Baner Fuksiarz
Żeglarstwo  RSS
Polki bez medali w mistrzostwach Europy klasy ILCA 6


Agata Barwińska (SSW MOS Iława) zajęła 6 miejsce w mistrzostwach Europy w żeglarskiej, olimpijskiej klasie ILCA 6. Polka broniła tytułu wywalczonego rok temu, ale tym razem musiała uznać wyższość znakomitych rywalek.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rzeź faworytów w Sztynorcie. Yacht Club Gdańsk klubowym mistrzem Polski


Gdańszczanie co prawda w ostatniej rundzie Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej zaprezentowali się dużo poniżej swoich możliwości, ale sześciopunktowa zaliczka, jaką mieli przed startem wystarczyła do końcowego triumfu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Biało-czerwona dominacja na Atlantyku!


4 złote medale polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami w Otwartych Mistrzostwach Świata klasy Hansa. W regatach rozegranych w Portugalii (Marina de Portimão) biało-czerwoni pokazali absolutną dominację.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Igor Lewiński brązowym medalistą mistrzostw świata


Igor Lewiński (Gdański Klub Żeglarski) brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w olimpijskiej, windsurfingowej klasie iQFoil! Polak wywalczył swój drugi medal imprezy mistrzowskiej w tym roku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Samotnie sześciometrowym jachtem przez Atlantyk. Rusza drugi etap Mini Transat


Już w sobotę 28 października o godzinie 14:00 czasu polskiego flota jachtów klasy MINI 6.50 opuści La Palmę znajdującą się w archipelagu Wysp Kanaryjskich i skieruje się na zachód.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dramatyczna sytuacja Polaka. Wysłano po niego okręt wojenny


Samotnie dookoła świata - Arkadiusz Pawełek miał ambitny plan, ale niestety musiał przerwać swoją wyprawę. Wszystko przez fatalne warunki na oceanie. Potrzebna była akcja ratunkowa podjęta przez okręt wojenny, który wypłynął z Lizbony.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kolejny tytuł mistrza świata Mateusza Kusznierewicza


Mateusz Kusznierewicz z kolejnym tytułem mistrza świata. Najbardziej utytułowany polski żeglarz tym razem wygrał mistrzostwa świata w klasie 5.5., a w jego załodze na jachcie Aspire byli Przemysław Gacek i Edward Wright.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polscy żeglarze dominują w klasie Hansa 303


W kategorii single Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn) zdobył złoty medal, a Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn) wywalczyła srebrny krążek. Oboje też zdobyli złoto tworząc załogę w kategorii Hansa 303 double.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ostatnia europejska runda SailGP w sezonie. W weekend widzimy się w Kadyksie


Po zawodach w Saint-Tropez i Taranto tym razem światowa czołówka będzie rywalizowała o punkty SailGP w Hiszpanii. To już ostatnia runda cyklu w Europie, kolejne odbędą się na Bliskim Wschodzie, antypodach i w Ameryce Północnej. Na żywo w Sportklubie!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żeglarskie dzieci opanowały Iławę. Wielki Finał PGE PolSailing przeszedł do historii


Ponad 100 młodych adeptów żeglarstwa oraz rzesze mieszkańców Iławy i turystów wzięło udział w Wielkim Finale PGE PolSailing.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

ROCKWOOL Italy Sail Grand Prix w najbliższy weekend na żywo w Sportklubie!


Zaledwie dwa tygodnie po ostatniej rundzie w Saint Tropez najlepsi żeglarze świata spotykają się w kolejnych wyścigach SailGP. Pozostają w Europie, tym razem areną ich zmagań będzie włoskie Taranto. Wszystkie wyścigi na żywo w weekend w Sportklubie!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Moc wiatru niesie polskich żeglarzy na Igrzyska Olimpijskie


4 kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich wywalczyli polscy żeglarze podczas żeglarskich mistrzostw świata World Sailing. Regaty rozegrano w Hadze na wodach Morza Północnego.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zapraszamy do Iławy na finał PGE PolSailing


W niedzielę 17 września w Iławie odbędzie się Wielki Finał PGE PolSailing 2023, czyli podsumowanie ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej PGE PolSailing.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Niespodzianki na Mistrzostwach Polski w żeglarstwie. Poznaliśmy medalistów!


Cztery dni rywalizacji, prawie 250 zawodników, 6 klas regatowych i wiatru jak na lekarstwo - tak w jednym zdaniu można podsumować mistrzostwa Polski w żeglarstwie klas olimpijskich, które odbywały się w Pucku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Niespodzianki na inaugurację mistrzostw Polski


W Pucku rywalizuje prawie 250 zawodników i zawodniczek w klasach 49er, 49erFX, 470, ILCA 6, ILCA 7, iQFoil oraz nieolimpijskiej klasie Formula Windsurfing Foil.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich


Prawie 250 zawodników i zawodniczek rywalizować będzie w Pucku w Mistrzostwach Polski żeglarskich klas olimpijskich. Na wodach Zatoki Puckiej zobaczymy łódki klas 49er, 49erFX, 470, ILCA 6, ILCA 7 oraz windsurfingowe deski kasy iQFoil.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wirtualne żeglarstwo uprawia kilka milionów ludzi. Polak wśród najlepszych na świecie!


Krzysztof Warywoda mistrzem Polski w eSailingu! Wary79, bo taki nick w grze Virtual Regatta ma zawodnik z Olsztyna, pokonał w regatach PGE Mistrzostwa Polski eSailing 20 rywali. Teraz ze spokojem przygotowuje się do mistrzostw świata.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Mistrzowie Polski w klasach nieolimpijskich wyłonieni


Trzy dni ścigania, bardzo dobre, ale i bardzo wymagające warunki wiatrowe i zwycięstwa faworytów – tak można podsumować Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach nieolimpijskich. W Pucku, w 9 klasach regatowych, ścigało się prawie 450 zawodników.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

SailGP z pierwszą europejską rundą w sezonie!


W najbliższy weekend we francuskim Saint Tropez rozegrana zostanie pierwsza w tym sezonie runda na Starym Kontynencie. Kto spisze się w niej najlepiej i być może zostanie nowym liderem cyklu? Transmisje z Francji w sobotę i niedzielę w Sportklubie!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

450 żeglarzy na starcie Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich


Już w najbliższy piątek w Pucku pierwsze wyścigi Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich w żeglarstwie. Wystartuje w nich prawie 450 zawodników i zawodniczek w 10 klasach regatowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Baner Fuksiarz
reklama
Kontakt z nami