Wiadomości z tagiem Masters  RSS
NOWY RANKING THE RING WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ

03.06.2023 7:50


Chris Billam-Smith awansował na czwarte miejsce w rankingu "The Ring" wagi junior ciężkiej. Lawrence Okolie po pierwszej zawodowej porażce i utracie mistrzowskiego pasa WBO spadł na szóstą lokatę.
Miejsce w dziesiątce utrzymał Mateusz Masternak, który jest jedynym Polakiem klasyfikowanym w rankingach "Biblii Boksu". Polak czeka na wyznaczenie terminu walki o mistrzowskie pasy IBF i "The Ring" z Jaiem Opetaią.
Ranking "The Ring" wagi junior ciężkiej: Mistrz - Jai Opetaia, 1. Mairis Briedis, 2. Yuniel Dorticos, 3. Badou Jack, 4. Chris Billam-Smith, 5. Ilunga Makabu, 6. Lawrence Okolie, 7. Richard Riakporhe, 8. Aleksei Papin, 9. Arsen Goulamirian, 10. Mateusz Masternak.

Źródło: www.ringpolska.pl

Żużel. Wolverhampton z wyraźną wygraną w Ipswich. Douglas i Masters zabrali komplet Doyle'owi

01.06.2023 22:19

Jason Doyle i Emil Sajfutdinow długo byli szybcy i skuteczni, ale także oni obaj przegrywali. Ipswich Witches w czwartkowym meczu Premiership przegrało i to wyraźnie u siebie z Wolverhampton Wolves - 39:51. Liderem gości był Ryan Douglas.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

WAGA JUNIOR CIĘŻKA WEDŁUG BOXREC

30.05.2023 15:16

Po sobotniej walce o mistrzowski pas federacji WBO pomiędzy Chrisem Billamem-Smithem i Lawrencem Okolie zaszły znaczące zmiany na szczycie rankingu Boxrec kategorii junior ciężkiej.

Zwycięski Billam-Smith awansował na pozycję drugą. Okolie, który zanotował pierwszą porażkę w karierze, spadł na czwartą lokatę. Liderem zestawienia jest czempion WBC Bodou Jack. Najwyżej z Polaków, na miejscu dziesiątym, sklasyfikowany jest Mateusz Masternak.

Ranking Boxrec wagi junior ciężkiej: 1. Badou Jack, 2. Chris Billam-Smith, 3. Jai Opetaia, 4. Lawrence Okolie, 5. Mairis Briedis, 6. Ilunga Makabu, 7. Richard Riakporhe, 8. Arsen Goulamirian, 9. Albert Ramirez, 10. Mateusz Masternak.

Źródło: www.ringpolska.pl

OPETAIA DO FURY'EGO: JESTEŚMY NAJLEPSI, ZRÓBMY TO

30.05.2023 10:22


Jai Opetaia (22-0, 17 KO) mocno wierzy, że jego walka z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) jest realna. Pojedynek potencjalnie miałby się odbyć w sierpniu na jednym ze stadionów w Australii.
- Ja jestem najlepszy na świecie w wadze junior ciężkiej, on jest najlepszy na świecie w wadze ciężkiej. Zróbmy to i dajmy kibicom wielki pojedynek - mówi mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej.
- Fury unika walki z Usykiem od długiego czasu. Ja mam podobny styl do Usyka, być może nawet bardziej niewygodny, ponieważ mam większy naturalny talent. Gwarantuję, że jeśli Fury stoczy pojedynek ze mną, to zapamięta ten dzień do końca swojego życia - deklaruje Opetaia.
Brytyjczyk w ubiegłym tygodniu przebywał przez kilka dni w Australii, gdzie miał rozpocząć rozmowy z przedstawicielami lokalnych władz na temat organizacji walki z jego udziałem. Kilka dni później Fury polecił jednak swoim promotorom, aby sprawdzili, czy we wrześniu mogłoby dojść do jego pojedynku z Anthonym Joshuą.
Opetaia wciąż jest mistrzem International Boxing Federation w limicie do 90,7 kg. Oficjalnym pretendentem do tego tytułu jest Mateusz Masternak. W Chicago trwa obecnie konwent federacji IBF, podczas której mogą zapaść decyzje w tej sprawie.

Źródło: www.ringpolska.pl

Żużel. Masters bohaterem! Lidsey i Bewley nie popisali się

29.05.2023 23:06

Sam Masters wygrał 15. bieg i zapewnił Wolverhampton Wolves minimalną wygraną nad Belle Vue Aces 46:44. Po przeciwnej stronie nie popisali się startujący w Polsce w PGE Ekstralidze Daniel Bewley i Jaimon Lidsey.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Sam Masters nie wytrzymał. Wbił szpilę sędziemu

28.05.2023 12:55

Sam Masters uznał, że nie może przejść obojętnie obok kontrowersyjnej decyzji sędziego Bartosza Ignaszewskiego. Australijczyk zamieścił w sieci bardzo wymowny komentarz.

