punkta kod zniżkowy
Inne Sporty  RSS
Wielki pucz pod siatką


Kryzys w Polskim Związku Badmintona. Wybrane zostały nowe władze, jednak obecny prezes uważa, że postanowienia delegatów są bezprawne i nie planuje ustępować. Ofiarą tej sytuacji są zawodnicy.

Tagi: FIA
Źródło: sport.onet.pl

MP w badmintonie: Dziółko i Dąbczyńska ze złotymi medalami


Adrian Dziółko i Wiktoria Dąbczyńska zdobyli tytuły mistrzów w 56. Indywidulnych Mistrzostwach Polski w badmintonie. Turniej zakończył się w niedzielę w Białymstoku.

Źródło: sport.onet.pl

Polski związek przeciwko Rosji. Nie będzie jej reprezentantów i flagi


Inwazja Rosji na Ukrainę wywołała stanowczy sprzeciw m.in. świata sportu. Kolejną federacją, która zdecydowanie opowiedziała się przeciwko działaniom wojennym za naszą wschodnią granicą, jest Polski Związek Badmintona. Na turniejach w Polsce nie zobaczymy już ani zawodników Rosji, ani jej flagi. Ponadto, związek zaoferował bezpośrednią pomoc Ukraińcom.

Źródło: sport.onet.pl

Rosjanie przegłosowali zmianę federacji. Teraz będą grali w azjatyckiej


Rosyjska Federacja Szachowa (FCR) podczas posiedzenia rady monitorującej jednogłośnie przegłosowała wniosek za członkostwem w Azjatyckiej Federacji (ACF). Taką informację podała agencja TASS.

Źródło: sport.onet.pl

Tragedia podczas szachowych zawodów. Owczarek zagryzł 12-letnią Rosjankę


Świat szachowy jest wstrząśnięty tragiczną śmiercią Poliny Kunikowej, 12-letniej uczestniczki mistrzostw Rosji w okolicach Soczi. Podczas wieczornego spaceru dziewczynkę zabił bezpański owczarek niemiecki. Zawody zostały przerwane, a karę mogą ponieść lokalne władze i... matka dziewczynki.

Źródło: sport.onet.pl

Zamieniła Rosję na Polskę. Stanowcza decyzja czołowej światowej szachistki


Czołowa szachistka świata arcymistrzyni Alina Kaszlinska, reprezentująca w ostatnich latach Rosję, będzie startować w barwach Polski. — Dziś otrzymaliśmy zgodę Międzynarodowej Federacji Szachowej na złożony przez nas wniosek — poinformował PAP szef wyszkolenia PZSzach Michał Bartel.

Źródło: sport.onet.pl

Rosjanka będzie grała pod polską flagą. Mąż reaguje: doceniamy to niesamowicie


Czołowa szachistka świata arcymistrzyni Alina Kaszlinska, reprezentująca w ostatnich latach Rosję, będzie startować w barwach Polski. Radosław Wojtaszek, arcymistrz szachowy, a prywatnie jej mąż, nie krył radości z tego faktu. "Bardzo się cieszymy, że w Polsce spotkała się z takim entuzjazmem, doceniamy niesamowicie!" — napisał na Twitterze.

Źródło: sport.onet.pl

Rosyjski arcymistrz poparł atak na Ukrainę. Teraz dostał nagrodę od Putina


Prezydent Władimir Putin odznaczył znanego szachistę Siergieja Karjakina, który został zdyskwalifikowany przez międzynarodową federację (FIDE) na pół roku za poparcie inwazji Rosji na Ukrainę. Z tego powodu nie zagra w zbliżającym się turnieju kandydatów.

Źródło: sport.onet.pl

Magnus Carlsen zrzekł się prawa obrony mistrzostwa świata!


Rewolucja w świecie szachów! Pięciokrotny mistrz świata Magnus Carlsen wycofał się z następnej obrony tytułu. Norweg poinformował, że stracił chęć do gry o trofeum.

Źródło: sport.onet.pl

Syn ukraińskiej szachistki zabity w rosyjskim ataku. "Oni wciąż z nami grają"


Podczas rosyjskiego bombardowania Charkowa 20 lipca zginęły trzy osoby. Wśród ofiar ataku jest 13-letni syn szachistki Wiktorii Kubaty. —‎ W tej chwili rosyjscy i białoruscy szachiści po cichu grają w szachy, w końcu to nie jest ich wojna?‎ — zapytała krytykując działania Międzynarodowej Federacji Szachowej inna ukraińska szachistka Natalija Żukowa.

Tagi: FIA
Źródło: sport.onet.pl

Magnus Carlsen zaszachował FIDE. Zmiany będą nieodwracalne


W światowych szachach nastąpiło poważne tąpnięcie. Najpoważniejsze, jakie można sobie wyobrazić w sferze sportowej. Czy istnieje życie bez mistrza świata Magnusa Carlsena?

