Wiadomości z tagiem Wimbledon  RSS
Magdalena Fręch zakończyła sezon. Zabrakło punktów za Wimbledon

28.11.2022 10:12

Magdalena Fręch nie zaprezentuje się już na zawodowych kortach w sezonie 2022. Polska tenisistka do końca walczyła o miejsce w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open 2023, lecz nie zdołała wywalczyć brakujących punktów.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Jak prezentowałyby się tenisowe rankingi gdyby doliczyć punkty za Wimbledon?

27.11.2022 17:00

Tegoroczna edycja Wimbledonu nie była zaliczana do światowych rankingów. Miało to związek z wykluczeniem zawodników z Rosji i Białorusi. Okazuje się, że doszłoby do zmian w klasyfikacjach, gdyby punkty za turniej w Londynie zostały przyznane.

Tagi: Wimbledon
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wimbledon łagodzi zasady. To efekt krytyki

18.11.2022 7:48

Tenisistki będą mogły występować w ciemnych spódniczkach w meczach w londyńskim turnieju wielkoszlemowym. Wszystko dlatego, żeby nie obawiały się krępujących sytuacji w czasie miesiączki.

Tagi: Wimbledon
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rewolucja w Wimbledonie! Koniec z jednolitymi strojami. Zaskakujący powód

17.11.2022 19:52

Wimbledon zmieni przepis dotyczący strojów zawodników podczas rywalizacji na trawiastych kortach. Kobiety od 2023 r. będą mogły założyć spodenki w innym kolorze niż biały. Do tej pory obowiązywały jednolite stroje, a zmiana wiąże się ze złagodzeniem potencjalnego niepokoju związanego z miesiączką.

Tagi: Wimbledon
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Łukasz Kubot zszedł na poziom challengerów. Zagrał z mistrzem Wimbledonu

09.11.2022 18:02

Łukasz Kubot zdecydował się w tym tygodniu na występ w halowych zawodach ATP Challenger Tour na kortach twardych we francuskiej miejscowości Roanne. Dla 40-letniego polskiego tenisisty nie był to udany start.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ruszył Puchar Billie Jean King. Mistrzyni Wimbledonu nie zawiodła

08.11.2022 22:58

We wtorek rozpoczął się Puchar Billie Jean King w Glasgow. Dobrze spisała się Jelena Rybakina. Kazaszka nie oddała seta Harriet Dart i zapewniła swojej drużynie zwycięstwo w meczu z Brytyjkami.

Tagi: Wimbledon
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Janowicz: Kiedyś trawa na Wimbledonie była trawą. Dzisiaj nawierzchnie są bardzo podobne

08.11.2022 19:52

Jerzy Janowicz był gościem podcastu Łukasza Kadziewicza "W Cieniu Sportu". Tenisista wypowiedział się na temat różnic w dzisiejszym tenisie a tym, jaki był jeszcze kilkanaście lat temu. Zwrócił nawet uwagę na nawierzchnie.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Jerzy Janowicz widzi ogromny problem w polskim sporcie. Chodzi o... rodziców

08.11.2022 19:52

Gościem Łukasza Kadziewicza w podcaście W cieniu sportu był Jerzy Janowicz, jeden z najlepszych polskich tenisistów ostatnich lat. Półfinalista Wimbledonu sprzed dziewięciu lat zwrócił uwagę na problem, który w polskim sporcie doprowadza do zmarnowania wielu obiecujących talentów. Towarzyszy on nie tylko młodym tenisistom.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Janowicz grzmi ws. rodziców młodych tenisistów. "To jest absolutnie chore"

07.11.2022 21:55

Jerzy Janowicz był gościem podcastu Łukasza Kadziewicza "W cieniu sportu", w którym nie gryzł się w język. Półfinalista Wimbledonu z 2013 roku przyznał, że jednym z problemów w procesie szkolenia młodych tenisistów są ich... rodzice.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Gwiazdor tenisa obraził Polkę. Doigrał się

05.11.2022 13:25

Jest finał sprawy Anny Palus i Nicka Kyrgiosa. Polka pozwała tenisistę za słowa, jakie wypowiedział podczas tegorocznego finału Wimbledonu. Wiadomo już, jaki wyrok zapadł w sądzie.

Tagi: Wimbledon
Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami