Baner Fuksiarz
Wiadomości z tagiem FIFA  RSS
Bezkompromisowa deklaracja Zielińskiego przed Holandią. "Myślę, że zwyciężymy"

15.06.2024 18:21


- Holendrzy to znana marka w europejskim futbolu. Jest to świetna reprezentacja. Są wysoko w rankingu FIFA, ale myślę, że jutro ranking nie będzie miał żadnego znaczenia. Postawimy trudne warunki i myślę, że zwyciężymy to spotkanie - zadeklarował na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Holandią Piotr Zieliński. Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego "Zielu" będzie pełnił rolę kapitana.

Tagi: FIFA, Futbol
Źródło: sport.interia.pl

Euro2024 : Grupa z Polską najsilniejsza na podstawie rankingu FIFA

13.06.2024 21:41


Grupa piłkarskich mistrzostw Europy z Polską, Francją, Holandią i Austrią jest zdecydowanie najsilniejsza biorąc pod uwagę pozycje poszczególnych uczestników turnieju w Niemczech w rankingu FIFA. „Trójkolorowi” zajmują w tym zestawieniu drugą lokatę, Holendrzy – siódmą, Austriacy – 25., a biało-czerwoni są sklasyfikowani na 28. miejscu, co daje średnią 15,5. Kolejna pod tym względem czwórka, ze […]

Tagi: FIFA
Źródło: wiadomosci.com

FIFA chciała przemilczeć ten Puchar Świata. Nie udało się. Futbol jest kobietą

18.05.2024 5:00


Dokument "Copa 71" o kobiecym piłkarskim Pucharze Świata w Meksyku w 1971 r. można zobaczyć w ramach festiwalu Millenium Doc Against Gravity. To dokumentalna opowieść o turnieju zupełnie zapomnianym i wyciszonym, o walce o emancypację ze swadą opowiedziana przez duet reżyserów Rachel Ramsey - James Erskine. Ciekawostką jest, że film wyprodukowały słynne ex-tenisistki Venus i Serena Williams.

Źródło: sport.interia.pl

FIFA zapowiada zmiany w systemie VAR. Inspiracja innymi dyscyplinami

17.05.2024 14:16


System wideoweryfikacji miał być zbawieniem dla piłki nożnej, które wyeliminuje z gry wszelką niesprawiedliwość płynącą z ograniczeń ludzkiego oka. Jak pokazało pierwsze sześć lat funkcjonowania VAR-u, błędy nie tylko nie przestały się pojawiać, ale chwilami stały się jeszcze bardziej kuriozalne. Gianni Infantino podczas piątkowej konferencji zapowiedział nadchodzące zmiany, które ewidentnie są inspirowane tenisem czy siatkówką.

Źródło: sport.interia.pl

Znamy gospodarza następnego mundialu. Państwa z Europy pokonane

17.05.2024 12:55


Kongres FIFA zdecydował - to Brazylia zostanie gospodarzem następnego mundialu kobiet, który odbędzie się w 2027 roku. Wygrała rywalizację z łączną kandydaturą Niemiec, Belgii i Holandii. To pierwszy raz, kiedy mundial kobiet zostanie zorganizowany w Ameryce Południowej. Gianni Infantino jest przekonany, że brazylijskie mistrzostwa świata będą najlepszą taką imprezą dla kobiet, jaka kiedykolwiek została zorganizowana.

Źródło: sport.interia.pl

FIFA podjęła decyzję ws. gospodarza mundialu. Wielkie napięcie, już wszystko jasne

17.05.2024 5:20


Iberyjskie media informowały w ostatnich tygodniach, że realna jest utrata praw Hiszpanii do organizacji piłkarskich mistrzostw świata 2030. Przypomnijmy, że kraj ten ma ugościć najlepsze reprezentacje globu wraz z Portugalią i Marokiem. Trwa właśnie kongres FIFA. Z Bangkoku do Madrytu docierają dobre wieści - zagrożenie minęło. Pedro Rocha został ostatnio nowym prezesem hiszpańskiej federacji, ale nie postawiono mu zarzutów ws. nielegalnych prowizji związanych z krajowym superpucharem organizowanym w Arabii Saudyjskiej.

Tagi: FIFA, Mundial
Źródło: sport.interia.pl

Zapowiada się rewolucja w piłce. Ligowe El Clasico może odbyć się wszędzie

16.05.2024 16:15


To może być wielka zmiana w piłce, choć jej zaczątki są już widoczne na boiskach od kilku lat. FIFA rozważa umożliwienie poszczególnym ligom organizacji meczów poza granicami tych krajów. Podjęła decyzję o utworzeniu grupy roboczej, odpowiedzialnej za zbadanie pomysłu i przedstawienie rekomendacji w nadchodzących miesiącach. Na razie takie mecze odbywają się w ramach pucharów i superpucharów np. w Hiszpanii czy we Włoszech.

Źródło: sport.interia.pl

FIFA musi zapłacić odszkodowanie twórcy sędziowskiego sprayu

15.05.2024 22:23


Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) będzie musiała wypłacić odszkodowanie Brazylijczykowi Heinemu Allemagne’owi, który opatentował spray używany przez sędziów w oficjalnych meczach. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła we wtorek w Sądzie Najwyższym w Brazylii. Allemagne, który prowadzi przedsiębiorstwo Spuni Comercio de Produtos Esportivos, opatentował spray w 2000 roku, a kilka lat później pozwał FIFA za […]

Tagi: FIFA
Źródło: wiadomosci.com

Media ujawniają szokujący plan FIFA

15.05.2024 16:59

Zdaniem dziennikarzy BBC FIFA zakłada grupę roboczą, której celem będzie zbadanie wpływu rozgrywania meczów ligowych poza granicami kraju, w tym za oceanem. Przeciwnikiem takich ruchów jest Gary Lineker, który zamieścił wymowny wpis.

Tagi: FIFA
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polski klub wygrał spór przed Trybunałem w Lozannie. Sporo zaoszczędził

07.05.2024 10:30


Marcos Alvarez obarczał Cracovię winą za zerwanie kontraktu i w ramach zadośćuczynienia domagał się wypłaty ogromnych pieniędzy. Sam sobie nie miał nic do zarzucenia, choć po świętach wrócił z nadwagą i nieprzygotowany do treningów. Chodził od sądu PZPN, przez sąd FIFA aż po Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS). Właśnie zapadła decyzja w tej ostatniej instancji kończąca sprawę.

Tagi: FIFA, PZPN
Źródło: sport.interia.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami