Wiadomości z tagiem FIFA  RSS
FIFA ukarała federację Urugwaju i jej zawodników

27.01.2023 19:49

FIFA ukarała w piątek czterech piłkarzy Urugwaju za agresywną konfrontację z sędziami meczowymi po końcowym gwizdku grupowego spotkania z Ghaną w katarskim mundialu. Federacja tego kraju będzie musiała zapłacić wysoką grzywnę, a także zamknąć część trybun w najbliższym meczu.

Tagi: FIFA, Mundial
Źródło: sport.dziennik.pl

FIFA chce kluczowych zmian przy karnych! Nowe przepisy już od marca?

27.01.2023 19:22


FIFA w porozumieniu z IFAB, organizacją odpowiedzialną za formułowanie oficjalnych przepisów gry w piłkę nożną, ma rozważać bardzo istotne zmiany dotyczące rzutów karnych. Chodzi tu przede wszystkim o ucięcie "niesportowego" rozpraszania strzelców "jedenastek" przez bramkarzy - i ma to być pokłosie m.in. zachowań... golkipera Argentyny Emiliano Martineza w czasie ostatniego mundialu.

Tagi: FIFA, Mundial
Źródło: sport.interia.pl

FIFA ukarała federację i piłkarzy reprezentacji Urugwaju. Dyskwalifikacje i kary pieniężne

27.01.2023 17:44

Poznaliśmy wysokość kar dla reprezentantów Urugwaju za wydarzenia w trakcie i po zakończeniu meczu z Ghaną na mistrzostwach świata w Katarze. FIFA nie była pobłażliwa.

Tagi: FIFA
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Już wszystko jasne. Ta telewizja pokaże Klubowe Mistrzostwa Świata

26.01.2023 9:55

Wiadomo już, że Canal+ będzie transmitować zmagania w ramach Klubowych Mistrzostw Świata - FIFA Club World Cup Maroko 2022. Turniej będzie się odbywać od 1 do 11 lutego 2023 roku.

Tagi: FIFA
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wiemy, w której telewizji obejrzymy Klubowe Mistrzostwa Świata, kluczowa zmiana na rynku

26.01.2023 8:13


CANAL+ pozyskał prawa do Klubowych Mistrzostw Świata – FIFA Club World Cup Maroko 2022. Turniej...

Tagi: FIFA
Źródło: pilkarskiswiat.com

Zbliża się sądny dzień. W czwartek FIFA ogłosi długo wyczekiwaną decyzję

25.01.2023 17:12


Na czwartek zaplanowano posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej FIFA, po którym ogłoszone zostaną sankcje dla czterech piłkarzy reprezentacji Urugwaju. To pokłosie ich agresywnej postawy w trakcie mundialowego meczu z Ghaną. Na wymiar kary czekają Edinson Cavani, Jose Gimenez, Diego Godzin i Fernando Muslera. Dwóm pierwszym grozi nawet półroczna dyskwalifikacja.

Źródło: sport.interia.pl

UEFA nie pójdzie śladem FIFA. Mocny opór, jasne stanowisko

24.01.2023 19:01


FIFA rozszerzyła formułę piłkarskich mistrzostw świata aż do 48 zespołów, chociaż ciężko jej teraz sensownie zorganizować rozgrywki w finałach, aby uzyskać play-off. UEFA rozważała pomysł poszerzenia turnieju Mistrzostw Europy. Opór jaki napotkała jest jednak ogromny.

Tagi: UEFA, FIFA
Źródło: sport.interia.pl

Mocne uderzenie w FIFA. "Pogrzebała ukraiński futbol"

21.01.2023 19:02


Dario Srna, dyrektor sportowy Szachtara Donieck, na łamach "Guardiana" mocno zaatakował FIFA za to, że dopuściła możliwość opuszczenia ligi ukraińskiej przez piłkarzy w obliczu wojny. Twierdzi, że to grzebie ukraiński futbol i spowodowało ogromne straty.

Tagi: FIFA, Futbol
Źródło: sport.interia.pl

Rewolucja ws. VAR! FIFA chce "urządzić Amerykę"

18.01.2023 17:39


Być może już niebawem staniemy się świadkami dosyć ważnej zmiany dotyczącej korzystania przez sędziów piłkarskich z systemu VAR. Według doniesień dziennikarza Martyna Zieglera podczas klubowych mistrzostw świata arbitrzy mają po skorzystaniu z wideoweryfikacji testowo ogłaszać przez mikrofon dokładne powody swoich decyzji stadionowej publiczności - podobny system funkcjonuje w sportach uznawanych za typowo amerykańskie.

Tagi: FIFA
Źródło: sport.interia.pl

reklama
Kontakt z nami