszcze, by się poddał – dodaje Person.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Meronk siódmy w finałowym turnieju DP World Tour. Najlepszy sezon w karierze

Adrian Meronk udanie zakończył najlepszy w karierze sezon w cyklu DP World Tour. W turnieju finałowym w Dubaju zajął 7. miejsce, a w klasyfikacji całych rozgrywek sklasyfikowano go na 8. pozycji.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Meronk najlepszy w trzeciej rundzie finałowego turnieju DP World Tour. Jest w czołówce

Adrian Meronk fantastycznie zaprezentował się w trzeciej z czterech rund DP World Tour Championship, czyli turnieju finałowego golfowego cyklu DP World Tour. Polak awansował na 6. miejsce w klasyfikacji.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Meronk nadal w górnej połówce prestiżowego turnieju w Dubaju

Adrian Meronk zajmuje 18. miejsce po drugim dniu DP World Tour Championship, czyli turnieju finałowego golfowego cyklu DP World Tour. Zawody w Dubaju potrwają do niedzieli 20 listopada.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Meronk udanie rozpoczął finałowy turniej cyklu DP World Tour

Adrian Meronk zajmuje 14. miejsce po pierwszym dniu DP World Tour Championship, czyli turnieju finałowego golfowego cyklu DP World Tour. Zawody w Dubaju potrwają do niedzieli 20 listopada.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Nieudany występ polskiego golfisty w debiucie w PGA Tour

Adrian Meronk nie może być zadowolony ze swojego występu w zaliczanym do amerykańskiego cyklu PGA Tour turnieju Butterfield Bermuda Championship. Polak odpadł z rywalizacji już po dwóch rundach.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Duże wyróżnienie dla Meronka. Dostał zaproszenie na turniej PGA Tour

Spory sukces najlepszego polskiego golfisty Adriana Meronka. Po raz pierwszy w karierze został zaproszony do udziału w tunieju amerykańskiego cyklu PGA Tour. W dniach 27-30 października zagra w Butterfield Bermuda Championship na Bermudach.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Adrian Meronk liczy na Ryder Cup i PGA Tour. Nie skorzystał z propozycji gry w kontrowersyjnych zawodach

– Moim celem jest znalezienie się na stałe w PGA Tour. Na koniec obecnego sezonu chciałbym być w czołowej "50" na świecie – mówi nam najlepszy polski golfista Adrian Meronk, któremu marzy się także przyszłoroczny Ryder Cup, czyli mecz USA – Europa. Meronk opowiada nam także o niedawnym występie w turnieju z Andrijem Szewczenką, propozycji od saudyjskiego organizatora kontrowersyjnych zawodów i grze w… padla.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Prestiżowy magazyn zauważył postęp Polaka. "Sukcesy są w jego zasięgu"

Adrian Meronk został doceniony przez "Golf Digest". Dziennikarz prestiżowego magazynu spodziewa się, że Polak może wkrótce grać w najważniejszych turniejach świata.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Adrian Meronk: Pierwsze zwycięstwo da mi dużo pewności siebie

– Doświadczenia z poprzednich turniejów w czołówce dużo mi dały. Wtedy bardziej to przeżywałem. Teraz czułem, że byłem gotowy - mówi Adrian Meronk, który po raz pierwszy w karierze triumfował w turnieju golfowego cyklu DP World Tour. Wygrał Horizon Irish Open i awansował na 64. miejsce w rankingu światowym. Wcześniej w tym sezonie był sześciokrotnie w czołowej szóstce innych turniejów.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Pedryc i Zalewska znowu najlepsi w mistrzostwach kraju

Alejandro Pedryc i Dorota Zalewska zostali międzynarodowymi mistrzami Polski w golfie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Meronk nie zakwalifikował się do US Open. Zabrakło niewiele

Adrian Meronk po nieudanym występie w zaliczanym do cyklu DP World Tour turnieju Porsche European Open w Hamburgu jednak nie wywalczył prawa udziału w wielkoszlemowym US Open.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Wpadka Meronka w Hamburgu. Udział w US Open zagrożony

Adrian Meronk po dwóch rundach odpadł z zaliczanego do cyklu DP World Tour turnieju Porsche European Open w Hamburgu. W związku z tym Polak nie może być pewny udziału w wielkoszlemowym US Open.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Jak Polacy zaczęli grać w golfa

Dyscyplina, którą opinia publiczna zawsze uważała za związaną z elitami, ma w naszym kraju całkiem długą historię. Z tego materiału dowiecie się, kto i dlaczego pojawiał się kiedyś na polach.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Cały urok golfa na wystawie w AWF Warszawa!

Trudno się było nie wzruszyć na wernisażu wystawy „Golf dawniej i dziś” w Bibliotece Głównej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Golf: Adrian Meronk trzeci po raz trzeci. Świetny turniej w Holandii

Adrian Meronk zajął trzecie miejsce w zaliczanym do cyklu DP World Tour turnieju Dutch Open w Holandii.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami