Walka Terenece'a Crawforda przełożona na 14 grudnia

21.08.2019 8:21

Dopiero 14 grudnia na gali organizowanej w Nowym Jorku ma dojść do walki mistrza świata WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (35-0, 26 KO) z Egidijusem Kavaliauskasem (21-0-1, 17 KO). Wcześniej zapowiadano, że do tego pojedynku dojdzie w połowie października.
31-letni Kavaliauskas ostatni raz boksował w marcu, remisując z Rayem Robinsonem. Litwin jest liderem rankingu World Boxing Organization, a walka z nim, ma być dla Crawforda obowiązkową obroną posiadanego pasa.
Crawford w tym roku stoczył jedną walkę. W kwietniu Amerykanin wygrał przed czasem z Amirem Khanem. W przyszłym roku może dojść do wyczekiwanego przez kibiców pojedynku Crawforda z Errolem Spencem Jr.
Podczas grudniowej gali kolejne zawodowe walki mają stoczyć także m.in. Michael Conlan oraz były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Carl Frampton. Dla "Szakala" byłby to powrót na ring po rocznej przerwie.