Wiadomości z tagiem Williams  RSS
Tajemniczy wpis największej legendy. To ją goni Iga Świątek

21.05.2024 14:53

Serena Williams prawie dwa lata temu rozegrała swój ostatni mecz w US Open, który miał być jej ostatnim spotkaniem w karierze. No właśnie – miał, bo legendarna tenisistka zaskoczyła swoich fanów, wrzucając na platformę X tajemniczy wpis. Amerykanka jest uważana za jedną z najwybitniejszych tenisistek w historii. To właśnie ją goni Iga Świątek m.in. pod względem liczby tygodni na szczycie rankingu WTA.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Ta klasyfikacja mówi wszystko. A Iga Świątek ma dopiero 22 lata!

21.05.2024 14:21

Choć Iga Świątek ma dopiero 22 lata, już teraz jest w czołówce zawodniczek, które najwięcej razy w historii wygrywały turnieje rangi WTA 1000. Po triumfie w Rzymie obecna liderka światowego rankingu ma na koncie już 10 takich tytułów. Do pierwszej w tym zestawieniu Sereny Williams wciąż sporo jej brakuje. Inne legendy są jednak znacznie bliżej.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Oto wielki cel Igi Świątek. Trzeba pójść śladami Sereny Williams

20.05.2024 13:16

Iga Świątek jest na najlepszej drodze, by powtórzyć wyczyn Sereny Williams i wygrać w jednym sezonie w Madrycie, Rzymie i Paryżu. W historii żeńskiego tenisa tylko Amerykanka była w stanie wygrać w tych trzech rozgrywanych po sobie turniejach. Jak przypomina serwis tennisuptodate.com, wśród mężczyzn podobnym osiągnięciem może pochwalić się jedynie Rafael Nadal.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Świat czekał dziewięć lat. Aż w poniedziałek wkroczyła Iga Świątek

20.05.2024 10:35

Iga Świątek ustanowiła swój życiowy rekord w rankingu WTA, jeśli chodzi o liczbę zgromadzonych punktów (od poniedziałku ma ich 11695). Ostatni raz większy dorobek wśród kobiet miała Serena Williams dziewięć lat temu. Polka jednak już wie, że w najbliższym turnieju nie dopisze do swojego konta żadnego "oczka", nawet jeśli wygra Ronalda Garrosa.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Williams bez rewelacji

19.05.2024 18:16

Problemy z niedokręconym kołem zabrały jakiekolwiek szanse Alexowi Albonowi na zdobycie punktów w dzisiejszym wyścigu. Za pomyłkę zespołową przyszło mu srogo zapłacić. Sędziowie wyścigu nałożyli sankcję na Taja w postaci 10 sekund kary, która i tak nie miała już większego wpływy na wynik 28-latka, bo całe zamieszanie wywołało już ogromne straty. Ostatecznie starszy z kierowców Williamsa wycofał się z dalszej rywalizacji pod koniec wyścigu. Logan Sargeant przejechał w miarę czysty wyścig, ale na nie wiele się to zdało, bo punktów nie zdobył.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Vowles przyznał, że posada Sargeanta jest zagrożona

19.05.2024 13:33

Szef Williamsa udzielił bardzo ciekawej wypowiedzi w kontekście drugiego miejsca w zespole. Brytyjczyk wprost wyznał, że Logan Sargeant może je stracić.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Albon wykonał cel minimum i awansował do Q2

18.05.2024 18:49

Ekipa Williamsa za sprawą Alexa Albona zameldowała się w drugiej części czasówki, ale na więcej nie mogli już liczyć. 28-latek dużo ryzykował, żeby dobrze się zaprezentować, czego przykładem był szeroki wyjazd i kontakt ze żwirem już podczas pierwszego przejazdu w Q1. Kolejne przejazdy pokazały, że stawka jest dziś mocna i Taj musiał zadowolić się 14. pozycją. Z kolei Logan Sargeant wie, że zespół oczekuje od niego diametralnej poprawy, ale wydaje się, że dodatkowa presja, tylko jeszcze bardziej paraliżuje Amerykanina, któremu nie udało się przejechać pomiarowego okrążenia i zamknął stawkę dzisiejszych zmagań.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

FIFA chciała przemilczeć ten Puchar Świata. Nie udało się. Futbol jest kobietą

18.05.2024 5:00


Dokument "Copa 71" o kobiecym piłkarskim Pucharze Świata w Meksyku w 1971 r. można zobaczyć w ramach festiwalu Millenium Doc Against Gravity. To dokumentalna opowieść o turnieju zupełnie zapomnianym i wyciszonym, o walce o emancypację ze swadą opowiedziana przez duet reżyserów Rachel Ramsey - James Erskine. Ciekawostką jest, że film wyprodukowały słynne ex-tenisistki Venus i Serena Williams.

Źródło: sport.interia.pl

Williams na Imoli rozpoczyna walkę z nadwagą bolidu

16.05.2024 21:45

Zespół Williamsa przed GP Emilii-Romanii przyznał się do sporej nadwagi bolidu, twierdząc, że na każdym okrążeniu jego bolid tracił przez to prawie pół sekundy.

Tagi: Williams, Roma
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

To najlepszy dowód wielkości Igi Świątek. Przebiła nawet Serenę Williams

16.05.2024 18:22

Iga Świątek w fenomenalnym stylu rozbiła Coco Gauff i zagra w finale turnieju w Rzymie! Przy okazji bije niesamowite rekordy.

Tagi: Williams
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

reklama
Kontakt z nami