Źródło: sport.onet.pl

Nie do wiary! Pojechali na olimpiadę szachową i przegrali po 7 ruchach


Świat szachów w ostatnich dniach obiegają zdjęcia partii zawodników z egzotycznych krajów, którzy nie umieją grać w szachy. Według szacunków zasady gry zna "tylko" około miliard osób na świecie i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnie dziwnego, gdyby nie fakt, że wspomniane mecze odbywają się na olimpiadzie szachowej! — Cieszę się, że takie kraje i ich reprezentanci są z nami — mówi Przeglądowi Sportowemu Onet wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej Łukasz Turlej.

Źródło: sport.onet.pl

Człowiek Władimira Putina wybrany na kolejną kadencję. Skandaliczna decyzja!


Arkadij Dworkowicz ponownie został wybrany na prezydenta Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE). Rosjanin pełni tę funkcję od 2018 r. To skandaliczna decyzja, biorąc pod uwagę, że Dworkowicza śmiało można nazwać człowiekiem Władimira Putina.

Źródło: sport.onet.pl

Skandal w szachach. Były doradca Putina prezydentem światowej federacji


Ludzie szybko zapominają. Świat nie przejmuje się już tragedią, która dzieje się w Ukrainie. Hasła solidarności z pokrzywdzonymi straciły na aktualności. Ponownie dopuszczamy Rosjan do struktur, a nawet pozwalamy im rządzić. Tych, którzy bezpośrednio odpowiedzialni są za wybuch wojny za naszą wschodnią granicą.

Źródło: sport.onet.pl

UFC: nie tego spodziewał się Błachowicz


Nie takiej decyzji spodziewał się Jan Błachowicz w sprawie walki o mistrzowski pas UFC w wadze półciężkiej. Polak bardzo liczył, że niedawny zdobywca tytułu - Jiri Prochazka jego wybierze na najbliższego rywala. Tak się jednak nie stało i „Czeski Samuraj” zdecydował się dać rewanż Brazylijczykowi, Gloverowi Teixeirze.

Źródło: sport.onet.pl

Mariusz Pudzianowski zdradza tajemnicę swojego sześciopaka. "Robię to samo od 30 lat"


Mariusz Pudzianowski wciąż zachwyca swoją niezwykłą muskulaturą. Sam przyznaje, że wiele osób go pyta, w jaki sposób ćwiczy mięśnie brzucha. Teraz postanowił zdradzić swój sekret. — Filozofa wielkiego nie potrzeba — mówi Pudzian.

Źródło: sport.onet.pl

Norman Parke został wyrzucony z Fame MMA! Padły poważne oskarżenia


Norman Parke przestał być zawodnikiem Fame MMA. Irlandczyk złapał przepisy umowy z tą organizacją ze względu na to, że walczył również dla federacji Prime MMA. Zawodnik jest jednocześnie oskarżany o poważne oszustwo finansowe.

Tagi: MMA
Źródło: sport.onet.pl

Prześladowany w dzieciństwie został najgroźniejszym człowiekiem świata. Przepowiednia się spełniła


W młodości Conor McGregor chciał grać na Old Trafford. Prześladowany przez rówieśników musiał jednak nauczyć się bronić, dlatego zaczął trenować boks. Ojciec Irlandczyka chciał, by jego syn zarabiał w uczciwej pracy, jako hydraulik. Ten jednak wolał pójść na zasiłek i obiecał mu, że w przyszłości będą milionerami. Jak powiedział, tak zrobił.

Źródło: sport.onet.pl

Norman Parke odpowiedział Fame MMA. Podał przyczynę rozstania z federacją


Fame MMA wydała komunikat, w którym ogłosiła, że Norman Parke nie będzie uczestniczył w kolejnych galach. Powodem rozstania z byłym zawodnikiem UFC miał być fakt, że naruszył on zapisy, które pojawiły się w jego kontrakcie. Parke odniósł się do komunikatu organizacji za pośrednictwem mediów społecznościowych, dziękując jej władzom za współpracę.

Tagi: MMA
Źródło: sport.onet.pl

Kłopoty Prime Show MMA! Poważna kontuzja gwiazdy


Prime Show MMA ma prawdziwego pecha ze swoją gwiazdą, Adamem Soroko. Wojownik z kryminalną przeszłością będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy z powodu kontuzji, jakiej nabawił się podczas ostatniej gali w walce z Pawłem Tyburskim. Trzeba jednak przyznać, że zawodnikowi dłuższa przerwa na pewno pomoże w powrocie do pełnej sprawności.

Tagi: MMA
Źródło: sport.onet.pl

reklama
reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami