Wiadomości z tagiem FIFA  RSS
Kolejna zła wiadomość dla piłkarskiej reprezentacji Polski

21.09.2023 19:50

Reprezentacja Polski po wrześniowych meczach eliminacji mistrzostw Europy spadła z 26. na 30. miejsce w najnowszym notowaniu rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). W czołówce nie doszło do żadnych zmian - wciąż prowadzi Argentyna, przed Francją i Brazylią.

Tagi: FIFA
Źródło: sport.dziennik.pl

Ranking FIFA: Znaczny spadek reprezentacji Polski

21.09.2023 17:33


Reprezentacja Polski w świeżo opublikowanym rankingu FIFA, spadła z 26. na 30. lokatę. Niezmiennie na...

Tagi: FIFA
Źródło: pilkarskiswiat.com

FIFA ogłosiła nominacje do nagród. Co z Robertem Lewandowskim?

14.09.2023 16:25


FIFA ogłosiła nominację do swoich nagród za 2023 rok. Jest kilka kategorii, w tym dla najlepszego piłkarza. Dwa razy był nim wybierany Robert Lewandowski. Polski napastnik Barcelony tym razem jednak nie ma szans na tę nagrodę. Tytuł może obronić natomiast Lionel Messi, który niedawno zamienił francuski Paris Saint-Germain na amerykański Inter Miami, z którym zdobył już pierwsze trofeum.

Źródło: sport.interia.pl

Rywale Polaków stracili punkty. Grała piłkarska Europa

08.09.2023 0:10


Polska pokonała 2:0, sklasyfikowaną na 129. miejscu w rankingu FIFA drużynę Wysp Owczych. Obie bramki, jedną z rzutu karnego, zdobył Robert Lewandowski. W innym meczu grupy E Czechy u siebie zremisowały z Albanią 1:1. W czwartek rozegrano dziewięć piłkarskich meczów kwalifikacji Euro 2024. Półamatorska drużyna, w której m.in. występują przedstawiciele takich zawodów jak nauczyciel, […]

Źródło: wiadomosci.com

FIFA chce potężnej kary dla Rubialesa za pocałunek. To byłby jego koniec

29.08.2023 17:36


Luis Rubiales, szef Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) wywołał pewien czas temu olbrzymi skandal chwytając głowę piłkarki Jenni Hermoso i całując ją prosto w usta podczas ceremonii medalowej po finale MŚ kobiet w Sydney. Zdarzenie to spotkało się z szeroką krytyką licznych obserwatorów, którzy uznali, że było to zdecydowane przekroczenie granicy ze strony działacza. Całe zamieszanie wokół incydentu - jak się zdaje - jest już w punkcie krytycznym, a FIFA ma planować nawet... maksymalne możliwe zawieszenie Rubialesa, które...

Tagi: FIFA
Źródło: sport.interia.pl

FIFA za pocałowanie zawodniczki zawiesiła prezesa piłkarskiej federacji Hiszpanii, a jego matka… rozpoczęła strajk głodowy!

29.08.2023 15:08


Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zawiesiła w sobotę na co najmniej 90 dni prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luisa Rubialesa w związku pocałowaniem przez niego w usta zawodniczki Jenni Hermoso podczas niedzielnej ceremonii zakończenia mundialu kobiet w Sydney. Do zdarzenia doszło po finale mundialu, w którym Hiszpanki pokonały reprezentację Anglii 1:0, zapewniając swojemu krajowi pierwszy w historii […]

Tagi: FIFA, Mundial
Źródło: wiadomosci.com

Skandal w hiszpańskiej piłce. FIFA zawiesiła prezesa federacji Hiszpanii

26.08.2023 19:49

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zawiesiła w sobotę na co najmniej 90 dni prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luisa Rubialesa w związku pocałowaniem przez niego w usta zawodniczki Jenni Hermoso podczas niedzielnej ceremonii zakończenia mundialu kobiet w Sydney.

Tagi: FIFA, Mundial
Źródło: sport.dziennik.pl

FIFA podjęła decyzję w sprawie szefa hiszpańskiego futbolu. Chodzi o incydent z pocałunkiem

26.08.2023 16:20


Luis Rubiales, szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF), został tymczasowo zawieszony na 90 dni przez FIFA. Wszystko to z powodu pocałowania w usta Jennifer Hermoso, hiszpańskiej zawodniczki, podczas ceremonii wręczenia złotych medali mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet na co ona nie wyraziła zgody. 46-latek odmówił ustąpienia ze stanowiska, mimo presji ze strony hiszpańskiej piłki i rządu.

Tagi: FIFA, Futbol
Źródło: sport.interia.pl

Polskie piłkarki zaliczyły awans w rankingu FIFA

25.08.2023 19:50

Kobieca reprezentacja Polski zajęła 30. miejsce w opublikowanym w piątek rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), co oznacza awans o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim, czerwcowym zestawieniem.

Tagi: FIFA
Źródło: sport.dziennik.pl

reklama
Kontakt z nami