Tagi: Masters
Źródło: sportowefakty.wp.pl

RANKING WBC: MISTRZ RÓŻAŃSKI, BALSKI TRZECI

26.05.2023 6:59


Dziesięć polskich nazwisk znalazło się w kolejnym tegorocznym rankingu federacji WBC. Po raz pierwszy jako mistrz świata w rankingu kategorii bridger oficjalnie został wymieniony Łukasz Różański. Wysokie, trzecie miejsce w tej dywizji zajmuje z kolei Adam Balski.
Na ósme miejsce w wadze średniej po niedawnej wygranej w Las Vegas awansował Fiodor Czerkaszyn. Na szóstą pozycję w kategorii junior ciężkiej po zdobyciu tytułu mistrza Europy przesunął się Michał Cieślak.
Polacy w rankingu WBC: bridger - Mistrz - Łukasz Różański, 3. Adam Balski ; junior ciężka - 6. Michał Cieślak, 9. Mateusz Masternak, 18. Krzysztof Włodarczyk, 34. Nikodem Jeżewski ; półciężka - 23. Paweł Stępień ; średnia - 5. Maciej Sulęcki, 8. Fiodor Czerkaszyn, 33. Kamil Szeremeta

Źródło: www.ringpolska.pl

OPETAIA: PODPISZ KONTRAKT, MASTER: GDZIE ON JEST?

24.05.2023 11:26


Wkrótce federacja IBF powinna wyznaczyć datę przetargu, który wyłoni organizatora walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej pomiędzy panującym mistrzem Jaiem Opetaią (22-0, 17 KO) i oficjalnym pretendentem Mateuszem Masternakiem (47-5, 31 KO). Niedawno pomiędzy pięściarzami doszło do wymiany zdań za pośrednictwem mediów społecznościowych.
- Rozmowy w tej sprawie trwają już wystarczająco długo. Mateusz, podpisz kontrakt i zróbmy tę walkę - napisał pod jednym ze swoich zdjęć Australijczyk.
- Proszę przestań opowiadać głupoty. Gdzie jest kontrakt? Czy ktokolwiek go widział? Ja jestem gotowy na tę walkę od miesięcy - odpowiedział Polak.
Najprawdopodobniej na początku czerwca federacja IBF podejmie kolejne kroki w kierunku doprowadzenia do walki Opetaia - Masternak. Niedawno w australijskich media pojawiły się informacje sugerujące, że pojedynek może odbyć się w czerwcu w Samoa, jednak rozmowy w tej sprawie nie zostały sfinalizowane.
Cały czas trwa także konflikt pomiędzy Opetaią oraz jego promotorem Deanem Lonerganem. Pięściarz rozwiązał kontrakt, jednak promotor żąda od niego 1,6 mln dolarów za niedotrzymanie warunków umowy.

Tagi: Masters
Źródło: www.ringpolska.pl

MASTERNAK CZEKA NA DECYZJĘ IBF

23.05.2023 7:37


- W Australii nie mają pieniędzy, nie wiadomo także, czy Opetaia może opuścić kraj, bo tam jest kwestia jakiegoś wyroku za pobicie policjanta pod dyskoteką. Czas leci. Mateusz ma absolutne prawo być zniecierpliwiony — podkreśla Andrzej Wasilewski, pytany o walkę swojego podopiecznego, Mateusza Masternaka z mistrzem świata federacji IBF w wadze junior ciężkiej Jaiem Opetaią.
Mateusz Masternak jest jednym z najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Popularny "Master" jest bardzo blisko walki o mistrzostwo świata. W październiku ubiegłego roku na gali w Zakopanem wygrał na dystansie 12 rund z Jasonem Whateleyem, tym samym zapewniając sobie prawo walki z mistrzem, Jaiem Opetaią. Masternak jest oficjalnym pretendentem i cierpliwie czeka na pojedynek z czempionem. Tej cierpliwości może zacząć powoli brakować, bo od walki eliminacyjnej minęło siedem miesięcy, a 36-latek nie ma zbyt wielu informacji na temat mistrzowskiego pojedynku.
Problemów jest kilka. W Australii brakuje pieniędzy na zorganizowanie tego pojedynku z przytupem. Nie wiadomo także, czy Opetaia jest już w pełni zdrowy — przez wiele miesięcy miał problemy ze szczęką, którą złamał podczas swojego ostatniego pojedynku w lipcu 2022 r. — Jai Opetaia poprosił o 60-dniowe przedłużenie medyczne. Prośba została zatwierdzona, a przedłużenie wygaśnie 1 czerwca 2023 r., zgodnie z zasadą 5.D.3 zarządzania obron pasa IBF — napisali w lutowym oświadczeniu przedstawiciele federacji IBF. Negocjacje miały rozpocząć się 1 kwietnia, ale Opetaia jako mistrz mógł przedłużyć obowiązkowy termin, w związku z czym do dziś nie poznaliśmy żadnych szczegółów.

Źródło: www.ringpolska.pl

Żużel. Doyle i Sajfutdinow nie pomogli. Wolverhampton Wolves górą

22.05.2023 22:06

Wolvehampton Wolves bez większych problemów pokonało Ipswich Witches w poniedziałkowym meczu Premiership. Wilki wygrały 49:41, a ich liderem był Sam Masters. Gościom nie pomogli Jason Doyle i Emil Sajfutdinow.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama