Reprezentacja  RSS
Falowanie i spadanie – bilet przy ścianie

#zrodlo

Sezon 2022/23 w wykonaniu reprezentacji Polski siatkarek zakończył się najlepiej jak mógł. Nie ma jednak co ukrywać – była to droga pełna wzlotów i upadków. Najważniejsze jest jednak to, że polskie siatkarki zdobyły historyczny brąz siatkarskiej Ligi Narodów, a przede wszystkim upragniony awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jak do tego doszło? Początek wyznaczony kontuzjami […]

Źródło: siatka.org

Gdzie obejrzeć mecz Polska - Belgia? Kiedy i o której?

#zrodlo
Przed reprezentacją Polski siatkarzy zmagania o przepustkę na igrzyska olimpijskie. W pierwszym starciu turnieju kwalifikacyjnego w chińskim Xi'an Biało-Czerwoni zmierzą się z Belgami. Bezpośrednia transmisja na platformie Pilot WP.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Faworyci i cała reszta. Ruszają kwalifikacje olimpijskie siatkarzy

#zrodlo
Po naszych siatkarkach przyszła kolej na siatkarzy. W sobotę Polacy rozpoczną walkę o kwalifikacje olimpijskie. Z trzech turniejów tylko sześć zespołów wywalczy awans.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Były trener kadry ma obawy przed zbliżającym się turniejem. "Nie można przejść obojętnie"

#zrodlo
W sobotę polscy siatkarze rozpoczną walkę o igrzyska olimpijskie w Paryżu. - Nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że utrzymamy świetną dyspozycję z włoskiego turnieju. Mam pewne obawy - mówi były trener reprezentacji Polski Ireneusz Mazur.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polscy siatkarze wracają do gry. Ostatni cel do zrealizowania

#zrodlo
Po tym, jak polskie siatkarki wywalczyły awans na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu walkę o bilet do Francji rozpoczynają nasi siatkarze. Mistrzowie Europy na inaugurację turnieju kwalifikacyjnego zmierzą się z reprezentacją Belgii.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Sebastian Świderski: Ja się cieszę, że takie imprezy odbywają się w Polsce

#zrodlo

Polska po raz kolejny została wybrana gospodarzem mistrzostw świata. Światowe władze bez wątpienia doceniają sukcesy organizacyjne Polaków. W ostatnich latach wielokrotnie odbywały się u nas ważne imprezy siatkarskie.  – Jesteśmy zobligowani do tego, żeby aplikować i co roku organizować dużą imprezę siatkarską – mówi Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. spokojne przygotowania Ubiegłoroczne mistrzostwa […]

Źródło: siatka.org

Reprezentacja Polski rozpoczyna kwalifikacje do IO. Sprawdź kiedy, z kim i o której zagrają Biało-Czerwoni

#zrodlo
Po awansie na igrzyskach olimpijskie siatkarek, oczy kibiców zwrócone będą na męską reprezentację. Biało-Czerwoni o przepustki do Paryża powalczą w chińskim Xi'an. Turniej kwalifikacyjny potrwa od 30 września do 8 października.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wojciech Drzyzga: Śliwka to bardzo dojrzały siatkarz

#zrodlo

Polscy siatkarze udali się do Chin, gdzie lada dzień rozpoczną turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni mają przed sobą ostatni i zarazem najważniejszy turniej tego sezonu kadrowego. – Teraz nie powinniśmy mieć obaw, skoro mistrzostwa Europy poszły po naszej myśli  – mówi Wojciech Drzyzga, w rozmowie z Bartłomiejem Płonka z Przeglądu Sportowego. jasny cel […]

Źródło: siatka.org

"Jetlag nie dotyka". Zabawna scena w autokarze z polskimi siatkarzami

#zrodlo
Film zamieszczony na InstaStories Polskiej Siatkówki wywołuje uśmiech. W roli głównej wystąpili Łukasz Kaczmarek i... Chińczyk.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zmiana podziału na grupy w IO – ranking i losowanie?

#zrodlo

Polskie siatkarki świetnie spisały się w najważniejszym turnieju tego sezonu reprezentacyjnego. Pokonały między innymi Amerykanki i Włoszki i zakwalifikowały się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Oznacza to, że teoretycznie nie muszą się martwić o pozycję w rankingu FIVB, która byłaby istotna w kontekście awansu do igrzysk olimpijskich, gdyby to nie udało się Polkom w Łodzi. Jak […]

Tagi: FIVB
Źródło: siatka.org

Kwal. do IO M: Mecze Polaków – gdzie oglądać?


Reprezentacja Polski już w sobotę 30 września rozpoczyna rywalizację o kwalifikację olimpijską. Gdzie oglądać zmagania polskich siatkarzy? Która telewizja pokaże wszystkie spotkania? Po udanych kwalifikacjach olimpijskich polskiej reprezentacji kobiet czas na zmagania mężczyzn. Biało-czerwoni swój turniej rozegrają w Chińskim Xi’an. W grupie C Polacy będą faworytami do zwycięstwa. Z TOP 10 rankingu FIVB w Chinach […]

Tagi: FIVB
Źródło: siatka.org

Wilfredo Leon: W każdym spotkaniu musimy narzucać rytm

#zrodlo
- Nie wolno nam myśleć, że będzie łatwo. Jeśli chcemy osiągnąć nasz cel, musimy w każdym meczu dyktować warunki i pokazać naszą mentalność zwycięzców - mówi przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk w Paryżu Wilfredo Leon.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Biało-czerwoni w Chinach: o olimpijską kwalifikację i spokój

#zrodlo

Reprezentacja Polski ma przed sobą ostatni akcent tego sezonu. Ostatni, ale bardzo intensywny. Przed podopiecznymi Nikoli Grbicia turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Będą oni rywalizować w grupie C w chińskim Xi’an, a ich najtrudniejszymi rywalami wydają się Argentynczycy i Holendrzy. Polacy są faworytami do wywalczenia olimpijskiej przepsutki, a w pierwszym meczu zmierzą się z Belgią. […]

Źródło: siatka.org

Tylko to może przeszkodzić polskim siatkarzom w Chinach. Drzyzga stawia sprawę jasno

#zrodlo
Czy po wywalczeniu złota w Lidze Narodów i mistrzostwach Europy cokolwiek może zagrozić polskim siatkarzom podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO? Teoretycznie nie, ale na łamach "Przeglądu Sportowego Onet" Wojciech Drzyzga przestrzega przed jednym.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"To szalone". Nikola Grbić punktuje kolejny absurd siatkówki

#zrodlo
- Naszym głównym przeciwnikiem będzie Polska, a nie ci zawodnicy po drugiej stronie - mówi przed startem kwalifikacji na IO trener reprezentacji Polski Nikola Grbić. Opowiada też o absurdach rankingu FIVB oraz jak perfekcjonizm może szkodzić.

Tagi: FIVB
Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Turbulencje przy starcie". Tak Polacy dotarli do Chin

#zrodlo
Siatkarze reprezentacji Polski są już w Chinach, gdzie czeka ich ostatnia misja w tym roku. Podróż po bilety na igrzyska olimpijskie nie obyła się bez przygód.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wielkie wyróżnienie dla reprezentanta Polski. "Tylko raz w życiu miałem taką okazję"

#zrodlo
Kontuzja przyczepu rozcięgna podeszwowego przy pięcie sprawiło, że Mateusz Bieniek nie mógł wystąpić w mistrzostwach Europy. Mimo to reprezentant Polski został wyróżniony przez swój klub Aluron CMC Warta Zawiercie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Powrót do przeszłości: Wielkie siatkarskie imprezy w Polsce

#zrodlo

Polska w ostatnim czasie wiedzie prym, jeśli chodzi o organizację największych światowych turniejów. Nie wliczając dużych imprez klubowej siatkówki, tych polskich wydarzeń światowych, w których udział brały najlepsze drużyny z całego globu jest naprawdę dużo. Zwłaszcza  ostatnim dziesięcioleciu. Wróćmy do początków Polski, jako organizatora największych wydarzeń siatkarskich na świecie. Wcześniej nie zwykle ważnymi wydarzeniami były […]

Źródło: siatka.org

"Zwarci i gotowi". Jednym zdjęciem rozbawili internautów

#zrodlo
Pięciu reprezentantów Polski w siatkówce wystąpiło w niecodziennej sesji zdjęciowej, która miała miejsce w Teatrze Wielkim w Warszawie. Internauci mieli ubaw.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Marcin Janusz: Prawie zawsze gramy z dodatkowym obciążeniem

#zrodlo

Reprezentacja Polski jest już w Chinach, gdzie w sobotę rozpocznie zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. – będzie faworytem, ale do tej roli jesteśmy przyzwyczajeni. Prawie zawsze gramy z tym dodatkowym obciążeniem. Z drugiej strony, jak się patrzy na te drużyny, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, są one niesamowicie groźne. Zwłaszcza, że są […]

Źródło: siatka.org

reklama
reklama
Kontakt z nami