Wiadomości z tagiem Lechia  RSS
Obaj atakujący odchodzą z Lechii

04.06.2023 17:30


Kluby zaplecza PlusLigi regularnie ogłaszają zawodników, którzy opuszczają ich szeregi. Pierwsze oficjalne pożegnania przedstawiła Lechia Tomaszów Mazowiecki, w której szeregach oprócz Wojciecha Szweda nie będą występować Krzysztof Bieńkowski oraz obaj atakujący. Kolejne nazwiska zawodników, z którymi zakończono współpracę przedstawiły również Olimpia Sulęcin i Arka Chełm. Pierwsze oficjalne pożegnania na swoich mediach społecznościowych umieściła Lechia Tomaszów […]

Tagi: Lechia
Źródło: siatka.org

Po spadku z Ekstraklasy trener umywa ręce. "Nie moja wina!"

03.06.2023 9:56


Hiszpański trener David Badia prowadził Lechię Gdańsk na finiszu sezonu 2022/23, który zakończył się spadkiem Ekstraklasy i opuszczeniem najwyższego szczebla rozgrywek przez Biało-Zielonych po 15 latach nieprzerwanego na nim pobytu. Winnych jest wielu, w wywiadzie dla Tymoteusza Kobieli z Radia Gdańsk, Badia odsuwa winę od siebie, choć i tak należy mu się uznanie za stanięcie w ogniu pytań dziennikarskich. Nie każdy w Lechii Gdańsk miał tyle odwagi.

Źródło: sport.interia.pl

Klub kokosa w Lechii Gdańsk. Nie zrzekniesz się pensji? Zapomnij o urlopie

02.06.2023 11:21

Lechia Gdańsk wytypowała grupę zawodników, z którymi nie wiąże przyszłości. Nie pozwoliła im udać się po sezonie na urlopy. Żądała, by ci zrzekli się pensji za dwa miesiące.

Tagi: Lechia
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dyrektor Lechii: Nie byliśmy jednością

01.06.2023 10:50

Dyrektor sportowy Lechii uznał, że jednym z powodów degradacji do 1. ligi był fakt, że piłkarze nie tworzyli drużyny. „To był rok kryzysowy i oparty na podziale. Nie byliśmy jednością” – przyznał Łukasz Smolarow. Zdradził, że jest sześciu polskich kandydatów na trenera gdańszczan.

Tagi: Lechia
Źródło: sport.dziennik.pl

Zmiany duże lub bardzo duże. Lechia Gdańsk przygotowuje się do gry w Fortuna I lidze

31.05.2023 14:16

Kto będzie trenerem Lechii Gdańsk w sezonie 2023/24? Jak będzie wyglądała kadra? Dlaczego zespół spadł z PKO Ekstraklasy i będzie musiał walczyć w Fortuna I lidze? Na te pytania próbował odpowiedzieć dyr. sportowy klubu Łukasz Smolarow.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kocha latać. W Częstochowie odleciał po dwóch wyścigach

30.05.2023 11:05

Tauron Włókniarz Częstochowa odniósł kolejne zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Podopieczni Lecha Kędziory wygrali na własnym torze z For Nature Solutions Apatorem Toruń 49:41 i umocnili się w czołówce tabeli. Zadowolony ze swojej postawy oraz drużyny był po meczu kapitan "Lwów", Leon Madsen.

Tagi: Lechia
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Polski klub na sprzedaż. Oferent określił budżet

30.05.2023 6:00


Lechia Gdańsk po 15-letnim pobycie opuściła Ekstraklasę w bardzo nieszczególnych okolicznościach i przerwanym przez racowisko meczu z Piastem w Gliwicach. Kibice Lechii podkreślali, że pokaz pirotechniczny był protestem przeciw polityce prowadzonej przez właściciela klubu, Adama Mandziarę. Szansą na nowe otwarcie w dziejach Biało-Zielonych byłoby kupno klubu przez Michała Brańskiego, który określił wysokość budżetu potrzebnego na kolejne rozgrywki.

Źródło: sport.interia.pl

David Badia odchodzi ze zdegradowanej Lechii

29.05.2023 19:49

David Badia nie będzie trenerem zdegradowanej z piłkarskiej ekstraklasy Lechii. „Umowa hiszpańskiego szkoleniowca wygaśnie 30 czerwca i nie zostanie przedłużona” – poinformował oficjalnie gdańsku klub. Razem z nim odejdzie również asystent Alberto Vazquez.

Źródło: sport.dziennik.pl

PGE Skra pożegnała się z atakującym

29.05.2023 17:29


Po sezonie 2022/2023 PGE Skra Bełchatów podziękowała za grę atakującemu Wiktorowi Musiałowi. W przeszłości Wiktor Musiał grał m.in. w MKS-ie Będzin, GKS-ie Katowice i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Do PGE Skry dołączył na początku sierpnia 2022 roku i tuż przed rozpoczęciem sezonu podpisał z klubem kontrakt. W minionych rozgrywkach pojawił się na parkiecie w 21 ligowych […]

Źródło: siatka.org

reklama
Kontakt z nami